Zamach terrorystyczny w Nicei - napastnik zabił ciężarówką nawet 84 osoby

Kategorie: 

Źródło: twitter

Wczorajszy dzień niepodległości we Francji zostanie zapamiętany na długo. Niestety nie tyko jako kolejna rocznica zdobycia Bastylii, ale raczej jako dzień jednego z najstraszniejszych zamachów terrorystycznych na terenie Francji. Wczoraj w krwawej masakrze w Nicei zginęło ponad 80 osób.

 

Wszyscy martwili się, że do zamachów dojdzie w trakcie zakończonego niedawno turnieju piłkarskiego Euro 2016, ale przebiegł on bez większych incydentów. Za to do tragedii doszło wczoraj wieczorem podczas francuskiego święta narodowego.

Media francuskie cały czas nie podają kto był zamachowcem. Mówi się tylko o 31 letnim mężczyźnie. Wiadomo, że zamachowiec wjechał w tłum zgromadzony na miejscowej promenadzie w Nicei, gdzie ludzie planowali oglądać wieczorny pokaz sztucznych ogni.Przez niemal 2 kilometry jadący zygzakiem zamachowiec rozjeżdżał ludzi.Świadkowie twierdza,ze służby przyjechały dopiero po 30 minutach.


Według francuskiego MSW zabito przynajmniej 84 osoby, a 20 z poszkodowanych wciąż jest w stanie krytycznym. Podczas krwawego rajdu ciężarówką w tłumie ginęły całe rodziny z małymi dziećmi. W szpitalach jest obecnie przynajmniej 120 ciężko rannych. Wiadomo też, że w końcowej fazie ataku doszło do strzelaniny. Napastnik strzelał do ludzi przez okna, a potem ostrzeliwał się z policją. Ostatecznie terrorysta został zastrzelony. Niektóre przekazy wskazują, że ciężarówka była wypełniona materiałami wybuchowymi, ale do eksplozji na szczęście ostatecznie nie doszło.

Nie ma oficjalnego potwierdzenia, że za zamachem w Nicei stoi tak zwane Państwo Islamskie, ale prędzej czy później zapewne będzie to ujawnione. Europejskie media skupiają się teraz głównie na tym, aby dokonywać przekazu zgodnego z polityczną poprawnością i nie wspominać jego związków z Islamem.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika magi74

Nie czytalam wszystkich

Nie czytalam wszystkich Waszych wypowiedzi ale mnie az cisnie sie na usta. Nawpuszczali dziczy do Europy, dali im jadlo, kase i dach nad glowa. Dzicz sie rozpanoszyla, spodobalo im sie otoczenie. Bo to dostepu do cywilizacji nie mialo. Angela - przede wszystkim ona- dogodzila jak sie patrzy- no kto z was nie wykorzystalby takiej okazji. Pol nagie laski az sie prosza, reszte tez dostaje sie za darmo. No blagam- toz to lepszego komfortu miec nie mozna. Prowokujac ludnosc naszego kontynentu zaczeto nam odbierac nasze prawa a im wlazic w dupy po to zeby jeszcze bardziej podjudzic Europejczykow. Niby ciche zacieranie i nie ujawnianie faktow napadow, demonstracji, morderstw i gwaltow a przeciez kazdy glupi wie jak korzystac z netu. Dobrze wiadomo, ze wszystko i tak kiedys wycieknie. A im wiecej ukrytych faktow- tym ludziska bardziej wsciekle i zbuntowane. Kazdy dochodzi do wnioskow- no tak! To nam terrorystow nawpuszczaja. I o takie myslenie chodzi. Wiec sie swoich podstawia jako, ze to wrog Number 1. A kiedy ta masa jest juz nie do opanowania- zwala sie wine na nich. W tym calym chaosie malo kto zwroci uwage kim sa naprawde ci, ktorzy za tym stoja. Wiec wymysli sie jakiegos Abdula za granicami co wyslal do nas swoich zolnierzy. To teraz nalezy Abdulowi tylek skopac w odwecie. Co za takim teatrzykiem stoi- wielu z nas doskonale wie. Matko jakie to wszystko proste!!

Portret użytkownika Ogo Pogo

Czyżby to już koniec końca

Czyżby to już koniec końca Francji  rozpoczętego tzw,rewolucją fancuską a raczej antyfrancuską?Rewolucja (anty)francuska  była pierwszym udanym zamachem antynarodowym kierowanym przez Weishaupta syna rabina z Bawarii i bankiera Rotschilda.Była również pierwszym ludobójstwem na tak ogromną skalę.Była również niespotykanym w ówczesnych dziejach barbarzyńtwem ,które można odnieść w kolejności do kolejnych z niedalekiej przeszłości:ludobójstwa na Wołyniu,okupacji niemieckiej zbrodni ludobójstwa na narodzie polskim,okupacji żydowsko bolszewickiej i ludobójstwa Polaków :Beria,Kaganowicz,Berman ,Brystygierowa,Bierut,Bauman,Goldber-Różański... zbrodni ludobójstwa Polaków na sowieckiej Białorusi w 1937 roku jak również zbrodni na narodzie Rosyjskim naszym okupancie ,którego dokonali żydobolszewicy amerykańsko niemieccy wynikiem zamachu ,rewolucji 1917 roku.Schemat ten sam.Wybicie elit i elementu patriotycznego.Zniszczenie kościoła dosłowne.Demoralizacja ,degeneracja w imię równości tzw.sprawiedliwości teraz jeszcze w imię tolerancji.Stek bzdur i haseł pozwalających na unicestwienie w imię idei obłąkanych pomysłów wąskiej grupy udających bogatych w oparciu o fikcję pieniądza.Wracając do rewolucji francuskiej .Nikt nie zdobył Bastyli.Nie było obrońców Bastyli.Była załoga ,która otwarła wrota "zmachowcą"W zamian za otwarcie wrót w podzięce wybito załogę.Uwolniono 7 -miu więzniów.Tak wyglądało sławne zdobycie Bastylii.Niestety dalsze wydarzenia były o wiele tragiczniejsze.Wybito mieszkańców Wandei którzy stanęli w obronie króla,dotychczasowego sytemu.Ofiar jak się szacuje było ponad 100 tys.Metody mordów przypominające barbarie pedała Bandery i jego watachy.Wymordowano kler,szlachtę, nawet tę drobną,ścięto Króla ,rodzinę królewską.Czy to nie przypomina roboty jekaterynburskiej? W imię egalite cokolwiek to znaczy dla nich.A teraz w imię tolerancji w imię jedynego słusznego hollanda durnia,głupka,pajaca sterowanego ginie Francja.Otumaniona,zwałcona,ogłupiona dobrobytem,kłamstwem historycznym,(H)ollandem wiary (dowolnym tłumaczeniu olewaniem wiary),niszczeniem kościołów,tradycji,obżarstwem i kures**em.Ginie skur***na córa Europy zadżgana przez chazarskiego alfonsa i konkurencję teutońkiej burdel mamy Merkel.

Portret użytkownika jana

Przy tej poprawności , to

Przy tej poprawności , to tylko czekać jak jakiś muzułman zostanie dopuszczony do schronu z rakietami atomowymi .  Oczywiście będzie miał obywatelstwo danej rakiety i 74 kobitki na przyszłość . Wniosek jest jeden -  Niech normalni Żołnierze przestaną wreszcie słuchać swoich majorów i takich tam . Bo to zołnierz ochrania tych porąbanych politykierów .

Strony

Skomentuj