Zamachy bombowe w Pakistanie – terroryści zabili ponad 38 osób

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według władz, co najmniej 38 osób zginęło w piątek w zamachach bombowych w dwóch miastach w Pakistanie. W samym Parachinar, mieście w Agencji Kurram zginęło 27 osób gdy dwie bomby eksplodowały na targowisku. Kolejnych 175 zostało rannych.

 

Agencja Kurram to obszar należący do Terytoriów Plemiennych Administrowanych Federalnie, znajdujących się w zachodnim Pakistanie. Terytorium to już wcześniej doświadczyło ataków z uwagi na wojny toczące się w graniczącym z nim Afganistanem. W marcu, w zamachu w szyickim meczecie w tym regionie zginęły 22 osoby. Wcześniej w styczniowym bombardowaniu życie straciło 20 ludzi.

Pierwszy zamach miał miejsce w Parachinar, a drugi w mieście Kweta w prowincji Beludżystan. Bomba eksplodowała przed biurem Inspektora Generalnego Policji, gdy samochód-pułapka został zatrzymany na bramce kontrolnej. Zamach odebrał życie 11 osobom, w tym jednemu policjantowi. Według rzecznika Szpitala Cywilnego w Kwecie rannych zostało 21 osób.

 

Te tchórzliwe ataki są oznaką rosnącej frustracji terrorystów i ekstremistów, którzy obrali sobie za cel niewinnych cywilów podczas świętego miesiąca Ramadan" - powiedział premier Pakistanu, Muhammad Nawaz Sharif.

„Tacy zwyrodnialcy nie zasługują na miłosierdzie i wkrótce, w obliczu bezlitosnego rozwiązania kwestii terroryzmu i ekstremizmu, spotka ich sprawiedliwość ".

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Bant
Portret użytkownika Bant

Komentarze

Skomentuj