Zanieczyszczone powietrze może powodować dwa razy więcej zgonów niż do tej pory sądzono

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nowe badania sugerują, że problem zanieczyszczeń powietrza może być ponad dwukrotnie bardziej śmiertelny niż wcześniej sądzono. Na podstawie nowych ustaleń, w 2010 roku milion zgonów było spowodowanych długotrwałą ekspozycją na zanieczyszczone ozonem powietrze, w porównaniu do wcześniej ustalonych 400 tysięcy.

Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet York, długoterminowa ekspozycja na zanieczyszczone ozonem powietrze powoduje co piąty zgon w wyniku chorób układu oddechowego – w sumie przekładając się na około milion zgonów każdego roku.

Ozon występujący naturalnie w stratosferze pomaga chronić Ziemię przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Jednak drugi, ozon troposferyczny, tworzy się na powierzchni Ziemi, gdy tlenki azotu oraz lotne związki organiczne są poddawane reakcjom fotochemicznym przez światło słoneczne – ten rodzaj ozonu stanowi główny składnik smogu, który przyczynia się do chorób układu oddechowego u ludzi. 

Niektóre obszary Ziemi są szczególnie podatne na zanieczyszczenia powietrza ozonem. Spośród miliona zgonów spowodowanych przez smog w 2010 roku, 79 % z nich wystąpiło w Azji. Jednak statystyki mogą się w przyszłości polepszyć, dzięki stopniowemu zastępowaniu tradycyjnych metod produkcji energii przez nowoczesne rozwiązania, takie jak energia słoneczna.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet
loading...


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

CO ZA IDIOTYZMY SCARLET

CO ZA IDIOTYZMY SCARLET WYPISUJESZ!!!

 JESTEŚMY W CHEMITRALOWEJ BANCE I ZAKŁÓCONA JEST NATURALNA DYFUZJA GAZOWA ATMOSFERY!!!

DLATEGO SĄ SMOGI...

" Niektóre obszary Ziemi są szczególnie podatne na zanieczyszczenia powietrza ozonem. "

A skąd Ty to wytrzasnęłaś??

Taaaa. atmosfera jest zanieczyszczona... zjonizowanym tlenem... Lol

 

Portret użytkownika MiamiVibe

Dodam także, że współwinne są

Dodam, że współwinne są także niezbyt rozgarnięte społeczeństwa nihilistów, dla których ciągle produkuje się tony śmiecia, które w cudowny sposób mają sprawić, że owi nihiliści poczują się spełnieni egzystencjonalnie posiadając masę bezwartościowego szmelcu, przedtem będąc urobionymi przez marketing typu ,,jak to nasze X ułatwia życie i sprawia, że jesteś lepszy od innych"... i tak oto mamy masę fabryk, a kasa dosłownie się leje jak z kranu Smile

Portret użytkownika Eva11

najprawdziwsza prawda...

najprawdziwsza prawda...

szkoda tylko,ze tak niewielu dostrzega ta prawde choc ma ja przed oczami ....no moze nad glowa..

a woli czytac te naukowe brednie i byc slepym na to co czynia ci sami naukowcy !

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj