Żaglowiec zaatakowany przez orki w Cieśninie Gibraltarskiej

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W pobliżu przylądka Spartel kolejna żaglówka została uszkodzona w tym tygodniu przez orki, które atakowały ją, aż złamały ster, co jest sytuacją dobrze znaną żeglarzom w tym regionie.

 

W poniedziałek wczesnym rankiem załoga żaglowca „Larios” dała sygnał o niebezpieczeństwie i poinformowała, że ​​ich statek został unieruchomiony. Spotkali trzy orki i stracili ster. Wysłano statek ratunkowy z portu Tarifa, aby im pomóc, podczas gdy inny statek, Arcturus, odholował ich do Barbate w celu naprawy.

 

Ludzie nigdy masowo nie polowali na orki żyjące na wolności, ale orki od wielu lat atakują żaglówki u wybrzeży Cieśniny Gibraltarskiej i wybrzeży hiszpańskiej Galicji. Tylko od lipca do października 2020 r. odnotowano co najmniej 40 ataków orek na żaglówki u wybrzeży Hiszpanii i Portugalii. Ataki przebiegają według schematu - orki zawsze celują w ster i często powodują, że statek obraca się szerokim łukiem. Obiektami ataku są zawsze łodzie żaglowe o długości poniżej 15 metrów.

Po przejrzeniu nagrań z incydentów na żaglówkach i przeanalizowaniu blizn na ciałach orek, naukowcy morscy z centrum badawczego CIRCE ustalili, że niesforne orki to trzy konkretne osobniki, wszystkie nastoletnie samce, które należą do tej samej grupy rodzinnej.

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Ten artykuł pisal jakis

Ten artykuł pisal jakis czlowiek ,ktory nie zna orek.Moze pisala to sztuczna inteligencja. Tylko debil by się nie domyślił, że orkom chodziło o wieloryba.po huj o tym piszecie jak nie macie wlasnego zdania.takie dziennikarstwo to plagiat i równie dobrze napisalby to człowiek pięcioletni. 

Bujajcie się frajerzy.

I jasne jest ,ze qrwa atakują ster,bo to wyglada jak pltewa tylna.barany piszcie ze zrozumieniem.idioci tylko wpuszczają takie artykuły, aby się z nich smiac(z autorów).I jeśli bill mówił,że sztuczna inteligencja glupio wyglada,to przy tym artykule czlowiek to kupa gnoju,bo takiego steku bzdur nigdy wcześniej nie czytałem.

Portret użytkownika syriues

Te orki musza być z wladcy

Te orki musza być z wladcy pierścieni  ,bo żeby żaglowiec zaatakować,to trzeba użyć siły nóg, lub chociażby być wielkim jak Kraken(jak ten wirus?).

Glodne były. A co czlowiek robi jak jest głodny?

No przecież idzie do sklepu.

A skad sie bierze jedzenie?

No przecież robią. 

Czlowiek jest slaby,ktory udaje cywilizowanego a w rzeczywistości to banda tchórzy,zniewiescialych  idiotow,a psychopaci nimi rządzą. To jest panie i panowie UTOPIA

Skomentuj