Zakaz plastiku na Sri Lance pomoże uratować tamtejsze słonie

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Rząd Sri Lanki ma zamiar uchwalić ustawę zakazującą importu większości rodzajów produktów z tworzyw sztucznych. Ustalono, że są one główną przyczyną śmierci słoni i jeleni w tym kraju.

Zwierzęta jedzą odpady z tworzyw sztucznych na wysypiskach śmieci, powodując swą przedwczesną śmierć. Dlatego obecnie opracowywane jest prawo, które zabroni importu towarów z tworzyw sztucznych, w tym polietylenu.

 

Ponadto możliwe jest, że zakaz, który dotyczy głównie towarów dla dzieci i artykułów gospodarstwa domowego, wpłynie też na lokalną „produkcję tworzyw sztucznych”. Od 2017 roku wna Sri Lance obowiązuje już zakaz produkcji i importu plastiku do pakowania, który nie ulega biodegradacji.

 

Dzikie słonie na Sri Lance znalazły się obecnie na skraju wyginięcia i są chronione przez państwo.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj