Zamach samobójczy w stolicy Afganistanu. Jest wiele ofiar śmiertelnych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Islamiści zorganizowali krwawy zamach w Afganistanie. Dziś w okolicach godziny 16:00 czasu lokalnego, samobójca wysadził się w powietrze w stolicy przed centrum edukacyjnym. Eksplozja wyrządziła poważne zniszczenia i przyczyniła się do śmierci wielu ludzi.

 

Do zamachu doszło w zachodniej części Kabulu – w dzielnicy, która jest w większości zamieszkiwana przez szyitów. Według najnowszych szacunków Ministerstwa Zdrowia, co najmniej 48 osób zginęło, a 67 zostało rannych. Za najnowszym atakiem najprawdopodobniej stoi sunnickie Państwo Islamskie, które w przeszłości przeprowadzało już podobne uderzenia, wymierzone w szyitów.

W tym kontekście nie sposób nie wspomnieć o licznych atakach ze strony Talibów, którzy w ostatnich dniach regularnie zabijają afgańskich żołnierzy i cywilów praktycznie w całym kraju. Często mówi się o możliwej cichej współpracy między Talibami i ISIS.

W mieście Ghazni, które znajduje się około 130 km na południowy zachód od Kabulu, od kilku dni trwały zacięte walki. Zmasowany atak Talibów pozwolił im zająć niektóre dzielnice. Mimo pomocy udzielanej przez NATO i Stany Zjednoczone, wojska afgańskie mają spore problemy z odzyskaniem utraconych terenów. Ogólnie rzecz ujmując, sytuacja w Afganistanie jest coraz bardziej niepokojąca.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Żydo- masońska żmija wpełzła

Żydo- masońska żmija wpełzła tam na amerykańskich czołgach i wpuściła swój jad. Dzis widzimy owoce tego jadu. Państwo które praktycznie nigdy nie potrzebowało niczyjej pomocy i jej nie chciało nie jest w stanie samodzielnie egzystowac. Brat zabija brata, siostra zabija siostrę. Nas też struli pokazujac nam jaki to Afganistan był zły i niedobry. Ta żydowska żmija jest straszna. Bękarty diabła ujawniają coraz bardziej swoją obecnosc. Sąd nad nimi bedzie straszny i mam nadzieję, że tego doczekam.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika MiamiVibe

Coraz bardziej przemawia do

Coraz bardziej przemawia do mnie zrodzone we mnie w niewiadomy sposób przekonanie iż może wydarzyć się coś w stylu biblijnego pochwycenia, gdzie grupa ludzi cierpiących przez wiedzę jak działa ten zepsuty świat zostanie w jakiś sposób uratowana, natomiast reszta motłochu zostanie w tym burdelu i wyrżnie się za paciorki lub spadnie na nich coś z nieba unicestwiając ich, miałem kilka takich snów, pamiętam je doskonale.

Portret użytkownika euklides

W sumie to dość niezwykłe, że

W sumie to dość niezwykłe, że można czowieka zaprogramować tak żeby wysadził się w powietrze zabijając innych ludzi i wierząc przy tym, że pójdzie do raju. Myślicie, że nie jesteście zaprogramowani? Też jesteście! Przez nasze państwo. Tak samo wykonacie każdy rozkaz, nawet jeśli jest moralnie wątpliwy...

Skomentuj