Zakaz pływania w niemieckiej rzece po tym, jak zauważono tam krokodyla

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Władze regionu Saksonii - Anhalt zakazały pływania w części rzeki Unstrut po wiadomości, że w jej wodach zauważono krokodyla - donosi Associated Press.

 

Zakaz został wprowadzony w sobotę wieczorem i będzie obowiązywał do 6 września br. - poinformowały władze okręgu Burgenland. Götz Ulrich, przedstawiciel władz, tłumaczy, że poszukiwania krokodyla na razie nie powiodły się.

 

Burgenlandkreis apeluje do lokalnych mieszkańców, zwłaszcza użytkowników łodzi i rowerzystów, przemieszczających się wzdłuż rzeki, aby zachowali czujność i zgłaszali, jeśli zauważą gada. Oczywiste jest, że krokodyle nie zamieszkują niemieckich wód ani nigdzie indziej w Europie. Tego konkretnie osobnika musiał wypuścić do rzeki jakiś nieodpowiedzialny hodowca.

 

Od piątku pomocnicy policji, straży pożarnej i DLRG poszukują dwumetrowego krokodyla. Poszukiwania wspierał również policyjny helikopter. Świadkowie twierdzą, że widzieli gada w Laucha. Obostrzenia obowiązują do końca przyszłego tygodnia. W związku z tym nikomu nie wolno korzystać z rzeki między granicą z Turyngią w pobliżu Wendelstein a ujściem rzeki do Soławy (Saale) w pobliżu Naumburga.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj