Zamach terrorystyczny na zachodniej Ukrainie - ostrzelano z granatnika polski konsulat

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na zachodniej Ukrainie cały czas dochodzi do kolejnych antypolskich incydentów. Konsekwentnie niszczone i bezczeszczone są polskie cmentarze, na których pojawiają się banderowskie hasła. Jednak dzisiaj w nocy została przekroczona pewna granica - z granatnika ostrzelano polski konsulat w Łucku. Budynek jest uszkodzony, ale na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

Łuck, dawne polskie miasto znajdujące się obecnie na terenie Ukrainy stało się miejscem zamachu terrorystycznego wymierzonego w Polaków. Polski Konsul, Krzysztof Sawicki stwierdził, że był to zamach terrorystyczny, którego celem mogło być zabicie ludzi. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Zniszczony jest dach a na poddaszu odnaleziono fragmenty granatu. 

Polskie władze, jak zakochana w Ukrainie zdradzana żona, mają stałą tendencję do tłumaczenia wszystkich antypolskich wystąpień na zachodniej Ukrainie jako rosyjskie prowokacje. Zapewne podobnie będzie i tym razem. Nasi politycy odmawiają też przyjęcia do wiadomości wzrostu siły neobanderowców, ukraińskich nacjonalistów, którzy są szczególnie aktywni właśnie na zachodniej Ukrainie, gdzie dochodzi do licznych antypolskich incydentów.

Władze z Kijowa tolerują banderowców, bo z ich szeregów werbują młodych ludzi, opętanych faszystowską, antypolską ideologią Stefana Bandery i wysyłają ich do walki na wschodzie tego kraju. Dotychczas sformowano kilka batalionów skłądających się z ukraińskich nacjonalistów. Trudno się dziwić, że obyci w obsłudze sprzętu takiego jak granatnik, robią z niego użytek atakując Polaków, tak jak kazał ich ideolog Bandera.

Ukraińskie władze jawnie już gloryfikują ludobójców z UPA. a sami Ukraińcy śmieją się z nas, że jesteśmy głupi bo na lewo i prawo rozdajemy "Karty Polaka" i wizy z możliwością pracy, co powoduje, że tak jak zachód Europy jest islamizowany tak Polska jest w szybkim tempie ukrainizowana. Bezwarunkowa poddańcza polska polityka względem Ukrainy jest faktm i jest porażająca oraz trudna do zrozumienia. Nawet atak granatnikiem na polski konsulat tego nie zmieni. Ukraińcy jak zwykle nie znajdą sprawców, a polskie władze i tak domyślnie uznają ten zamach za prowokację Rosji, która ma na celu podkopanie rzekomej "przyjaźni polsko-ukraińskiej".

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.6 (8 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kemil

Jestem ciekawy kiedy w końcu

Jestem ciekawy kiedy w końcu się nasze władze obudzą, zacieśnią więzy współpracy z Rosjanami a twór znany jako ukraina zostanie podzielony pomiędzy oba kraje. Co najwyżej środkową ukrainę można zostawić jako bufor.

Portret użytkownika ACHILES

Na temat podpisanego w

Na temat podpisanego w Warszawie oświadczenia ukraińskich nacjonalistów z Krzesimirem Dębskim, kompozytorem, którego rodzina została wymordowana przez OUN-UPA, rozmawia Aleksander Szycht.

Dokładnie, nie ma tam wymienionej nazwy UPA i OUN, jak i Bandery czy Szuchewycza, bo to są organizacje i postacie nietykalne. Stefan Briacuń, reprezentujący Kongres Nacjonalistów Ukraińskich odsłaniał pomniki niejakiego Stefana B. w ukraińskich miejscowościach, a nawet wnioskował o pomniki Bandery i Szuchewycza w stolicy Ukrainy, w Kijowie. Mówił nawet: „Bandera jest niekwestionowanym bohaterem Ukrainy, który umieścił swoje życie na ołtarzu naszej niepodległości”.

 

– A jaki procent z polskich entuzjastów czytających tę wiadomość w internecie zna nazwiska tych panów i potrafi rozliczyć ich z działalności? Czy ktoś wejdzie na ukraińskie strony, przetransliteruje ich nazwiska, poszuka co mówili i robili? Nie zrobi tego, po prostu w to uwierzy, bo chce. Pewnie w gruncie rzeczy obaj byśmy chcieli, by to ci bezgranicznie ufający mieli rację. Jednak za dużo o tych sprawach wiemy, by sądzić że ma to jakąkolwiek dozę prawdopodobieństwa. Zastanawiam się, czy autorka odpowiedniego artykułu „W Polityce”, która zatytułowała go „Przemilczenie służy dezinformacji” ma świadomość, że być może właśnie wzięła w niej udział. Czy informowała o tych wszystkich fatalnych wydarzeniach na Ukrainie, o których wspominaliśmy, a które nie pasują do obrazka „majdanowej rewolucji godności”? A może napisała choćby o części z nich? Byłbym zaskoczony. Przecież my jako naród nie mamy najmniejszego pojęcia o mentalności tych ludzi, która jest, jakby to powiedzieli nasi pradziadkowie tatarska lub azjatycka, nie ujmując dzisiejszym Tatarom. Szczególnie bulwersuje mnie również uczestnictwo na tej liście przedstawiciela UNA-UNSO, czy doradcy Dmytro Jarosza, którego to uroczystości mają iście nazistowskie oprawy.

