Zamach stanu w Peru. Policja aresztowała prezydenta Pedro Castillo po tym gdy ten rozwiązał policję i wojsko

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

W Peru miał miejsce zamach stanu przeciwko urzędującemu prezydentowi Pedro Castillo. Został demokratycznie wybrany w 2021 r., a głosowało na niego ponad 8,8 mln Peruwiańczyków (50,13%) przeciwko prawicowemu kandydatowi. Prezydent próbował przejąć pełnię władzy rozwiązując parlament oraz struktury siłowe w tym wojsko i policję. Jednak tego samego dnia został przez rozwiązanych aresztowany.

 

Prezydent Peru Pedro Castillo został aresztowany zaledwie kilka godzin po tym, jak próbował złamać konstytucję, by zostać dyktatorem. Peruwiański prezydent został obalony przez Kongres kontrolowany przez prawicę. Policja aresztowała prezydenta Peru Pedro Castillo pod zarzutem próby obalenia konstytucji.

Nowym prezydent Peru została wiceprezydent Dina Boluarte. Objęła urząd po postawieniu w stan oskarżenia byłego prezydenta Castillo. Była wiceprezydentem więc była pierwsza w kolejce do przejęcia władzy w czasie takiego kryzysu.

Warto zaznaczyć, że pani Boluarte Należy do tej samej skrajnie lewicowej partii co Castillo, ale jest też związana z naszym dobrym znajomym Klausem Schwabem, specjalistę od penetrowania rządów. To bardzo wygodne dla globalistów, że po Brazylii również w Peru władzę odzyskują poplecznicy WEF. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Ja się zastanwiam, kiedy w

Ja się zastanwiam, kiedy w Polsce aresztują tych SZKODNIKÓW co na razie ich SETLI POLICJI ochraniaj.Grunt to nie pozwolić im uciec od odowiedzialności.Czmychnąć jak MYSZ POD MIOTŁĘ  Są WINNI  i muszą za swoje PLUGAWE czyny odpowiedzieć !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Endymion

Nie po to mianuje generałów,

Nie po to mianuje generałów, a długopis to podpisuje, aby jacyś tam oficerowie niezależni zostali. Do tego ma WOT, co to z chęcią by przyjęłoo uposażenia policji i wojskowych. Błaszczak, Polko, Kamiński, sami swoi na synekurach.. Cała nadzieja w Ziobrze, że po śmierci prezesa narozrabia. Jego Papugi kontra resorty siłowe, a tępe kundle pójdą za tym, co obieca im ponownie emeryturę po 15 latach.. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj