Zamach terrorystyczny w Strasburgu. Islamski atak czy prowokacja służb?

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Wczoraj w godzinach wieczornych w okolicach jarmarku bożonarodzeniowego w Strasburgu doszło do ataku terrorystycznego. Zaatakował mężczyzna uzbrojony w broń palną i nóż. Trzy osoby zginęły a kilkanaście zostało rannych.

 

Zamach trwał około 10 minut. Doszło do wymiany ognia między napastnikiem i francuskimi służbami. Zamachowiec to Chekkat Cherif, 29 letni obywatel Francji marokańskiego pochodzenia. Został postrzelony, ale zdołał uciec. Trwają poszukiwania napastnika.

Francuskie władze twierdzą, że sprawca to pospolity przestępca, ale oczywiście z racji pochodzenia padają sugestie, że mógł on zostać zwerbowany przez islamskich ekstremistów. Jednak pojawiają się też opinie, że zamachowi temu można było zapobiec, ale nie zrobiono tego, był na rękę francuskim władzom, które będą mogły teraz zabronić zgromadzeń pod pretekstem zagrożenia terrorystycznego. 

 

Już w ten weekend miało dojść do kolejnych masowych protestów tak zwanych "żółtych kamizelek". Teraz bardzo prawdopodobna jest delegalizacja tych zgromadzeń z powodu zagrożenia zamachami.

Prawdopodobnie zostanie ponownie wprowadzony stan wyjątkowy zawieszony we Francji w listopadzie zeszłego roku i będzie to oznaczało formalnie koniec protestów Francuzów przeciwko klasie politycznej, która wywołała obecny stan tego państwa. 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika еuklidеs

Dlaczego znowu znikają

Dlaczego znowu znikają komentarze? Ktoś usunął komentarz inżyniera magistra , ze Polacy mogą zarabiać więcej i to od zaraz. Napisałem, ze jako społeczeństwo mamy do podziału tyle ile wyprodukujemy i dlatego należy skupić się na efektywnej produkcji oraz zlikwidować pasożytnicze etaty. To jest recepta na sukces gospodarczy. Jakiegoś socjalucha na stanowisku płatnego trola jak widać bardzo to boli.

Portret użytkownika Brygida P.

Juz trzy godziny po zamachu w

Juz trzy godziny po zamachu w Strassburgu, izraelski komentator Ronen Solomon z Tel Awiwu, zamiescil na Twitterze fotografie zamachowca Cherifa Chekatta (Szerifa Szekata) i podal jego wiek. Dziewiec minut pozniej proziraelska witryna BNL News takze zamiescila fotografie Szekata. Solomon wkrotce usunal ten material z Twittera ale juz bylo za pozno. Zauwaza sie regularnosc, z ktora obywatele Izraela jako pierwsi maja dostep do informacji o zamachach lub wrecz znajuja sie kolo miejsca zamachu. Slynne zdjecia policjanta zastrzelonego na chodniku przez zamachowca z Charlie Hebdo bylo wykonane przez Izraelite ( www.liveleak.com/view?i=bc6_1420632668 ). Miejsce zamachu 13 listopada 2015 r., bar Comptoir Voltaire, byl sfotografowany przez nieznane osoby z balkonu mieszkania. Ta fotografia pojawila sie na Twitterze 20 minut przed zamachem. Prasa nie mogla otrzymac dostepu do tego balkonu o tej sprawie panowalo milczenie w policyjnych raportach pomimo nalegan dziennikarzy ( www.veteranstoday.com/2016/03/10/hamza-balcony/ ). Zamachy w Nicei i Monachium byly fotografowane przez Richarda Gutjahr, ktorego zona Einat Wilf jest izraelskim politykiem. Pieciu Izraelitow, Sinat Kurzberg, Paul Kurzberg, Oded Ellner, Omed Marmari i Yaron Schmuel filmowalo nalot na nowojorski Swiatowy Osrodek Handlowy 11 wrzesnia 2001 r. z uprzednio zajetych pozycji. Widzac wybuchy i zawalanie sie budynkow, spiewali i tanczyli. Zostali zaaresztowani przez policje i siedzieli w areszcie przez 71 dni. 'Wykrywacz Klamstw' wykazal, ze ich zeznania byly falszywe. Dwoch z nich okazalo sie byc pracownikami Mossadu. Zostali wypuszczeni po interwencji szefa Wydzialu Kryminalnego Departamentu (Ministerstwa) Sprawiedliwosci SZA Michaela Chertoffa, takze obywatela Izraela. Zrodlo: www.veteranstoday.com/2018/12/12/zio-pr/
 

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Normalnie kpiny z ludzi.

Normalnie kpiny z ludzi. Piszą że zamachowiec po strzelaninie z ''policją'' wsiadł do taksówki i odjechał. Dobre mają tam taksówki kuloodporne i nawet mogą zwiać wszystkim spec-służbom. Jacie, co za bezczelny denny teatrzyk się odstawia.

Portret użytkownika еuklidеs

Tylko, że PiS to też

Tylko, że PiS to też okrągłostołowo-magdalenkowa postkomuna czego betonowe łby pisowców nie przyjmują do wiadomości, nawet gdyby to wam to tłumaczył z czarno-białego telewizora sam doktor marksizmu Jarosław Kaczyński występujący w PRLowskiej telewizji jako TW Placek.

Portret użytkownika edinzbach

Naprawdę nie widzisz różnicy

Naprawdę nie widzisz różnicy w rządzeniu Polską przez obie partie??? POwcy tylko się rozglądali gdzie jakąś dużą kasę przytulić a reszta to głąby biorący kasę za pierdzenie. PiS podnosi Polskę z kolan co widać po komentarzach w "przyjaznych" nam germańcach. Poza tym popatrz na statystyki. Trzeba być Sado macho żeby popierać PO.

Portret użytkownika еuklidеs

Przeczytaj sobie mój

Przeczytaj sobie mój komentarz jeszcze raz, jeśli go nie zrozumiałeś. PiS to okrągłostołowa, magdalenkowa partia kierowana przez jednego z większych komuchów z okresu PRLu. Komu chcesz mydlić oczy? Czy ja wyglądam na idiotę stary SBku?

Portret użytkownika edinzbach

Naprawdę nie widzisz różnicy

Naprawdę nie widzisz różnicy w rządzeniu Polską przez obie partie??? POwcy tylko się rozglądali gdzie jakąś dużą kasę przytulić a reszta to głąby biorący kasę za pierdzenie. PiS podnosi Polskę z kolan co widać po komentarzach w "przyjaznych" nam germańcach. Poza tym popatrz na statystyki. Trzeba być Sado macho żeby popierać PO.

Portret użytkownika baca

po prostu nie wierzę... po

po prostu nie wierzę... po raz pierwszy umieściłeś coś wartościowego i jeszcze na temat... no szok...

jak to się stało? zrobiłeś wreszcie lewatywę mózgu, czy co?

a tak poza tym to doskonała wiadomość ze żółte kamizelki są już w kraju i działają przeciwko okupantowi niszczącemu nasz Naród na wszystkie możliwe sposoby... oby nie zdechło śmiercią naturalną

 

Portret użytkownika Natenczas_Wojski

Z ruskimi służbami tyle mam

Z ruskimi służbami tyle mam wspólnego co ty z chińskim mandarynem. A napisałem po rosyjsku właśnie dlatego, że na tutejszym forum szczególnie wyczuwam sporo harcowników z Olgino... Jak już z wszystkich nie podzielających waszego wzmożenia zechcecie czyścić kraj, to zapewne mało kto wam zostanie.

Strony

Skomentuj