Zanieczyszczenie powietrza wpływa na strukturę mózgu wywołując chorobę Alzheimera

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Obserwacje grupy dzieci prowadzone przez naukowców z Meksyku i ze Stanów Zjednoczonych sugerują, że zanieczyszczenie powietrza w miastach, zmieniło chemię i strukturę ich mózgów. Konsekwencją długotrwałego przebywania w takim środowisku może by wysyp schorzeń neurologicznych takich jak choroba Alzheimera.

 

Według specjalistów z University of Montana, zanieczyszczenie powietrza spowodowało zmiany w hipokampie dzieci. Jest to część układu limbicznego mózgu zaangażowana w mechanizmy powstawania emocji i konsolidację pamięci. Dzieci, które na pierwszy rzut oka wydawały się zdrowe, miały syndromy zaburzeń uwagi i pamięci krótkotrwałej. W testach werbalnych i testach na inteligencję dzieci z miast również radzą sobie poniżej średniej. Objawy mogą wskazywać na wczesne stadia choroby Alzheimera.

 

 

Badacze doszli do wniosku, że przebywanie w miejscu o podwyższonym poziomie zanieczyszczenia powietrza wpływa na zwiększone prawdopodobieństwo zachorowań na poważne choroby neurodegeneracyjne. Wpływ zanieczyszczeń powietrza zwiększa ryzyko rozwoju choroby Alzheimera zwłaszcza u osób w wieku powyżej 65 lat.

 

Wnioski naukowców zostały opublikowane w czasopiśmie Journal of Alzheimer & Parkinson Disease.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika antylewicowy

Jakiś wojewoda w Polsce

Jakiś wojewoda w Polsce postanowił walczyć z nieszczepieniem dzieci przez rodziców i postanowił nałożyć kary finansowe do 5 tys. Może ktoś powinien mu zasugerować, żeyb sam się zaszczepił i uodpornił na łapówki od koncernów farmaceutycznych, zamiast wciskać na siłę to malutkim dzieciom?

Portret użytkownika Zenek :)

"że zanieczyszczenie

"że zanieczyszczenie powietrza w miastach, zmieniło chemię"

-- a o WPŁYWIE SZCZEPIONEK i ZAWARTYCH TAM CELOWO NEUROTOKSYN oczywiście w "badaniu" CISZA... no bo inaczej by im "koszerna ręka dr mengele" GRANTY na "naukę" obcieła.... i za co by te prostytutki w kitlach i fartuchach zgłębiały te w pońoczach... w ramach seminariów naukowych dla wybitnych i zasłużonych "pionerów" badań.

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Zanieczyszczenie powietrza??

Zanieczyszczenie powietrza??
Adminie coś jakoś delikatnie bąkasz ... Trzeba krzyczeć: CHEMITRAILS!!!
Nie dziwi Cię, że nagle ścierwomedia szukaja winnych w Bogu ducha winnych lokatorów domów, co niby Śmieci i złej jakoŚci wegiel wypalajĄ tej SROGIEJ zimy??
DOBRZE WTAJEMNICZONE SŁUZBY MEDYCZNE WIEDZA Z CZEGO TO JEST!
Mam w rodzinie lekarzy.. Polskich lekarzy i rozmawiamy na te tematy!!!
Strach przed żydami wiąże Wam usta? Przed "osmieszaniem" się??
Więc umierajcie zawstydzeni, tylko dlaczego JA wśród idiotów w tym samym worku do likwidacji??

Portret użytkownika inzynier magister

elit, którym – z bliżej

elit, którym – z bliżej nieokreślonych powodów – zależy na truciu całych społeczeństw.... Sugerują to niezłomni badacze tzw. chemtrails, czyli smug chemicznych na niebie. W Polsce nawet duchowni mówią, że nie sposób wytłumaczyć niektórych zjawisk (np. pogodowych) inaczej, niż poprzez celowe rozpylanie dziwnych substancji na niebie. W Szwecji z kolei jedna z działaczek Partii Zielonych oskarżyła CIA o trucie Europejczyków. A w USA doradcy prezydenta wymknęło się, że ludzie i zwierzęta są regularnie podtruwani...
 
Ostatnio wybuchła też afera, bo zasugerowano, że za wszystkim stoją CIA i Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA). Taką  sugestię rzuciła Penilla Hagberg ze szwedzkiej Partii Zielonych. Obwieściła, że ma dowody na to, iż smugi chemiczne stanowią bezpośrednie zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Za wszystkim mają stać amerykańskie służby. Nie ujawniła natomiast, po co te służby miałyby podtruwać Europejczyków. W oskarżeniach powoływała się na niezależnych ekspertów, uważających, że rozpylone nad naszymi głowami aluminium prowadzi do chorób Alzheimera, Parkinsona, Lou Gehriga i powoduje inne neurologiczne schorzenia u ludzi.
 
wiadomo chodzi żeby kupować leki leczące choroby wywołane przez elity enwuowskie !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Alien Przybysz

Owszem podtrówają pod każdym

Owszem podtrówają pod każdym względem w każdy możliwy sposób po to by zachwiać naturalną osłonę ciała fizycznego człowieka jak i jego drugą osłonę duchową. Jak i ludzie którzy stosują magię by skłócić wszystkich bo iważają się za lepszych, gdy ktoś dojdzie do stanu duchowego i wybieli się to znaczy będzie się swiecić to ludzię zazdroszczący tego stosują na nim czary i korzystają na tym by się uzdrowić wiem co mówię bo nie raz widziałem jak ucieka ze mnie moja energia życiowa np. gdy szwagier przyjerzdza do mnie i zaczyna dusić sobie syfy na twarzy, moja aura jest tak dziurawa że niechcąc zaczyna ona automatycznie pobierać z innego człowieka a ten człowiek się denerwuję i zaczyna stosować na mnie swoje czary pobierając więcej i tak ludzie sobie robią świadomie lub nie a wszystko przez ingerencję chemi w jedzeniu wodzie i powietrzu, ogólnie jest na świecie przez to bałagan

Portret użytkownika energia odnawialna

1. Zanieczyszczenie telnkami

1. Zanieczyszczenie telnkami azotu i tlenkami siarki przez spalanie ropy i gazu ziemnego. Najgrszy z nich tlenek azotu (brązowy dym) który niszczy płuca i powoduje raka, wydobywający się  z rur samochodów.
2. Smog elektromagnetyczny ze stacji radiowych i TV oraz telefonii komórkowej. 
 
Jeśli szybko nie przejdziemy na samochody elektryczne i przydomowe elektrownie fotowoltaiczne to nie będzie ciekawie w tamcie zdrowia. 
 
Próbowano wmówić społeczeństwu, że elektrownie atomowe są energią zieloną czyli odnawialną. Tego to już nawet dziady spod budki z piwem nie mogły łyknąc, bezwstydnie.