czytaj więcej na : http://prawy.pl/11379-krzesimir-debski-nie-wierzcie-ukrainskim-nacjonalistom/

Portret użytkownika ACHILES

JUŻ OD SAMEGO RANA RUSZYŁA

JUŻ OD SAMEGO RANA RUSZYŁA MACHINA PROPAGANDOWA W NIBY NASZYCH środkach masowego mass ogłupiania I TO PRAWIE NA WSZYSTKICH KANAŁACH INFORMACYJNYCH T.Z

PIEJĄ, że :

wywiad Rosyjski zadzwonił do porocha i podawał się za dudusia niby, ale poroch, nie dał się nabrać, bo już wcześniej z dudusiem gadał, przez telefon NIBY, to pierwszy niby DOWÓD, ŻE ZA ZAMACHEM MAJĄ STAĆ ROSJANIE.

a drugi, to taki, ŻE ZA WCZORAJSZYMI PROTESTAMI PRZY NASZEJ GRANICY, PO STRONIE upadlińskiej, nie protestowali Polacy, tylko Rosyjskie MARIONETKI, PRZEZ MOSKWĘ OPŁACANE PO 30 ZŁ. NA GŁOWĘ, za ten niby protest 

FILM Z TEGO NIBY PROTESTU PRZEZ ROSJAN INSPIROWANY PONIŻEJ : 

 http://anna-news.info/%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D0%B5-%D0%B2%D0%B7%D0%B1%D1%83%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81...

PRZECIEŻ NAWET MAŁO ROZGARNIĘTY, LUB MOCNO PRZEPRACOWANY POLAK, nie majacy swego czasu, na tych bzdur zrewidowanie POWINIEN WIEDZIEĆ, ŻE TE BREDNIE NIJAK, SIĘ, NIE TRZYMAJĄ KUPY !!!

ponizej Sami możecie zobaczyć wyczyny sakiewicza we wczorajszym wydaniu MINEŁA 20.

WARTO WSPOMNIEĆ, ŻE sakiewicz został odznaczony przez banderowców

" ORDEREM ZA OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ " program prowadził rachoń, czyli dawny podopieczny sakiewicza z jego gadzinówki banderowskiej TV REPUBLIKA, a ten trzeci ciągle wszędzie robi

" loda " banderowcom na TV KANAŁACH pisDZIELSKIEJ propagandowej tuby, POTOCZNIE ZWANEJ  " publiczną " :

https://www.youtube.com/watch?v=hxvu2NrGs8Y

Portret użytkownika Ulvhedin

Zacznijcie myśleć

Zacznijcie myśleć samodzielnie, nie macie potwierdzenia, a od początku powielacie bzdury! Myślcie samodzielnie, a nie podążajcie za "autorytetami" ponieważ to jest droga bez powrotu. W najgorszym przypadku na łożu śmierci nadal nie będziesz wiedział po co żyłeś czytelniku. Chcesz zmian w Polsce zacznij od środka zmieniać swoje otoczenie, a się okaże, że ludzie zaczną dostrzegać obłudę ich otaczającą. Mnie się udało i nadal wierzę, że jestem wstanie nakierowyawć ludzi na odpowiednią drogę. Wytrwałość daje więcej niż nie jeden "autorytet"

Portret użytkownika Groot

Czytam tu rzygowiny

Czytam tu rzygowiny banderowskich trolli żyjących za pieniądze polskiego podatnika i mam do nich takie pytanie. Czy stawianie pomników zbrodniarzowi banderze i jego gloryfikacja to też jest "ruska prowokacja"? Czy wymordowanie przez banderowskie zwierzęta  połowy mojej rodziny rodziny na Wołyniu to też "ruska prowokacja"? I nie byli to obcy banderowcy tylko sąsiedzi zza płota z którymi się razem wychowali i razem bawili.

Portret użytkownika Ulvhedin

Nie umiejszam zbrodni które

Nie umiejszam zbrodni które były polsce wyrządzone, ale czy tak zwany "zachód" jest polsce przychylny? odpowiez sobie na to pytanie, tylko rzetelnie. Ja wiem jedno, że zjednoczony Polak może przenosić góry, a podzielony.... widzimy na co dzień jak to wygląda. Propaganda zachodnia może być gorsza niż myślimy - wydaje się Tobie, że propaganda nie istnieje?-

Strony

Skomentuj