Zamach terrorystyczny w Barcelonie - napastnik wjechał w tłum ludzi furgonetką

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Na Placu Katalońskim w Barcelonie doszło do zamachu terrorystycznego. Ktoś wjechał rozpędzoną furgonetką w tłum turystów. Przynajmniej kilkanaście osób zostało rannych. Wybuchła panika w wyniku której ludzie zaczęli uciekać.

 

Dramat rozegrał się w pobliżu znanej ulicy Rambla. Furgonetka przejechała przez chodnik i wjechała w stojący tłum. Sprawca zbiegł z miejsca tragedii. Tradycyjnie już na zachodzie Europy, służby długo zwlekają z przyznaniem, że był to zamach terrorystyczny, pozostawiając niedopowiedzenie i sugerując, że był to zwykły wypadek komunikacyjny. Jednak moment, w którym trzeba będzie przyznać, że to był zamach zbliża się.

Jak podaje hiszpański dziennik El Pais sprawca uciekł i trwa pościg. W międzyczasie zamknięto okoliczne stacje metra i dworce kolejowe. Atak ten wygląda bliźniaczo do tych z Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec, gdzie również, zgodnie z wytycznymi tak zwanego Państwa Islamskiego, do zabicia "niewiernych" wykorzystano furgonetki i samochody ciężarowe.

Napastnik z Barcelony, Marokańczyk Driss Oukabir

Według najnowszych informacji, w zamachu w Barcelonie zginęły przynajmniej 2 osoby, a 20 zostało rannych. Pojawiły się też informacje sugerujące, że atakujących było dwóch i uzbrojeni w broń palną zabarykadowali się w jednej z restauracji.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika franek

Miłośnicy i wyznawcy PO/PSL

Miłośnicy i wyznawcy PO/PSL-do was piszę,gdyby wasza guru partia właśnie była u władzy to oglądalibyście podobne obrazki z Polskich wielkich miast,głównie turystycznych.Opłakiwalibyście swoich braci i siostry,mężów,żony.

Portret użytkownika Hyh

Akamai raczej filmy sa tylko

Akamai raczej filmy sa tylko nigdy ilosci filmowej krwi na tych crisis actors nie pokrywaja sie z ich obrazeniami i ranami. Ponadto nie maja nigdy rozerwanych koszulek przy udzielaniu pomocy medycznej tylko farbe na koszulce ... typowe false flag nastepna ma byc Portugalia. 

Strony

Skomentuj