Zakamuflowany wariant cypryjski w Polsce, rząd zabiera nasze środki na emerytury

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nie ma takiej niegodziwości, której nie popełniłby nawet najbardziej liberalny rząd, gdy brakuje mu pieniędzy, głosi stara maksyma i właśnie jesteśmy świadkami wdrożenia jej w praktyce. Finanse publiczne Polski muszą być w tragicznym stanie skoro rząd postanowił zabrać pieniądze, które Polacy odkładali na swoje emerytury.

 

Przez polski sejm z szybkością błyskawicy ma przejść ustawa nacjonalizująca środki OFE. Wygląda na to, że kończą się pieniądze i aby pozostało na wypłaty konieczna jest nacjonalizacja. To zdumiewające, ale większość Polaków nie oburza się tym oczywistym złodziejstwem. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu doszło do bulwersującego zdarzenia, gdy okazało się, że depozyty bankowe w bankach cypryjskich zostają opodatkowane dodatkowym podatkiem. Potem wybuchł wielki skandal i w finale kradzież zmodyfikowano tak, że przepadała nadwyżka ponad 100 tysięcy euro. W Polsce przeprowadza się właśnie coś podobnego, tylko stracą nie najbogatsi a wszyscy.

 

Gdy w 1999 roku wprowadzano OFE słyszeliśmy o tym, jako wielkim osiągnięciu, dzięki któremu przyszłych emerytów czeka jesień życia pod palmami. Okazało się, że rządzący wynajęli nas jak chłopów pańszczyźnianych monopolizując rynek rzekomych funduszy emerytalnych - tak zwanych Otwartych Funduszy Emerytalnych, czyli OFE.

Teraz z perspektywy czasu widać, że był to feudalizm, bo zobowiązano Polaków do płacenia firmom prywatnym gigantycznych pieniędzy za obracanie ich własnymi środkami. Pieniądze OFE pojawiły się na giełdzie, gdzie pozwoliły instytucjom bankowym na pomnażanie zysków. Prawdopodobnie OFE było pomyślane, jako sposób wynagrodzenia banków prywatnych za rzekomo umorzone poleskie długi jeszcze z czasów komunizmu. Przy okazji na pieniądzach Polaków pasły się rozmaite środowiska biznesowe o podejrzanej przeszłości.

 

Gdy doszło do tego, że czas wypłacać pierwsze emerytury nagle okazało się, że rząd sięga po zgromadzone środki. Na dodatek jest plan umorzenia obligacji skarbu państwa, do których kupowania zmuszono OFE. Oznacza to, że o ile ZUS wykonał przelew to prywatna instytucja otrzymywała od nas procent naszej pensji, zabierała nieproporcjonalnie dużo, jako koszty operacyjne i za lwią część ukradzionych pieniędzy oddawała nasze pieniądze państwu kupując jego obligacje.

 

Innymi słowy sami od siebie kupowaliśmy swój własny dług, czyli zostaliśmy wykorzystani jak chłopi pańszczyźniani, tylko wmówiono nam, że odkładamy jakieś pieniądze. Przecież kiedyś tak eksponowano możliwość dziedziczenia środków. W formularzach były nawet specjalne pozycje do wskazywania dziedziczących. Gdy tylko zabrakło pieniędzy nagle okazało się, że nie są to żadne pieniądze odkładane na emerytury, tylko są to pieniądze publiczne, do których rząd sięga, bo my jak krowy jesteśmy jego własnością, więc należy mu się prawo do większej części tego, co zgromadziliśmy.

 

Bankructwo systemu emerytalnego jest nieuniknione i ta arogancka kradzież stanowi tego niezbity dowód. To, co rząd zyskuje na tej kuriozalnej grabieży to kupienie sobie trochę czasu i poprawienie wskaźników poprzez umorzenie, czyli ukradzenie 120 miliardów złotych odłożonych przez Polaków i zamienionych w nic nie warte obligacje.

