Zanieczyszczenie powietrza w Chinach doprowadziło do opadów czarnego śniegu

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Nie od dzisiaj wiadomo, że gwałtowny rozwój gospodarczy Chin jest okupiony dewastacją środowiska naturalnego. Ludzie nie zwracają na to uwagi do czasu gdy zaczyna ich to dotykać bezpośrednio. Mieszkańcy okolic miasta Wuhan doświadczyli ostatnio opadów czarnego śniegu.

 

Do zdarzenia doszło 19 listopada tego roku. Czarny śnieg padał przez około godzinę. Świadkowie twierdzą, że ciemne płatki miały wyjątkowo nieprzyjemny zapach. Okazuje się zresztą, że zdaniem mieszkańców ciemny śnieg spadł nie pierwszy już raz w ciągu ostatnich lat. Miejski Zarząd Środowiska miasta Wuhan stwierdził, że sprawa jest poważna i powołano specjalną komisję w celu gruntownego zbadania.

 

Urzędnicy zwracają uwagę na to, że mniej więcej przed miesiącem miał miejsce podobny incydent. Kluczowe wydaje się ustalenie źródła zanieczyszczenia powodującego takie anomalie. Według jednej z wersji czarny śnieg powstał, gdy kryształki lodu połączyły się z produktem ubocznym spalania bliżej niezidentyfikowanych substancji.

 

Mieszkańcy zaczynają dostrzegać, że zanieczyszczenie środowiska to poważny problem. Opady tego typu mogą spowodować nawet skażenie rozległych obszarów. Zanieczyszczenie środowiska objawiające się głównie przez wszechobecny smog powoduje też lawinowy wzrost ilości przypadków zachorowań na raka notowanych w Chinach. Diagnozuje się o 26% więcej przypadków raka płuc niż w latach poprzednich.

 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ciociababcia

Żeby to był jeden problem

Żeby to był jeden problem Chin...
Mekong, najbardziej zatruta rzeka świata, a tam hodują ryby i przesyłają na cały świat.
Odpady radioaktywne są wywożone na otwarte śmietniska.
Zamiast owadów ludzie zapylają rośliny - czy to może długo potrwać? Hodowle jakoś utrzymują, a co dzieje się z zapylaniem roślin wolno rosnących?

Portret użytkownika Saj

woda świecąca na zielono

woda świecąca na zielono dzięki Fukushimie, czarny śnieg, deszcz przeżerający wszystko niczym kwas Obcego.. no no, ludzie, zadowoleni ze swojego "rozwoju"? ;x Zgniemy w g*wnie, które sami sobie wysraliśmy.

Portret użytkownika Preston

Wuhan to jeden z największych

Wuhan to jeden z największych ośrodków gospodarczych współczesnych Chin z dużym udziałem kapitału wielkich światowych korporacji; rozwinięty przemysł wysokich technologii, hutnictwo metali, przemysł włókienniczy, spożywczy, maszynowy, stoczniowy, samochodowy, chemiczny oraz rafineryjny. Tylko pozazdrościć…
Rok temu spadł czarny śnieg na Syberii, ale tam winowajcą był wulkan na Kamczatce wyrzucający tony popiołów.

Portret użytkownika kriss768976876

JEST: Nie od dzisiaj wiadomo,

JEST: Nie od dzisiaj wiadomo, że gwałtowny rozwój gospodarczy Chin jest okupiony dewastacją środowiska naturalnego. 
A POWINNO BYĆ:
Nie od dzisiaj wiadomo, że gwałtowny rozwój gospodarczy Chin jest okupioną dewastacją środowiska naturalnego.
 
 

Skomentuj