Zagraniczne ośrodki próbują wymusić zmianę nowej polskiej władzy - czy stawką są należne Polsce reparacje wojenne?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polska nigdy nie otrzymała żadnych reparacji wojennych ze strony Niemiec. Po zabiciu 6 milionów obywateli naszego kraju i zrównaniu z ziemią Warszawy oraz wielu innych miejscowości niemieckim najeźdźcom udało się uniknąć wypłacenia Polsce jakichkolwiek odszkodowań. Chociaż trudno w to uwierzyć, ale od zakończenia II wojny światowej nie było woli politycznej ku temu, aby wystąpić z roszczeniami. Ten stan rzeczy może w końcu dobiegać końca, dlatego Niemcy mogą inspirować obalenie legalnie wybranej władzy w Polsce.

 

Medialna awantura rozpętana przez samozwańczych "obrońców demokracji" skołowała większość Polaków i prowadzi do powstawania coraz wyraźniejszej linii podziału między zwolennikami i przeciwnikami zmian wprowadzanych przez zwycięzców ostatnich wyborów parlamentarnych. Oczywiście jak zawsze, tak i w tym wypadku istnieje drugie dno tych niezbyt spontanicznych protestów. Po pierwsze zostały naruszone interesy wielu grup interesu zasiedziałych w układach uzgodnionych podczas niesławnej zmowy okrągłego stołu, po drugie jednak mogą zostać poruszone nowe obszary oddziaływania, które bardzo niepokoją naszych nieformalnych władców - Niemców.

 

To doprawdy ciekawe, że politycy żadnego innego kraju w UE poza Niemcami, nie wypowiadają się krytycznie na temat zmian dochodzących w Polsce. Nowa władza przeszkadza głównie Niemcom i to oni straszą nas sankcjami, a wręcz wrogą interwencją, której przyklaskują polskojęzyczni politycy, którzy wolą narodu stracili niedawno władzę.

 

Istnieje coraz więcej przesłanek wskazujących na to, że za wzniecaniem niepokojów w Polsce stoją właśnie siły z zagranicy, które mają w tym jakieś nieznane jeszcze cele. Pozornie mogłoby się wydawać, że chodzi o obronę rzekomo zagrożonej demokracji, ale wygląda na to, że może chodzić po prostu o zdestabilizowanie Polski, która według zagranicznych ośrodków musi być słaba i skłócona. Gołym okiem widać, że wprowadzany jest swoisty plan B, którego celem będzie obalenie demokratycznie wybranej władzy pod pretekstem ... obrony demokracji. Nowy wódź PO, Grzegorz Schetyna bez żenady zapowiedział, że w budowanie konfliktu zostanie włączona Bruksela, a jak będzie trzeba zwiezie z całego kraju milion lemingów do protestów.

 

Bardzo możliwe, że niemiecki polityczny atak na Polskę jest powodowany nie tylko przez strach Niemców przed utratą wpływów w Polsce, ale przede wszystkim przed podniesieniem kwestii nigdy nie wypłaconych naszemu krajowi reparacji wojennych należnych nam po II wojnie światowej. Mowa o niebagatelnej sumie, bo jak obliczył dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Niemcy są nam winni około 49 mld dolarów, ale tych z 1939 roku. Przeliczając to na dzisiejsze pieniądze i uwzględniając oficjalne przeliczniki amerykańskiej Rezerwy Federalnej, nasi zachodni sąsiedzi musieliby nam zapłacić aż 845 mld dolarów. Zatem oczywiste jest to, że w Warszawie nie może rządzić władza, która mogłaby wyciąć Niemcom taki numer i zażądać spłaty należności.

 

To jest prawdopodobnie główny powód obecnego zamieszania, ponieważ już Lech Kaczyński straszył wystawieniem rachunku za zniszczenie Warszawy, zatem niemieccy politycy mają podstawy do tego, aby obawiać się, że jego brat Jarosław Kaczyński, też może pójść tą drogą. Dlatego właśnie zarządzono akcję obalenia nowej polskiej władzy, aby ponownie ulokować w Polsce polityków udających, że zależy im na polskich interesach, czyli takich, którzy władali krajem miedzy Odrą, a Wisłą w ciągu ostatnich 8 lat.

 

Jeśli to się uda z pewnością medialny klangor ustanie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a niemieccy politycy będą znowu z zadowoleniem poklepywać po plecach swoje marionetki opowiadając głupoty o tym jakim to jesteśmy prymusem wśród narodów UE. Gdy do tego dojdzie wizja spłaty należnej Polsce kontrybucji wojennej oddali się, czyli główny niemiecki cel zostanie osiągnięty, a zmanipulowani przez niemieckie media Polacy odetchną z ulgą, że udało się obronić rzekomą "demokrację".

