Zamach stanu na Ukrainie - Janukowycz odsunięty od władzy, Tymoszenko uwolniona

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Sytuacja na Ukrainie jest ostatnio bardzo dynamiczna. Wygląda jednak na to, że zbliżamy się do momentu przełomowego. Dzisiaj doszło do bezprecedensowych wydarzeń. Ukraiński parlament przegłosował "prawo", wedle którego prezydent Janukowycz został pozbawiony władzy.

 

Sam Janukowycz uciekł z Kijowa. W wywiadzie telewizyjnym opowiadał, że jego samochód został ostrzelany gdy opuszczał stolicę. Powiedział też, że działania parlamentu uważa za nielegalne, a ludzi, którzy to uchwalili nazwał bandytami. Początkowo prezydent przebywał w Charkowie, ale tam też zrobiło się niebezpiecznie i z najnowszych informacji wynika, że obalony prezydent jest w drodze do Doniecka, ostatniego bastionu. Bardzo możliwe, że wkrótce były prezydent opuści Ukrainę.

"Pokojowy" manifestant - Foto: twitter

Można chyba powiedzieć bez cienia przesady, że dokonano dzisiaj na Ukrainie zamachu stanu. Demokratyczne wybrany prezydent został obalony przez siły rewolucyjne. Jednocześnie przegłosowano uwolnienie z więzienia Julii Tymoszenko co jest dodatkowym kuriozum. Wyjaśniono to jako wypełnienie zobowiązań międzynarodowych. Jest ona teraz w drodze do Kijowa i zapewne wkrótce zobaczymy ją triumfującą na Majdanie. Pytanie tylko czy nie jest to zgrana karta i co powie na to tłum.

"Pokojowy" manifestant - Foto: twitter

Parlament przywrócił też dzisiaj konstytucję z 2004 roku, która nie dawała tak dużej władzy prezydentowi. Czyli nie dość, że w drodze decyzji parlamentu pogwałcono aktualną konstytucję, to jeszcze przywrócono poprzednią, odwołano wybranego w wyborach prezydenta i wypuszczono z więzienia osobę oskarżoną o podpisanie skandalicznej umowy gazowej a nawet inne kryminalne sprawy.

 

Już dzisiaj widać było, że emocje wcale nie opadły a Władimir Kliczko wzywał ludzi do spokoju i mówił, że „zemsta nie jest dobrym pomysłem”. Jednak raz puszczoną w ruch rewolucję trudno jest zatrzymać, więc to co dzieje się teraz na Ukrainie to jak balansowanie na granicy, albo się uda, albo wybuchnie jeszcze krwawsza wojna domowa.

 

Nie wiadomo też jak zachowają się banderowcy. Czy uznają, że walka jest już skończona i odejście Janukowycza spowoduje, że oddadzą władzę na zachodniej Ukrainie? Jest to raczej wątpliwe, bo w ideologii nacjonalistów ukraińskich jest wyraźnie wskazane, że należy tępić Rosjan, Polaków i Żydów jako nacje wrogie ukraińskiej państwowości. Dlaczego zatem nagle mieliby rozejść się do domów, gdy ktoś próbuje im wmówić, że odnieśli sukces?

 

Dlatego właśnie najbliższe godziny, dni, będą kluczowe i przekonamy się czy uda się okiełznać rewolucję, czy też jest już za późno i przy naszej granicy rozgorzeje nowy „bałkański kocioł”, co może się skończyć rozlewem krwi na dużą skalę.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika ..pies

Czy to

Czy to przypadek....http://hisz.rsoe.hu/alertmap/site/index.php?pageid=event_summary&
 
Data zdarzenia: 18:07:47 22/02/2014 zdarzenia: Pojazd Incydent Kraj:Zjednoczone Emiraty Arabskie Kraj: Emirat Fujairah Powierzchnia:Fujairah International Airport Miasto: Krótki opis: oficjalne źródło na lotniska Fujairah zdementował pogłoski, że social media samolot z prezydentem Ukrainy wylądował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.Powiedział ukraiński samolot zrobił awaryjny ... Więcej informacji

 
edis_code=VIV-20140222-42784-ARE.....prawdy nie powiedza kto zwial

Portret użytkownika Pan Dziobak

Jak czytam niektóre

Jak czytam niektóre komentarze, to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Wszyscy znamy historię i wiemy kim był Bandera i jakie wyrządził szkody Polsce i Polakom. Chciałbym jednak zaznaczyć, że te wydarzenia miały miejsce siedemdziesiąt lat temu i szczerze wątpię, że potomkowie tych zbrodniarzy każdej nocy marzą o podrzynaniu gardeł Polakom...
 
Dlaczego nie zarzucimy zawiści i nienawiści za dawne krzywdy? Dlaczego miast szukać na kartach historii tego co nas łączy, z uporem maniaka doszukujemy się wszystkiego co nas dzieli? Nazywacie UE tworem wyzyskującym centralna Europę? Bardzo dobrze! Ale nie myślcie, że Polska jako niezrzeszony w żadnej oganizacji kraj będzie potężnym państwem. Bez silnych i równych partnerów tuż za granicami będziemy średniej wielkości i średniego znaczenia państwem gdzieś w centrum Europy.
 
Nam jest potrzebna koegzystencja z państwami, które nas otaczają, z Ukrainą również. Pomyślcie co by to była za bezprecedensowa sytuacja? Polska, Ukraina, Węgry, Rosja i kraje bałtyckie jako prawdziwy sojusz, nie wirtualne układy, które polegają na wyzysku słabszych. Jesteśmy Słowianami i znacznie nam bliżej do Ukraińców czy Rosjan niż Francuzów i Brytyjczyków. Możecie nazwać mnie idiotą i rosufilem czy innym sprzedawczykiem, ale prawda w oczy kole. Zachód stoi za nami murem, kiedy jest wygodnie, kiedy trzeba skarcić Rosję i zbudować tarczę antyrakietową, lub kiedy nasi żołnierze są potrzebni do misji stabilizacyjnych. 
 
Nie tędy droga i może nie my, ale kiedyś nasi potomkowie zrozumieją, że historia ma uczyć przyszłości a nie być powodem do wojen i nienawiści.

Oto jaja znoszący ssak, który rusza na akcję!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To poczytaj sobie naiwniaku

To poczytaj sobie naiwniaku niektóre posty... Oni moze nie marzą, ale chetnie to zrobią, jak będzie ku temu okazja...
 Zwłaszcza na ziemiach Przemyśla...
 Nie suiej tu pro-banderowskiej propagandy banderwoców.
 Ty nie czytasz histori i omijasz podstawowe jej prawa : Historia zawsze sie kołem toczy... Nie uważałeś na lekcjach?

Portret użytkownika olo manolo

Chetnie bym widzial sojusz

Chetnie bym widzial sojusz panstw srodkowej Europy, ale trzeba pamietac ze dawne podzialy na rasy nie maja juz znaczenia.

Podzialy teraz przebiegaja kulturowo.

Wedlug mnie kultura lacinska (zachodnia) konczy sie na naszej wschodniej granicy. Polska zawsze byla miejscem zetkniecia dwoch kultur, od kiedy taki podzial mozna rozwazac. Ukraina siedzi okrakiem - wschod to juz kultura prawoslawno-azjatycka, zachod to jeszcze nie kultura lacinska.

I tak tez to wyglada w praktyce. Znam osoby mieszkajace na Ukrainie, polakow i ukraincow i moje obserwacje potwierdzaja to. Bylem na Ukrainie, z ukraincami mam kontakt. Mieszkalem wiele lat na zachodzie. Wydaje mi sie ze Polacy jednak lepiej sie dogaduja z brytyjczykami i niemcami niz rosjanami.

Nie twierdze ze nie mozemy sie dogadac, chce tylko wskazac ze podzialy nie sa tak jednoznaczne.

Uwazam tez ze jakas unia z Rosja jako hegemonem nie bedzie wcale lepsza od EU z Niemcami na czele. Ciekawa bylaby Unia panstw centralnej europy bez Rosji czy niemiec, ale to jest chyba niemozliwe.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Małpujesz plany Kaczyńskich,

Małpujesz plany Kaczyńskich, Kurtyki, i Kaczorowskiego...
 Nie naruszaj ich praw autorskich, bo właśnie przeginasz...
 Własnie oni chcieli stworzyc taka Unię, w której skład miały wchodzić:
 Polska jako kraj wiodący, Białoruś ( Właśnie oni stworzyli tam opozycję), Litwę, Ukrainę( W zamian za zwrot ich ziem na wschodzie),  Węgry, Słowację Gruzję Chorwację ...to chyba wszystkie) które stanowiłyby skuteczną przeciwwagę syjonistycznej UE, Rosji i USA.
 Były plany potęznej armi i zabezpieczenia sie w broń nuklearną.
Bylibysmy nie do ruszenia i świat musiałby sie z nami liczyć... A teraz jesteśmy kurvus dającą za darmo i jeszcze się z tego cieszącą. Jak pijana dziwka pod dworcem...
 Dlatego właśnie zostali zamordowani w Smoleńsku.
 w co ciemny głupi ludek oczywiście nie wierzy

Portret użytkownika Pan Dziobak

Czyli rozumiem, że jeśli

Czyli rozumiem, że jeśli nagle w Polakach odezwałaby się patriotyczna chęć odebrania Kresów i jeszcze Wilna na dokładkę, to byłbyś pierwszym, który by się podpisał za wnioskiem?
 
