Zamach w Bostonie był przykrywką dla CISPA?

Kategorie: 

www.google.pl

Oczy niemal całego świata były ostatnio skierowane na wydarzenia w Bostonie. Okazało się, iż najwyraźniej była to zasłona dymna dla przegłosowania kontrowersyjnej ustawy Cyber Intelligence Sharing and Protection Act (w skrócie CISPA), która pozwala na przekazywanie informacji o ruchu w internecie pomiędzy różnymi agencjami rządowymi i prywatnymi firmami. Ustawa była ostro krytykowana między innymi przez organizacje zajmujące się ochroną danych osobowych.

 

Projekt ustawy został przyjęty 18 kwietnia przez Amerykańską Izbę Reprezentantów stosunkiem głosów 288 na 127. Mike Rogers, który jest przedstawicielem ósmego okręgu wyborczego w stanie Michigan w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych powiedział wtedy, że osoby które sprzeciwiają się CISPA to 14-latki siedzące w swoich piwnicach. Spowodowało to akcję protestacyjną w internecie, do której nawoływali przede wszystkim członkowie grupy Anonymous.

 

Wszyscy zapewne pamiętają protesty w Polsce przeciwko podpisaniu równie kontrowersyjnej ustawy ACTA, w wyniku której odbywały się demonstracje na ulicach. Niedawny zamach w Bostonie został po prostu wykorzystany, by oślepić amerykańskie społeczeństwo. W wyniku protestów, kilkaset stron internetowych zawiesiły swoją działalność i zamieściły banery z napisami "Stop CISPA" - jednak w większości były to tylko blogi i strony osób prywatnych.

 

Na szczęście Biały Dom podziela obawy strony społecznej która podkreśla, że CISPA ignoruje poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych gwarantującą prawo do prywatności, dlatego kontrowersyjna ustawa została ostatecznie zawetowana. W kwietniu 2012 roku CISPA również została odrzucona. Doradcy prezydenta Obamy twierdzą, że ustawa odbiera bezpieczeństwo swobód obywatelskich, dlatego radzili ją zawetować.

 

CISPA, podobnie jak ACTA, PIPA czy SOPA wywołują spore kontrowersje. Zawetowanie ustawy zapewne nie zniechęci jej zwolenników do dalszych ataków na wolność w internecie. Korporacje takie jak Microsoft, Facebook, AT&T, IBM, Apple czy Izba Gospodarcza Stanów Zjednoczonych popierają jej przyjęcie.

 

 

Źródło: http://www.wired.com/opinion/2013/04/cispas-dead-now-lets-resurrect-it/ 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika mgielka777

a ja tak sobie pomyslalam,

a ja tak sobie pomyslalam, zeby wroga zwalczyc jego bronia i masowo przez wszystkich szarych ludzi  na Ziemi celowo uzywac tendencyjnych wyrazen, zeby od tak, mieli sobie co porobic i sie wkoncu pogubic-tak sobie w mysl 12-stu prac Asterixa i zadania w urzedzie Smile ku rozladowaniu atmossfery pozdrawiam Smile

Portret użytkownika Jacol

Ja to niektórych nie

Ja to niektórych nie rozumiem...Skąd u was tyle złości do tego biednego, "małego" admina. Dlaczego kiedy administrator coś napisze i większość ma inne zdanie to od razu, wszyscy rzucają się jemu do gardła? Każdy człowiek ma prawo mieć swoję zdanie i ma prawo się mylić. Więc po co tyle zawiści w was? Dajcie sobie na luz...

Portret użytkownika ojciec

Żydowskie korporacje cisną

Żydowskie korporacje cisną jak oszalałe bo chcą wyłudzać od nas odszkodowania za "kradzież własności intelektualnej" i mieć dostęp do danych osobowych na podstawie dowolnego złapanego IP na torrencie lub gdziekolwiek indziej. Do tego się sprowadza w praktyce ta ustawa.
Obama udaje dobrego wujka, który ochroni ludzi przed takimi zakusami, a tak naprawdę współpracuje z lobbystami żydowskimi i w końcu znajdą jakiś sposób, żeby taką czy podobną ustawę przepchnąć.
Internet staje się zbędny. Bełkot, zalew ogłupiających informacji, komercja na każdym kroku. Po co to właściwie istnieje? Kiedyś łącze służyło po prostu do ściągania danych i niewiele więcej. A jak chcą temu łeb ukręcić to wrócimy sobie na modemy chyba i będziemy pisać maile.
Mnie już osobiście mierzi to wszystko. Czuję, że mógłbym spokojnie obejść się bez netu i mam na to coraz większą ochotę. Chwilowo jeszcze jestem uzależniony bo żyję z tego, ale może za jakiś czas już nie. Bo to szaleństwo trzeba skończyć.

Portret użytkownika Czarek

No i znowu gdybanie. Tytul

No i znowu gdybanie. Tytul zakonczony jest znakiem zapytania!!! Uwaga, nie mylic z faktami. Znak zapytania zamienia stwierdzenie (ktore musi byc poprate faktami), na domniemanie (czyli zamysł autora). Nie dajcie sie nabierac na gdybanie, zadajcie faktow. Jak dla mnie znowu wtopa redakcji strony!!! Wiecej faktow prosimy!!! Czarek

Portret użytkownika krisstof

bla bla bla bla i tak dalej.

bla bla bla bla i tak dalej. dopóki nie ma zagrożenia to łatwo kogoś krytykować i wymyślać teorie spiskowe. do czasu aż jakiś kozo*ebca nie wysadzi sę w Krakowie lub Warszawie. wtedy wszyscy będą pytać gdzie były służby specjalne (zlikwidowane zresztą przez A. Maciarewicza) oraz co zostało zrobione by zapobiec takim zamachom i czy następne się powtórzą czy też nie.

Portret użytkownika ZimaTysiąclecia

Po co "zamach" w

Po co "zamach" w Bostonie?
Wbrew pozorom to proste. USA chcą zaatakować Syrię i potrzebują zgody lub przynajmniej bierności Rosji. Rosja pod jakimiś warunkami zgodziła się ale zażądała uznania przez USA bojowników czeczeńskich za terrorystów.
By nie stracić twarzy (LOL) amerykańce musieli doprowadzić do sytuacji że sami obywatele dojdą do wniosku że czeczeńcy to terroryści po czym rząd oficjalnie to ogłosi.
Nie przewidzieli tylko jednego. Głupoty przeciętnego amerykanina który notorycznie myli czeczenów (Chechens) od czechów (Czechs).

Strony

Skomentuj