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika movah02h

"Zagraniczne ośrodki próbują

"Zagraniczne ośrodki próbują wymusić zmianę nowej polskiej władzy - czy stawką są należne Polsce reparacje wojenne?"
 
Tymczasem rząd Szydło i prezydent Duda ukrywają te naciski przed społeczeństwem. Czyżby poszli na ugodę? Ciekawe ile bedziemy musieli zapłacić.

Portret użytkownika Antresolka Profesorka Nervvosolka

Dziwne. Nie wolą odzyskać te,

Dziwne. Nie wolą odzyskać te, no powiedzmy 150mld i rozdrapać między sobą? Czyżby polskie grupy trzymające władzę zatraciły instynkt samozachowawczy i jedynie się szmacą za niemieckie marki, dla niepoznaki zdenominowane do euro?

Portret użytkownika Michaleddon

Jak zawsze mnóstwo różnych

Jak zawsze mnóstwo różnych punktów widzenia (to dobra rzecz w dyskusji) i skakania sobie do gardeł (to już mniej).
W kontekscie do powyższego artykułu oraz waszych komentarzy z wydarzeniami w Europie w tle musze Wam powiedzieć że dawno nie czułem takiego "ścisku w dołku" jak teraz. Otóz mam świadomość, nie wiem czy wszyscy tu obecni też że oto w tym czasie ważą sięlosy na pewno Posli na najbliższe dziesięciolecia ale byc moze i świata, pośrednio.
Obserwując ten szalony atak i zmasowaną desperacką wręcz akcję opozycji, UE z Niemcami na czele, Zydostwa (ostatnie żadania Swiatowej Ligi żydów z Nowego Jorku) mającą na celu usunięcie obecnego rzadu doszedłem do następujących wniosków:
1. zaboli to przeciwników PIS ale apeluję o przedłożenie sprawy narodowej ponad osobiste nienawiści - PIS jawi mi sie w tej chwili jako jedyna opcja która może ruszyć Polske z dna,  o którym wszyscy wiecie ze na nim jestesmy (rozkradzeni, zubozeni, poddani i Niemcom i Rosji, itd). Nie to zebym był slepy na błedy i sprawy które PIS jako taki ma też "za uszami". Jednak nie to jest tu teraz istotne...przypomnijcie Libie, czy nawet Syrie obecnie. T są kraje,zwlaszcza Libia była, niezalezne od MFW, swiatowych kredytów poityki. Dobrze zarzadzane, dajace wolnosc i swobode a takze mocno wspierajace swoich obywateli. I co? jeden juz ONZ i reszta rozpieprzyli, teraz pracuja nad drugim. Mowi mi to ze nie byłoby takiej na gonki na PIS, tak otwrtego i oficjalnego szkalowania Posli przez UE gdyby dążenia PIS były neutralne w stosunku do wszystkich tych któzy nasz "umiłowany kraj" okradają i prowadza do kolejnych rozbiorów. Im wikesza wściekłosć wszystkich antypolaków i swiata na poczynania obecnego rzadu tym wiecej mam do nich zaufania.
Polacy, jesli chcemy silnej i niezaleznej Polski rzad nas potrzebuje. Nie potępiajmy i nie oczerniajmy go na starcie. Dajmy im czas. O ile siły obce Poslce nie zorganizują nam Majdanu to może uda się tę nasza kochaną Polske podniesc z kolan. Dość mam już tych niby patriotów od siedmiu boleści co przez tyle lat trzymaja Plskę w pozycji horyzontalnej i każa dawać d..każdemu kto ma ochotę zarobic..
@Inżynier zgadzam sie że potrzebna nasza modlitwa. Walka przeciwko wolnej i silnej Polsce jest tak zażarta żę, wobec przeważającej sile i bogactwu wrogów, podobnie jak w 1920 tylko cud może nam dać zwycięstwo.
A jesli nam się uda, wyobrażacie sobie jaki to byłby policzek wobec pajsatych i NWO? Jesli Poslka wyszłaby wolna, silna i niezależna to nie to samo co jakas małą Islandia na koncu świata. Tyle innych krajów tez marzy o wolnoscii, w samej Europie nawet...to mógłby być poczatek lawiny... dlatego własnie za wszelką cenę chcą nasz zdusic...
Jeszece jeda sprawa, apeluje o odwazne wyrazanie poparcia rzadowi i dezaprobaty na dzialania opozycji. Zgodnie z prawem UE jesli za "lamentami" PO pójdą korzystne dla nich wyniki sondazy czyli poparcia społecznego UE bedzie miała powód żeby zareagowac ostro. Zyjemy w dobie internetu i udzielanie się na portalach jest jedną z form poparcia, tka jak aplikowanie o prace przez intenret. 
Dlatego np na WP.pl która widzę ostro jest we władaniu PO artykułów przeciwko nowej władzy sała masa, Jest tez pare za i te sa ładnie "wylajkowane" - tak trzymac. Ale widac wyraznie ze te przecine PIs-ooi sa przez zwolennikó zmian albo omijane z daleka albo ignorowane. Trzeba dawac tam minusy.Bo jak sie wchodzi na taki artykół to widac 500-1000 plusów i ledwie 50-100 minusów. To póxniej UE może łatwo wykorzystac jakoby wiekszosc społeczenstwa jest przeciw PIS
Reasumujac nie wystarczy lajkowac artykuły pro-rzadowe. trzeba przede wszystkim dyskredytowac te anty-polskie i anty-rzadowe.
Honor i Ojczyzna