To jest właśnie krótkowzroczne myślenie Polaków. Wytyczać przyszłość danwymi ranami... Zamiast do jasnej cholery przegryźć, że kiedyś my podbijaliśmy Moskwę, trzymaliśmy Ukrainę za pysk a potem się odwróciło i to nas trzymali za mordę, będziemy w nieskończoność kreować politykę zagraniczną na podstawie porażek i mordów z przeszłośći... Ile razy będziemy kazać przepraszać Rosji za Katyń? Może my przeprosimy ich za interwencję na Kremlu? I jeszcze ci Żydzi, ciekaw jestem czy tak zwani Syjoniści rzeczywiście mają tyle pomysłów w głowach o ile się ich oskaraża (i błagam nie wyjeżdżaj mi z potwierdzeniem w Protokłach...)?
 
Centralna i Wschodnia Europa to nie Zachód i zastanawiam się, kiedy my w końcu to zauważymy. Daj Bóg, żeby na Ukrainie nie doszło do żadnej interwencji czy to ze wschodu czy z zachodu bo dla nikogo to się dobrze nie skończy.

Oto jaja znoszący ssak, który rusza na akcję!

Portret użytkownika ad vocen

Ja trochę z innej

Ja trochę z innej beczki.
Jakieś dwa lata temu/może ciut mniej/ pisałeś o niezwyciężonej armii izraelskiej.Odpisałem wtedy że jest niezwyciężona wtedy kiedy ma do czynienia z palestyńskimi smarkaczami uzbrojonymi w kamienie lub wysługuje się najemnikami jak to ma miejsce w Syrii.Historia konfliktu w Syrii pokazuje,że mam rację.Netanjahu już tyle razy groził,że zaatakuje Iran....i nic.Czy potraficie bić się .....ale tylko cudzymi rękami?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Syjoniści od czasów Chrystusa

Syjoniści od czasów Chrystusa wyjmowali rozżarzone węgle cudzymi rękami... W zabiciu Chrystusa wykorzystali ręce rzymian, w czasie II W.Ś... rękami niemców wymordowali semickich żydów, rękami banderowców robią sobie przedpole na Nowy Izrael...
W mordowaniu dzieciaków uzbrojonych w kamienie, albo nie uzbrojonych wcale, sa spec-oprawcami. Tu maja odwagę. Maja odwagę w skrytobójczych mordach
 Tak działają
 To wrodzone, wyssane z mlekiem matki zasady Talmudu

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To wcale nic nie rozumiesz...

To wcale nic nie rozumiesz... Polska i Ukraina i inne państwa środkowej Europy ( Litwa, Bialoruś, Ukraina, Gruzja, Chorwacja Węgry, Słowacja)  powinne zgodnie z planami zamordowanych w Smoleńsku Polaków stworzyć dobrosąsiedzką gospodarczo-militarną Unię, w której Polacy, owszem wykupiliby swoje dawne dobra na Ukrainie a Ukraińcy swoje w Przemyslu... Na wzajemnych relacjach i dobrosąsiedzkich wymianach zyskałyby obie strony bez potrzeby rewizji granic.
 Potega drzemiąca w potencjale tych narodów jest nie do przecenienia.
 Potężna armia, posiadanie najnowszych techologicznie broni uczyniłaby ten region skutecznym opornikiem przeciw syjonistycznymi zapedami USA UE i Izraela i Rosji ( Własnie za to zginęłi, o czym ten ociemniały naród nie wie)
To własnie te siły zorganiozowały zamach majdański. To żadna "rewolucja" tylko wykorzystanie sił banderowskich i ogłupionych prostaków obietnicą Wolnej i kapitalistycznej Ukrainy, w której niestety jak historia uczy zostaną żydowskimi parobkami..
 Głosno teraz o "przymierzu" Tuska z Kaczyńskim... Trzeba wiedziec jedno w tym "przymierzu": Że Kaczyński jako spadkobierca idei zamordowanych w Smoleńsku gra Ukrainą do polskiej bramki...
...a tusk do syjonistyczno-masońskiej...
 Wkrótce się przekonacie o mojej dalekowzroczności, gdy się okaże, że Putin nic nie zrobi w sprawie Majanu, ochroni tylko rosyjsko-jezycznych a zachodnią Ukrainę odda USA, lub UE, zgodnie z zawrtą Umową, w zamian za Polskę Wschodnią
 To sie okaże w najbliższych dniach. I jesli to się sprawdzi, to i sprawdzi się podział POlski tak szybko, że następnych wyborów u nas nie będzie...

Portret użytkownika 720

W Polsce może faktycznie być

W Polsce może faktycznie być i podobnie, bo ludzie tutaj też mają dosyć tego syfu, jaki im ekipa Solidarności zafundowała przez minionych 25 lat. Ale z drugiej strony może też być coś innego w wariancie, ot taki odgrzewany kotlet, w postaci niemieckich roszczeń terytorialnych wobec Polski, odnośnie ziem, które do 1945 r. leżały w granicach III Rzeszy. A wtedy wojna i napaść na Polskę gwarantowana. Zresztą ten wariant mógłby obejmować także Czechy, bo przecież od 15.03.1939 r. istniał Protektorat Czech i Moraw, bo wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Strony

Skomentuj