Zakład mięsny FoodTech wprowadza na rynek pierogi i kiełbaski warzywne

Kategorie: 

Źródło: tg

Producent mięsa warzywnego Welldone uruchomił produkcję pierogów i kiełbas ecofar. Rosyjski startup zaczął sprzedawać pierogi i kiełbaski z mielonych warzyw. Pierwsza partia zostanie przekazana federalnym sieciom detalicznym i dostawcom żywności do 20 listopada br.

Do rozwoju każdego produktu startup zatwierdził specjalny farsz. Na przykład pojawiły się dwa rodzaje pierogów, jeden z kolendrą, a drugi z cebulą i czosnkiem.

 

Po raz pierwszy w Rosji do kiełbas zastosowano jadalną osłonkę warzywną na bazie alginianów. Jest to naturalny polisacharyd, który można otrzymać z alg morskich, czerwonych i innych zielonych glonów.

 

Rosjanie pracują nad uformowaniem całego zwykłego asortymentu produktów mięsnych, ale wykonanych w całości z roślin. Do końca 2021 roku planują wprowadzić produkty w Moskwie i Sankt Petersburgu, a w 2022 roku rozpocząć sprzedaż w innych regionach. Tak twierdzi Aleksander Kiselew, współzałożyciel i dyrektor generalny Welldone.

 

W lipcu startup zebrał 1,5 miliona dolarów od rosyjskiego funduszu Phystech Ventures i międzynarodowego Lever VC na poszerzenie asortymentu i zwiększenie produkcji do 130 - 150 ton mięsa roślinnego miesięcznie.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ​euklides

Niemożliwe by talin sam

Niemożliwe by talin sam podejmował tematy swoich "tekstów", gdyż jest na to zbyt głupi. Pytanie kto mu te tematy podsuwa bo wpisują się one idealnie w agendę Schwaba. Od co najmniej miesiąca zatruwa nas wpisami o mielonych warzywach, czyli według talina o "roślinnym mięsie". Albo się nad nami los zlituje i szlag trafi talina i całą tą agendę albo zwariujemy.

Skomentuj