Jeszcze dzien najwyzej dwa wszystko sie odmieni i zrozumiesz ile jest szczęścia tu na Ziemi...

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Popieram i jak echo apeluję o

Popieram i jak echo apeluję o wsparcie rządu PIS, niezależnie od animozji i zarzutów. To jedyna w tej chwili droga. Jeśli nieszczęśliwie dla Polaków uda się "PO-lajski Majdan" to wrócą świnie oderwane od koryta głodne i wściekłe... rozprawią się z opozycją jak NSDAP..
 Po wszystkim będziemy uważnie patrze na ręce naszemu Prezydentowi i rządzącej partii PIS...
UWAGA: SCHETYNA MA ZAMIAR PRZYWIEŹĆ DO POLSKI LEWACTWO CAŁEJ EUROPY W "OBRONIE DEMOKRACJI"

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Jedyną szansą umocnienia

Jedyną szansą umocnienia pozycji Polski, to sojusz z Rosją. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak by to zatrzęsło Zachodem z przerażenia.
Silna Polska na zapleczu Niemiec i przeciwko nim, to wzrost mocy Rosji i strach Niemiec. Polska uzyskałaby duże znaczenie i niezależność narodową. Rosja chetnie by nam ją udzieliła za sojusz i uzbroiła odpowiednio.
 Odzyskalibyśmy straconą pozycję, jako zdrajców Słowian a za obecnymi zdrajcami tylko kurz spod buciorów uciekających na Zachód by został.
Skonczyłyby sie manifestacje KOD-u i innych szmat. Pakowaliby manatki w pośpiechu i Polacy z Zachodu mogliby wrócić na ich miejsce...
 Nacjonalizacja banków i majatków żydo-niemieckich na terenie Polski wzmocniłaby upadający budżet.
 Polacy... czas na uzmysłowienie naszemu rządowi tej opcji, boć ona sama się nasuwa.
Czy Jarek jest w stanie obudzić się ze swoich iluzji o Polsce w sojuszu z Usraelem??
 Czy USA obroni nas przed zamachem stanu  w wykonaniu zdrajców polskości?
 Obawiam sie jednak, że nic z tego, bo poukładani są z masonerią amerykanską, która dąży do tego, by Polska stanowiła region wpływów amerykanskich w tej części Europy.
 W innym wypadku PIS dogadałaby sie z partiami i ugrupowaniami narodowymi Polski...
Cóż więcej? Czas pokaże, ale jest go coraz mniej...

Portret użytkownika Akamai

Zgadzam się z tobą, ze trzeba

Zgadzam się z tobą, ze trzeba wszystkimi możliwymi sposobami popierać PiS, bo… Bo nie mamy wyboru, a najgorsza jest bierność. Nie bardzo rozumiem w co gra PiS , bo ich działania to walka z systemem pewnych „wartości unijnych”, których forpocztą była PO. To walka Dawida z Goliatem. Każdy ogarnięty wie, że podwyższenie wieku emerytalnego, czy szkoła dla sześciolatków to nie były pomysły autorstwa rudego volksdeutscha , tyko realizacja unijnych zaleceń. Nie uwierzę też w to, że Jarosław Kaczyński czy Zbigniew Ziobro, nie wiedzieli, że jeśli w wyborach do sejmu startuje konglomerat co najmniej dwóch partii, to rejestruje się koalicję a nie komitet wyborczy. A w tej sytuacji każde orzeczenie Sądu Najwyższego w dniu 19.01.2016 r., dotyczące protestu wyborczego w tej sprawie może dać powód do zainicjowania zamieszek w naszym kraju. A o to przede wszystkim chodzi, Chodzi o to byśmy byli skłóceni, a najlepiej, żebyśmy się wzajemnie powyżynali na ulicach. Trzeba mieć świadomość, że ogromna większość społeczeństwa nie ma tej wiedzy co odwiedzający ten portal. i łatwo ulega medialnej manipulacji. A  jaką popularnością cieszą się inne portale internetowe można zobaczyć tutaj: http://onas.wp.pl/statystyki.html?ticaid=116403&_ticrsn=5

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj