Zanieczyszczenie powietrza zabija więcej ludzi niż AIDS i malaria!

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

ONZ wystosowało specjalne oświadczenie, z którego wynika, że problem zanieczyszczenia powietrza może nieść za sobą jeszcze poważniejsze konsekwencje niż nam się wydawało do tej pory. Konkluzja po badaniach przeprowadzonych przez WHO jest taka, że zanieczyszczenie może być poważniejszym problemem niż choroby takie jak AIDS i malaria.

 

Badania przeprowadzono w 2012 roku, a specjaliści ze Światowej Organizacji Zdrowia stwierdzili, że co roku z powodu zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych na całym świecie ginie aż 3,5 miliona osób na całym świecie. Za to z powodu zanieczyszczenie atmosfery śmierć spotyka średnio 3,3 miliona osób.

 

Według przedstawicieli ONZ w większości przypadków ofiarami zanieczyszczonego powietrza są kobiety i dzieci.  Smog zagraża ludziom wszędzie od Pekinu do Meksyku. Różnica między zgonami w wyniku AIDS lub zanieczyszczenia powietrza polega głównie na tym, że te pierwsze są znacznie łatwiej wykrywalne, a te drugi giną statystycznie w innych kategoriach.  

 

Eksperci twierdzą, że odpowiedzią na zatrucie powietrza mogą być inwestycje w energię słoneczną, wiatrową i wodną. Gdyby ich dynamika była odpowiednia to do 2030 r. można zmniejszyć umieralność z powodu zanieczyszczenia powietrza o połowę.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jasne

To calkiem niedaleko, bo

To calkiem niedaleko, bo fotki z Berlina, nie z jednego dnia. Codziennie sa takie widoki, coraz wiecej ludzi kaszle na ulicach, czy metrze, coraz wiecej ludzi biegnie do lekarza z dolegliwosciami oskrzelowymi, lub plucnymi. Tylko slepi tego nie zauwazaja i tylko slepi zaprzeczaja istnieniu tego FAKTU, ktory codziennie w malenkich drobinkach wlatuje do naszych gornych drog oddechowych. Namnozenie sie problemow skornych tez sie tego tyczy. Ale po co sie tym martwic, lepiej byc dezinformatorem na uslugach rzadu, jak co po niektorzy tutaj. Bedziemy zdychac jeden po drugim, nasze rodziny, znajomi przyjaciele, nie ma organizmu tak odpornego, ktory poradzi sobie z kosmicznymi dawkami metali ciezkich, predzej czy pozniej i tak sie podda.
Zobaczcie tylko jak skutecznie to zostalo wprowadzone. Ludzie dalej martwia sie o materialne zycie, czy kupic niebieska kurtke, czy czerwona, czy ogladac telewizje, czy sluchac radia. Gdzie zniknelo logiczne myslenie ? Gdzie zniknela wlasna swiadomosc tego, co sie wokol nas dzieje ? Mozna pisac i pisac, do ludzi i tak to nie dotrze. Zbyt daleko to zaszlo i nie ma szans na powrot. Nie wierze w rewolucje, czy tym podobne, poniewaz ludzie sa juz zbyt podzieleni i zbyt zajeci zupelnie nic nieznaczacymi sprawami. 
 
Pozostaje tylko cieszyc sie resztka zycia, jakie nam zostalo. Nie ma nic wazniejszego wedlug mnie, niz bycie mimo wszystkiemu szczesliwym, choc przez chwile. 

Portret użytkownika łysy

"Zanieczyszczenie powietrza

"Zanieczyszczenie powietrza zabija więcej ludzi niż AIDS" - dlatego tak nas opryskują! To długotrwały ale skuteczny i najtańszy sposób zmniejszania populacji ludzi... proces długotrwały, dzięki temu przeciętny Kowalski na codzień nie zwraca na to uwagi... nie interesuje się tym tematem...

Portret użytkownika Naostro

no nie agncie klikencie

no nie agncie klikencie trollencie panie wizzard przez małe w.
Akurat zdjęcia przedatawiają chemiczne opryski z samolotów
oczywisty fakt który negują jednostki twojego pokroju uczestniczące
w wojnie informacyjnej przeciwko ludzkości.

Strony

Skomentuj