Zamieszki na Ukrainie i w Wenezueli mogą być finansowane przez USA

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Na Ukrainie nadal trwają zamieszki a demonstranci domagają się odejścia prorosyjskiego prezydenta Janukowycza. W ostatnich dniach podobne nastroje pojawiły się również w Wenezueli. Kraj ten jak wiadomo jest otwartym sprzymierzeńcem Rosji. Prezydent Nicolás Maduro powiedział właśnie, że te rewolucyjne nastroje są wspierane przez Stany Zjednoczone.

 

Protesty, jakie mają miejsce w Wenezueli od trzech dni, są oficjalnie spowodowane przede wszystkim narastającymi problemami gospodarczymi w kraju, wysokim wskaźnikiem przestępstw, korupcją i niedoborem podstawowych produktów. Z tego też powodu demonstranci domagają się odejścia prezydenta Nicolása Maduro. Sytuacja jak na razie niewyewoluowała na tyle, aby można było ją porównywać do tej na Ukrainie.

 

Jednak z czasem możemy być świadkami sytuacji, w której opozycja w Wenezueli rozpocznie otwartą walkę z obecnym prezydentem tego kraju a demonstranci zostaną przez media nazwani "uciśnionym ludem, który walczy o wolność". Nicolás Maduro oświadczył właśnie na antenie telewizji krajowej, że za wydarzeniami na Ukrainie stoją ci sami sponsorzy, którzy przygotowują właśnie uczestników zamieszek w Wenezueli. W obu przypadkach sytuacja jest podobna - demonstranci domagają się odejścia prezydenta, który właściwie nie jest proamerykański.

 

Aby jednak lepiej zrozumieć sytuację w Wenezueli, warto cofnąć się nieco w czasie i przypomnieć niektóre wydarzenia z przeszłości. Poprzedni prezydent tego kraju, Hugo Chavez, który zmarł w wyniku raka, był oficjalnie wrogiem Stanów Zjednoczonych oraz proamerykańskiej Kolumbii. W 2002 roku doszło do zamachu stanu a zaczęło się od 24-godzinnego strajku, wspieranego przez grupy opozycyjne. Po dwóch dniach doszło do masowych protestów, które przerodziły się dosłownie w wojnę z użyciem broni palnej, między zwolennikami a przeciwnikami rządu Chaveza.

 

Prezydent został wtedy uwięziony a niedługo potem uwolniony przez żołnierzy, którzy byli lojalni wobec Chaveza. Co ciekawe, z przeprowadzonych badań wynikło, że zamach stanu był sponsorowany i wspierany właśnie przez Stany Zjednoczone. Wiele kontrowersji pojawiło się również wokół choroby Hugo Chaveza. Sugerowano wręcz, że rak mógł zostać celowo wywołany przez Amerykanów, którzy chcieli pozbyć się obecnego prezydenta Wenezueli i zakończyć jego Boliwariańską Rewolucję. Niestety wygląda na to, że nie dowiemy się jak było naprawdę. 

 

Gdy Hugo Chavez zmarł, w zeszłym roku władzę objął wiceprezydent kraju, Nicolás Maduro, który kontynuuje jego rządy. Tym samym szef opozycji Henrique Capriles Radonski przegrał wybory po raz drugi niewielką ilością głosów. Od tego momentu kilkakrotnie próbowano zamordować obecnego już prezydenta Maduro, który zresztą otwarcie wypowiadał się na ten temat. Każda próba zamachu okazała się nieudana.

 

Tym razem jesteśmy świadkami masowych protestów w Wenezueli, gdzie ludność domaga się odejścia prezydenta. Widać wyraźnie, że te demonstracje są wspierane od zewnątrz - są jakby narzędziem dla sił zewnętrznych, które próbują wpłynąć na dany kraj. Zarówno w przypadku Wenezueli, jak i w Syrii i Ukrainie, ktoś chce wprowadzić własny rząd, składający się z własnych ludzi. Wenezuela jest kolejnym krajem, do której drzwi zaczyna pukać demokracja a historia powinna nam dać do zrozumienia kto za tym wszystkim stoi.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Pawel

Oczywiste jest że w tym

Oczywiste jest że w tym wszystkim uczestniczą amerykanie, oni chcą przejąć kontrole nad światem i na ręke jest im aby każdy kraj był demokratyczny. To oni stworzyli ten system. Nie powiem że jestem przeciwny demokracji, ale nie o taką demokracje ludzią chodziło i nie o taką demokracje ludzie walczyli. System który powstał powoduje że ludzie są oszukiwani i okradani przez bogate korporacje, ten system niema służyć zwykłym szarym ludziom i nie ma powodować aby ludzią sie lepiej żyło, ten system stworzyli bogaci ludzie dla własnych lewych interesów, przede wszystkim przez amerykanów którzy dzisiaj kontrolują pieniądze i to oni stoją za tym że świat zapada sie w długach  

Portret użytkownika mlodyrob

w Polsce nie bedzie zadnej

w Polsce nie bedzie zadnej rewolucji bo strach ma wielki OCZY!A stanowiska w tym kraju sa dziedziczone jak ktos z rodziny splami nazwisko to sie wchodzi w inna rodzine(sluby z potrzeby chwili) i mozna dalej oracz społeczenstwo

Portret użytkownika olo manolo

Co do info o zamachach na

Co do info o zamachach na Maduro - pan Dominik znow pokpil sprawe.

Piszesz wasc jakby to byly potwierdzone informacje.

