Zamach w Londynie - islamista rozjeżdżał ludzi autem, a potem zaatakował nożem policjanta

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Islamski terror dał o sobie dziś znowu znać. W rok po krwawym zamachu terrorystycznym na lotnisku w Brukseli, dzisiaj doszło do kolejnego ataku. W pobliżu brytyjskiego parlamentu, na moście Westminsterskim, napastnik celowo rozjeżdżał ludzi, a potem,  z nożem ręku, rzucił się na policjanta. 

 

 

Wygląda na to, że był to zamach samobójczy. Sprawca najpierw usiłował rozjechać dużym autem typu SUV, jak najwięcej osób na chodniku mostu, a potem staranował bramę do brytyjskiego parlamentu po czym udał się tam z zamiarem odebrania broni policjantowi. Pod tym względem zamach ten wyglądał identycznie do tego, który miał ostatnio miejsce na lotnisku Orly w Paryżu. Oznacza to, że prawdopodobnie mamy do czynienia z kolejnym zamachem według tego samego scenariusza. 

 

Ostateczny bilans ataku nie jest jeszcze znany, ale mówi się już o dwóch ofiarach. Są to prawdopodobnie osoby celowo rozjechane samochodem, oprócz tego 10 osób zostało rannych. Z doniesień wynika również, że napastnik został postrzelony.

Domniemany sprawca zamachu - foto: twitter

Pełne muzułmanów zachodnie społeczeństwa nie mogą czuć się pewnie. Praktycznie każdy z wyznawców islamu może się nagle zradykalizować. To może być ktoś zupełnie niezwiązany z jakąkolwiek siatką terrorystyczną. Tacy nagle aktywujący się islamiści pragnący śmierci samobójczej w imię Allaha, niestety zdarzają się tym częściej im większa jest reprezentacja muzułmanów żyjących w danym społeczeństwie. 

Takie zamachy samobójcze jak ten z Nicei, z Berlina, z lotniska Orly w Paryżu i ten dzisiejszy z okolicy brytyjskiego parlamentu w Londynie, wydają się być realizowane według z góry założonych scenariuszy. Zdobycie auta, rozjechanie jak największej ilości ludzi i kontynuacja ataku wszelkimi metodami z wykorzystaniem dostępnej broni. Widać też to samo zalecenie, aby atakować słabszych przeciwników i starać się odebrać im broń palną, aby zwiększyć skalę zniszczenia. 

 

Gdyby napastnik z Paryża zdołał wyrwać broń policjantce, doszłoby z pewnością do kilkunastu dodatkowych zabójstw. Podobnie sprawy miałyby się w przypadku gdyby terrorysta z Londynu zdołał wyrwać broń usiłując się dostać do budynku parlamentu. Jedynym sposobem zatrzymania takiego atakującego jest jego zastrzelenie. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Czyli zlo chce zlo tworzyc i

Czyli zlo chce zlo tworzyc i nawet nie jest w stanie pomyslec o dobrym celu swej zlej kampanii.Zrada ludzi jest widoczna golym okiem i widac jak na dloni przez kogo sa tak zajeci.

A te potworne rzeczy ktore sie dzieja jest zwyczjnie dzielem szatana.

Na dobro to nie wyglada

A moze daibel kusi dobrych ludzi,by w koncu i oni posmakowali zla po to tylko by nastala wojna domowa.Moze i z tych dobrych ludzi uda mu sie uszczknac jeszcze pare setek dusz.tysiecy,milionow....................

Portret użytkownika dziadek ze wsi

22 marca pierwszy dzień

22 marca pierwszy dzień wiosny - stare święto poświęcenia. Dlaczego? Bo to jest święta 11 do potęgi (2*11=22). 11 czcił już Egipt 3 tyś lat temu a zapewne i wcześniej też świrowali na punkcie 11.

Portret użytkownika sceptyyk

Burmistrz Londynu: Ataki

Burmistrz Londynu: Ataki terrorystyczne są częścią życia w wielkim mieście.                                 Obecny burmistrz Londynu - Sadiq Khan - piastuje swoje stanowisko od maja ubiegłego roku. Jest to pierwszy muzułmanin na takim stanowisku. 

Portret użytkownika Akamai

It was a fake !

It was a fake !

Gościu zamachnął się kiełbikiem na władzę, a wystraszeni debile z policji zaczęli strzelać na oślep.

Litości !

Zapraszam do Teatru Starego w Krakowie. Tam Straż Miejska nie przychodzi.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj