Zagrożenie chemiczne i panika we Frankfurcie nad Menem

Kategorie: 

Źródło: https://twitter.com/feuerwehrffm/status/1062217978756939777

Niemiecka gazeta Frankfurter Allgemeine Zeitung informuje, że w przemysłowym mieście Frankfurt nad Menem, przewróciła się ciężarówka. Cysterna przewoziła kwas chlorowodorowy. W rezultacie trująca substancja rozlała się w parku przemysłowym w dzielnicy Griesheim.

 

Agencje wywiadowcze natychmiast ogrodziły teren i wzywały mieszkańców, aby ci nie wychodzili z domów i słuchali radia. Krótko po czwartej nad ranem w dzielnicach  Griesheim i Höchst zawyły syreny, ostrzegając ludzi przed zagrożeniem. Jakiś czas w okolicach zdarzenia nie funkcjonował transport publiczny, a ludzie siedzieli w domach z pozamykanymi oknami i drzwiami. Ulice miasta opustoszały. Na szczęście strażacy ustabilizowali sytuację. Powietrze jest w tej chwili całkowicie czyste.

 

Firma Weylchem Griesheim GmbH ogłosiła, że opary kwasu chlorowodorowego są toksyczne przez drogi oddechowe i mogą prowadzić w wyższych stężeniach do oparzeń kwasem i uszkodzeń oczu. Kwas chlorowodorowy jest prekursorem wielu procesów chemicznych i dlatego jest stosowany w produkcji w/w zakładzie.

Wyciek został z powodzeniem wyeliminowany, ale wystąpił poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Na szczęście skutecznie wdrożono procedury i zadziałał system bezpieczeństwa. Przez trzy i pół godziny strażacy robili, co mogli, aby zapobiec tragedii. Wszystkie pomiary wykonane w różnych lokalizacjach okazały się negatywne, co potwierdził rzecznik straży pożarnej. Dotychczasowe zamknięcia dróg w dzielnicach Griesheim i Nied zostały uchylone.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

5 rzeczy, których ludzie

5 rzeczy, których ludzie żałują, leżąc na łożu śmierci

1. Żałuję, że nie miałem śmiałości prowadzenia takiego życia, jakie uważałem za słuszne, a prowadziłem takie, jakiego oczekiwali ode mnie inni.

2. Żałuję, że tak dużo pracowałem.

3. Żałuję, że nie miałem śmiałości, by wyrazić swoje uczucia.

4. Żałuję, że nie utrzymywałem relacji z przyjaciółmi.

5. Żałuję, że nie pozwoliłem sobie być szczęśliwym.

 

Portret użytkownika &

Moja matka mnie nienawidzi za

Moja matka mnie nienawidzi za to, że chcę być taki jaki czuję by być, nie podoba jej się to, że mało zarabiam i nie może moim kosztem remontować chałupy, która była "klepana" od urodzenia przez nieżyjącego już ojca. CIągle narzeka jak to ma źle, a ma wszystko, aby żyć szczęśliwie. Paskudna kobieta. Innych nienawidzi za to, potrafią docenić to, co mają. Swojej siostrze ciągle zazdrości. Zdąrzyła się pokłócić ze wszystkimi w rodzinie. Jak ma trochę więcej, to bierze kolejnego chorego psa a później krzyczy, że je odda.

Drze "ryja" bo niedosłyszy i uważa, tylko ona ma rację a swoje dzieci wyzywa od ułomnych bo nie są materialistami jak ona. Nienawidze takich ludzi, nie ważne czy matka. Może być nawet bogiem.

Portret użytkownika mutant87

& (anonim) - myślę, że jakby

& (anonim) - myślę, że jakby ci się krzywda działa, to twoja mama jako pierwsza i być może jedyna, stanęłaby w twojej obronie...może przypomnij sobie, dzięki komu żyjesz, kro cię tulił, jak beczałeś, kto przewijał, kto był przy tobie i w tych złych chwilach, i w tych dobrych...jeżeli nadal będzie tobą targać nienawiść, to nie z Nią jest coś nie tak, tylko z tobą....może powinieneś coś więcej z siebie jej dać...?...jeżeli potrafisz, zrób sobie taki mały rachunek sumienia...

Portret użytkownika Medium

Współczuję. Pamiętaj jednak,

Współczuję. Pamiętaj jednak, że samotna kobieta zawsze jest tak czy inaczej sfrustrowana, a jeśli urodziłeś się w maju, to jesteś z matką związany bardziej niż myślisz i warto, a nawet trzeba to powoli rozpracować.

Portret użytkownika &

Moja matka mnie nienawidzi za

Moja matka mnie nienawidzi za to, że chcę być taki jaki czuję by być, nie podoba jej się to, że mało zarabiam i nie może moim kosztem remontować chałupy, która była "klepana" od urodzenia przez nieżyjącego już ojca. CIągle narzeka jak to ma źle, a ma wszystko, aby żyć szczęśliwie. Paskudna kobieta. Innych nienawidzi za to, potrafią docenić to, co mają. Siostrze ciągle zazdrości.

Drze "ryja" bo niedosłyszy i uważa, tylko ona ma rację a swoje dzieci wyzywa od ułomnych bo nie są materialistami jak ona. Nienawidze takich ludzi, nie ważne czy matka. Może być nawet bogiem.

Strony

Skomentuj