Te informacje pochodza tylko i wylacznie od Maduro i jego otoczenia, nie ma zadnych obiektywnych doniesien.

Tak samo jak informacje o Chavezie ktory mu sie objawil pod postacia kanarka.

Portret użytkownika olo manolo

Zamachow nie bylo. Byly

Zamachow nie bylo.

Byly tylko zatrzymania.

Nic nikomu nie udowodniono.

Zerknij na fora poludiowoamerykanskiej polonii. To duzo wiarygodniejsze zrodlo niz kontrolowane przez MAduro wenezuelskie media albo kontrolowane przez syjonistow media zachodnie.

Oczywiscie wierz w co chcesz, ale sprawdzaj te wiare czasami.

Portret użytkownika olo manolo

Jak zwykle, jednostronne

Jak zwykle, jednostronne potraktowanie tematu.

Oczywiscie ze zewnetrzne grupy interesow moga maczac w tym palce, ale ich dzialania musza trafic na PODATNY grunt.

Gdyby nie poglebiajaca sie zapasc gospodarcza spowodowana socjalistycznymi rzadami absurdu rozpoczetymi przez Chaveza, a spotegowanymi przez Maduro, nie byloby potencjalnych grup protestu. Przynajmniej w wtakiej liczbie.

To samo na Ukrainie. Tak sie skalda ze znam kogos kto tam mieszka i zna pewnego waznego urzednika z zachodniej Ukrainy. Powiedzial ze takiego zlodziejstwa na Ukrainie nie bylo nawet za ZSRR. Tam zawsze byla korupcja, ale teraz bywalo ze znikaly WSZYSTKIE pieniadze np. na budowe szkoly i starczylo tylko na ogrodzenie terenu!

Dla niektorych narodow sponosrowana z zewnatrz rewolucja to jest jedyna nadzieja by zwiac spod rynny, byc moze spowrotem na deszcz, ale zawsze mniej mokro.

Portret użytkownika polakk

Ale widać więż PL z USA jest

Ale widać więż PL z USA jest silniejsza niż HONOR. Całe PO i Donek się sprzedali za parę centów.....' Jeżeli już cos wpisujesz na tym forum to myśl ci to są tylko spadkobiercy poprzedników sld-15 mln$, pis itd. czyli cała klasa polityczna po 89 r.

Portret użytkownika cozmo

A zamieszki w Bośni i Herc

A zamieszki w Bośni i Herc egowinie? Ludzie są po prostu coraz bardziej biedni i dlatego protestują. W Bośni jest bezrobocie na poziomie 45% i ludzie żyją w nędzy. Na Ukrainie nie jest duzo lepiej.  WYdaje mi się, że nie wszystko wytłumaczą teorie spiskowe.

Portret użytkownika John Moll

Heh, teoria spiskowa....

Heh, teoria spiskowa.... Widzę, że nie słyszałeś o czymś takim jak "kontrolowana rewolucja"? Nie zaprzeczam, że ludziom żyje się źle ale zauważ, że USA wykorzystuje tych biednych ludzi, podstawia tam swoich, wspiera finansowo a media piszą tak jak mają pisać - na szczęście jednak nie wszystkie.
 
Ukraina, Syria i Wenezuela są sojusznikami Rosji. Ukraina może zostać podzielona na wschód i zachód, w Syrii dalej trwa walka o pokonanie "złego" Assada. Teraz masz to samo w Wenezueli. Najpierw szuka się problemów w danym kraju, który jest dla USA niewygodny a pewnego dnia niespodziewanie wylatuje na ulicę tłum ludzi i domaga się odejścia prezydenta. Z jakich powodów? Bo bieda, nędza itd.
 
Problemy te oczywiście że istnieją, ale to jest właśnie dobra przykrywka dla działań USA aby zdjąć prezydenta i wstawić swojego, czyli wprowadzić tzw. marionetkowy rząd. A w Polsce jest dobrze? Ludzie wyjeżdżają z kraju i jakoś nie ma większych protestów. Polska jest przecież "sojusznikiem" USA......
 
Historia powinna uczyć ludzi. Nawet tu na Zmianach na Ziemi są artykuły na temat takich "kontrolowanych rewolucji". Poszukaj jeśli chcesz.
 
Pozdrawiam.

Portret użytkownika Mateusz

Zamieszki na Ukrainie są

Zamieszki na Ukrainie są SZTUCZNIE napędzane przez USA i ich upodlonego sojusznika - Polskę. Jak wiecie opozycjoniści to głównie narodowcy - Banderowcy - którzy mordowali i katowali tysiące Polaków. Ale widać więż PL z USA jest silniejsza niż HONOR. Całe PO i Donek się sprzedali za parę centów.

Portret użytkownika MONSTER

Stany Zjednoczone już od

Stany Zjednoczone już od wielu lat maja wplyw na to co się dzieje na świecie. Ustawiają sobie wszystko według własnych potrzeb, siłą lub podstępnymi działaniami swoich agentów. Szkoda że nasz kraj jakim jest Polska nie uprawia twardej polityki. Zamiast tego możemy zaobserwować zjawisko wrecz odwrotne, płaszczymy się i dopasowujemy do sytuacji w jakiej jesteśmy stawiani przez kraje sąsiadujące. Zobaczcie ile było misji wojskowych mających na celu wsparcie wojsk Stanów Zjednoczonych. Wszyscy oczekiwali jakiegoś gestu ze strony tego mocarstwa, jednak nawet zniesienia wiz do tego kraju się nie doczekaliśmy i chyba już nie doczekamy .

Strony

Skomentuj