 

Przyszłość emerytalna Polaków jawi się wyłącznie w ciemnych barwach. Rząd okrada nas rozmaitymi podatkami tak bardzo, że mało kogo stać na odkładanie pieniędzy na starość. Z drugiej strony okazuje się, że w każdej chwili, gdy pieniędzy będzie mniej można zmienić zasady gry i na przykład zwiększyć wiek emerytalny do 70 lat, a potem do 80 lat, żeby mieć pewność, że delikwent umrze wcześniej.

 

Rząd pokazuje nam, że może wszystko. Arogancja władzy jest tak wielka, że nawet uchwalenie tak ważnej ustawy jak ta zakładająca fundamentalne zmiany systemu emerytalnego, trwa jedynie trzy dni. Ten szokujący pośpiech wskazuje na to, że ktoś tu ma nóż na gardle. A skoro wiadomo, że każdy rząd jest w stanie dokonać dowolną niegodziwość, gdy brakuje mu pieniędzy, to można się spodziewać wszystkiego najgorszego z próbami ukradzenia pieniędzy znajdujących się na prywatnych kontach bankowych włącznie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mlodyrob

Ten kraj sterowany jest z

Ten kraj sterowany jest z zewnatrz w sejmie sa marionetki, wszystko zostanie sprywatyzowane nic sie nie uchowa a potem zostanie oddana wlada ludzią bo nie bedzie juz co kontrolować.Zarobki mamy najmniejsze a wydajnosc na jednego pracownika jedna z wiekszych w UE.Jestesmy niewolnikami w swoim kraju i nic nie zrobimy odwagi starcza nam na ryczenie za pomocą internetu.....

Portret użytkownika Samson

Kochani, żyjcie dniem

Kochani, żyjcie dniem dzisiejszym i absolutnie nie myślcie o emeryturach. Praktycznie mało kto ich dożyje, a reszta, może dostanie tylko nędzne ochłapy za które kupić będą mogli zupkę chińską i suchary.
I to bez względu na to kto będzie u tzw. władzy. PiS,PO, Korwin czy inna pacynka  lub kacyk. Jesteśmy już ugotowani, gdyż to syjonistyczne banki łożą na Polskę pieniądze, a twory typu Klub Rzymski układają strategię.
Dlatego cieszmy się dniem dzisiejszym, bo na jutro liczyć już absolutnie nie możemy.

Portret użytkownika JD

Jak zmienić Polskę w normalny

Jak zmienić Polskę w normalny kraj?
Jest to niezwykle łatwe, ale wymaga pewnej dozy zgodnej determinacji wszystkich ludzi. Potrzebna jest zmiana ustroju a zaprzestanie powtarzania terminu demokracja jak jakiegoś cudownego zaklęcia. Nie można dwóm panom służyć , Bogu i szatanowi. Demokracja, to nic innego, jak ciągłe głosowanie wszystkiego i wobec wszystkich, co jest uciskiem nie do wytrzymania. Albo demokracja albo niezmienne nie poddawane nigdy głosowaniom Prawa Naturalne.
Obecnie w Polsce nie ma ani jednego ugrupowania, które to rozumie i które by się tego podjęło. A szkoda, bo to opłaciłoby się dosłownie wszystkim mieszkańcom tej ziemi. Wszystkim by się ogromnie polepszyło, gdyby Polska stała się normalnym krajem, zwłaszcza, że cały świat w prędkim tempie staje się zupełnie nienormalny.
Jedyna chyba jako tako prawicowa partia w Polsce KNP – jedyni którzy opowiadają się za podziałem dochodu narodowego poprzez dobrowolną wymianę dóbr pomiędzy wolnymi ludźmi, a nie jak inni socjalistycznie pod przymusem poprzez budżet państwa - niestety też myśli kategoriami demokratycznymi. Niestety, mimo głoszonej odrazy do obrzydliwości demokracji nawet KNP chce wprowadzać fragmentaryczne zmiany. Takie naszywanie nowych łat na stare dziurawe bukłaki… Wprawdzie daleko idące zmiany, ale ciągle tylko fragmentaryczne. Chcą zastępować obecne prawa stanowione innymi prawami stanowionymi a to do niczego nie doprowadzi, bo przyjdą następcy i znów wszystko zmienią i popsują. To jest po prostu droga do nikąd. Że też tym nawet dość poczciwym ludziom chce się w czymś takim babrać. Mnie by się nie chciało za żadne skarby!
 
Co zatem robić. Na początek obejrzeć wykłady pana Grzegorza Brauna na You Tube. Dwa, jeden pod tytułem” Demokracja stacza się w socjalizm” i drugi pod tytułem „Demokracja jest bagnem”. Trzeba po prostu zrozumieć przyczynę obecnych problemów. Tych przyczyn jest bardzo wiele, ale takie bezpośrednie, to fakt, że w Polsce źródłem wartości jest prymitywna tłuszcza ludzka obecna w parlamencie czy sterująca nim z zewnątrz.
Tymczasem starczyło by sprawić, aby w Polsce bezwzględnie nadrzędne stały się Prawa Naturalne /Prawo do Życia, Prawo do Własności i Prawo do Wolności/. Prawa Naturalne w cywilizacji łacińskiej należą się każdej niewinnej istocie ludzkiej, niezależnie od stadium osobniczego rozwoju
Otóż jeśliby udało się sprawić, że Prawa Naturalne były raz na zawsze bezwzględnie nadrzędne wobec praw stanowionych i by nie mogły być nigdy głosowane, to sytuacja Polski natychmiast by się poprawiła!!
Jak by się poprawiła? Jakby to praktycznie wyglądało? Otóż przede wszystkim każda jednostka odpowiadałaby za siebie samą w całej rozciągłości /za dzieci odpowiadaliby rodzice/, czyli ludzie byliby traktowani poważnie. Zgodnie z zasadą odpowiedzialności prawa rzymskiego „chcącemu nie dzieje się krzywda”.
Prawo rzymskie byłoby respektowane w całej rozciągłości.
- podatki dochodowe byłyby natychmiast raz na zawsze zniesione. Istniałyby inne podatki  i to wyłącznie celowe.
- giełdy byłyby całkowicie wolne i nieopodatkowane dla Polaków i zapewniłyby im niebywały rozkwit.
- oczywiście ukradzione przez państwo Polakom polskiego pochodzenia nieruchomości byłyby w naturze /w naturze czyli bez kosztowo/ natychmiast zwrócone im czy następcom prawnym.
- zadłużanie budżetu państwa byłoby raz na zawsze zakazane.
- wszelki przymus ubezpieczeń socjalnych byłby raz na zawsze zniesiony.
- umowy cywilne miałyby status ważności i byłyby dotrzymywane.
- dotychczasowe emerytury byłyby zagwarantowane zgodnie z umowami, chyba, że zawarte w złej wierze.
- raz na zawsze ustanowiono by próg /np. pięciuset na cały kraj w tym już łącznie z korpusem dyplomatycznym/ ilości urzędników, są komputery i więcej nie potrzeba. Milion pasożytów okupujących stanowiska pracy pozorowanej natychmiast by zwolniono. Ależ gigantyczne oszczędności!!
- byłaby raz na zawsze zakazana jakakolwiek inwigilacja Polaków. Rewizje wymagałyby trudno osiągalnej zgody prawdziwego sądu tylko w razie absolutnej wyższej konieczności wobec naruszania Praw Naturalnych..
- powołany byłby sąd, bo nie ma.
- powołana byłaby prokuratura, bo nie ma względnie nie wolno jej działać należycie, trzeba to zbudować od początku.
- agentura wpływu byłaby raz na zawsze zakazana a organy konstytucyjne nie mogłyby zatrudniać agentów pod najcięższymi karami dla tychże.
- powołana byłaby wreszcie zawodowa armia, zamiast starych dziadów nieużytecznych.
- powołana byłaby zamiast obecnej socjalistycznej milicji obywatelskiej prawdziwa narodowa policja opłacana z podatków.
- byłby wprowadzony przymus posiadania przez normalnych Polaków najlepszej jakości broni palnej do obrony domostwa a oprócz tego obligatoryjne niestacjonarne stałe ćwiczenia na strzelnicach, obejmujące całą populację, od dzieci do staruszków.
- byłby obligatoryjny nakaz wprowadzenia walut lokalnych które nie podlegałyby regułom odsetkowym, czyli byłyby wolne od lichwy. W ten sposób natychmiast uruchomiono by w Polsce gigantyczną przedsiębiorczość. Niestety główna wymienialna waluta jest powiązana z innymi walutami i zlikwidowanie u niej mechanizmu odsetkowego mogłoby na początku odbić się źle na rozwoju kraju, ale w późniejszym okresie można by z niej zrezygnować i w ten sposób zakazać całkowicie lichwy w Polsce.
- nastąpiłaby deregulacja polegająca na tym, że sami przedsiębiorcy odtąd decydowaliby o sobie i w ten sposób byłby ustanowiony prawdziwy wolny rynek i prawdziwa konkurencja.
- korporacje /monopole prywatne/ w Polsce zostałyby zakazane.
- kopaliny oraz woda głębinowa byłaby niezbywalnym chronionym od zniszczenia technologicznego mieniem narodowym, nie wolno byłoby tego sprzedawać korporacjom oraz zagranicznym właścicielom, itp.
To taki powyżej niewielki przykład natychmiastowego zapanowania Praw Naturalnych w Polsce. Kilka zmian a Polska stanie na nogi prawie natychmiast.
Co więcej, przecież ludzie nie są głupi. Cała emigracja wróci do kraju. Najzdolniejsi ludzie z całego świata zechcą przysięgać na nową polską konstytucję Praw Naturalnych aby stać się pełnoprawnymi Polakami. Języka polskiego będą się uczyli wszyscy na całym świecie. Dwa wielkie narody europejskie zechcą się prędko przyłączyć do Polski tworząc unię z Polską, jeden z nich to nasi wypróbowani przyjaciele Węgrzy.
Dla osób wierzących: nie wymyśliłem tego, chociaż w procesie prac analitycznych wiele przewidziałem przy pomocy banalnej logiki. . To wszystko przekazał swoim Apostołom nie kto inny jak sam Jezus w Modlitwie Pańskiej /oraz w „Kazaniu na Górze”/ i o to właśnie Naród Polski – bez podziałów wyznaniowych, zgodnie - modli się nieustannie od ponad tysiąca lat, ale zamiast beznamiętnie „kłapać dziobem” trzeba przemyśleć słowa tej genialnej Modlitwy na bardzo poważnie i bardzo konkretnie, ziemsko. Tam są zakodowane właśnie dokładnie te rzeczy. Zapanują natychmiast na polskiej ziemi jeśli Prawa Naturalne staną się bezwzględnie nadrzędne nad stanowionymi.
Na terenie Rzeczypospolitej Prawa Naturalne mają zacząć absolutnie i bez wyjątków rządzić. Raz na zawsze.
I to wszystko! To jest zmiana ustroju demokratycznego na ustrój monarchiczny, albowiem raz na zawsze skończy się głosowanie zgodne z logiką sytuacyjną, „po uważaniu”, czy zgodne z aktualną socjalistyczną /marksistowską/ „mądrością etapu”. Żadna siła nie będzie w stanie przegłosować zmianę tego stanu rzeczy, Prawa Naturalne staną się absolutnie panującymi nad wszystkim i wszystkimi. To wszystko.
Oczywiście wszelkie dotychczasowe prawa stanowione muszą respektować Prawa Naturalne, a jeśli są sprzeczne z Prawami Naturalnymi, to automatycznie są nielegalne.
Czyli w ten sposób nastąpiłaby zmiana ustroju na ustrój absolutnie zgodny z naszą najlepszą na świecie cywilizacją łacińską, w której polski Naród wychowuje się od ponad tysiąca lat. Bardzo dobrym, wręcz wyśmienitym pomysłem byłaby Intronizacja Chrystusa Króla z tej okazji!! Bo nowy monarchiczny ustrój miałby swojego Prawdziwego Władcę! Niezależnie mógłby być wybrany jakiś regent, którego zadaniem byłoby pilnowanie interesów Władcy, czyli przestrzegania Praw Naturalnych, a jeśliby regent został przyłapany że tego nie czynił, mógłby być wtedy odwołany. Ten regent byłby dożywotni czy nawet dziedziczny, bo miałby wtedy swój własny interes w pilnowaniu Praw Naturalnych oraz w jak największym rozkwicie kraju. No a Naród mógłby regenta odwołać, gdyby ów sprzeniewierzył się swojemu powołaniu.
Wybór Chrystusa Króla na Władcę absolutnego byłby o tyle trafny, że ludzie zepsuci demokracją byle kogo nie zaakceptują. A na Chrystusa Króla mogliby się zgodzić wszyscy. Nawet dla polskich muzułmanów byłby to dobry wybór, bo lepszy byłby dla nich uznawany przez nich w islamie „prorok” niźli byle kto.
Istotą tego przedsięwzięcia wcale nie byłby akt religijny, który pociąga za sobą tylko część populacji. Atrakcja tego przedsięwzięcia polega na tym, że skorzystaliby na tym absolutnie wszyscy Polacy czy ludzie zamieszkujący polską ziemię i to bez wyjątku. To by się opłacało. Polska błyskawicznie stanęłaby na nogi. Uruchomiłby się sam z siebie gigantyczny potencjał drzemiący w polskim Narodzie. Powstawałyby domostwa wielopokoleniowe wznoszone przez ludzi będących dotąd biedakami! Polska w krótkim czasie stałaby się krajem tak zasobnym, że ta zasobność byłaby bez precedensu w porównaniu z jakimkolwiek państwem istniejącym kiedykolwiek na tej planecie.
A ponadto osoby wierzące powinny być świadome, że gdy tylko zaczną zmianę i pójdą tą Drogą, to w interesie Kogoś Niezwykle Potężnego leży, by pokazać całej ludzkości, że to jest właściwa droga. I gdzieś tam w połowie tej Drogi Go napotkają. Ale Polaków już wtedy nikt nie prześcignie, nikt Polakom nie dorówna. I raz na zawsze nikt „nie podskoczy”.
Pytanie, czy tego chcecie, czy tego pragniecie? Dla swoich potomków ale przecież i dla Was też.
Zastanówcie się. Czy nie wolicie tego co powyżej od owego demokratycznego śmierdzącego trupim odorem barachła serwowanego nam od dwóch i pół dekad.
Zamiast tego dziadostwa bezpowrotnie niszczącego Ojczyznę możemy w paręnaście tygodni postawić Polskę na nogi. Raz na zawsze.
Wasz wybór !

Portret użytkownika MORFEUS

Kochani to nie jest strona

Kochani to nie jest strona agitacyjna dla takich lub innych ugrupowań. Temat dotyczy tym razem wątku gospodarczo-społecznego, a nie politycznego. Skupmy się na faktach i na liczbach.
Jeżeli zadamy sobie pytanie, jak ocenić OFE po 12 latach, to jest to 300 miliardów zł długu publicznego, 17 miliardów zł kosztów własnych, 30 miliardów bezpowrotnie straconych na giełdzie. I średnia emerytura, jak dobrze pójdzie, po 80 zł. Ten system powinien być natychmiast zlikwidowany. Jeśli ktoś dalej broni tego systemu to jest trochę naiwny. Sęk w tym, że każdy w tym przypadku ma wybór. Ci co będą chcieli pozostać w OFE pozostaną i nikt im tego nie zabroni. Ci co będą chcieli przejść w całości do ZUS, również będą to mogli uczynić, bo nowa ustawa daje im zielone światło. Zwolennicy OFE mogą dalej nabijać kieszenie zachodnim korporacjom ubezpieczeniowym i emerytalnym. To Wasze życie i Wasz wybór, ale proszę później nie płakać, że zostaliście nabici w butelkę.

Strony

Skomentuj