Zaginiony las sprzed 298 milionów lat odkryli archeolodzy w Chinach

Kategorie: 

http://gizmodo.com/5886774/extraordinary-298+million+year+old-forest-discovered-under-chinese-coal-mine

Amerykańscy i Chińscy naukowcy zaskoczeni po odkryciu gigantycznego Lasu z przed 298 Milionów lat, zakopany w stanie nienaruszonym pod kopalnią węgla niedaleko miasta Wuda  w Mongolii.

<--break->

 

Naukowcy szybko nazwali to znalezisko botaniczną Pompeją z okresu permy, ponieważ podobnie jak z starożytnego Rzymskiego miasta, została pokryta i zakonserwowana przez pył wulkaniczny który był głównym czynnikiem zachowania się w tak doskonałym stanie skamieniałego lasu. Jak Pompeje, ten las bagienny jest tak doskonale utrzymany, że naukowcy wiedzą, gdzie każda roślina pierwotnie była, stan znaleziska zawdzięczamy wybuchowi wulkanu który zakrył las o powierzchni 1000 metrów kwadratowych. To pozwoliło im przypisać go i od tworzyć jak na obrazie. 
 
Zidentyfikowali dotychczas sześć grup drzew, niektóre z nich sięgały aż 80 metrów wysokości. Wśród nich znalazły się między innymi Sygilarie oraz Kordaity, można znaleźć duże grupy Noeggerathiales, które są już całkowicie wymarłe. Do katastrofy, która zatrzymała w czasie ten mały kawałek Prehistorycznego lasu, doszło w permie. W trakcie tego okresu na Ziemi nie rosły ani kwiaty, ani lasy iglaste. Drzewa rozmnażały się tak jak dzisiejsze paprocie – za pomocą zarodników. Zamiast wielu mniejszych lądów istniał jeden superkontynent – Pangea. 
 
Cudownie było by przechadzać po takim egzotycznym leśnym klimacie i poczuć zapach liści. Spacery pod takimi gigantycznymi skamieniałościami musi być niesamowity, być może Chińskie władze umożliwią za jakis czas odwiedzanie takiego prehistorycznego Lasu.
 
 
 

Źródłohttp://gizmodo.com/5886774/extraordinary-298+million+year+old-forest-discovered-under-chinese-coal-mine

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Max66
Portret użytkownika Max66

Komentarze

Portret użytkownika polyp

Fajna artykuł i ilustracja ;)

Fajna artykuł i ilustracja Wink tylko że większość archeologów zachodu manipuluje danymi dla swoich potrzeb ... dzięki internetowi strzępy wiedzy sie spajają.a propos ksiazki która nazywa się biblia, ona służy tylko i wyłacznie do manipulacji dokonywanych na społeczeństwie przez "czarnosukienkowych" przekręcono prawa i wnioski, które zawiera więc jest bezużyteczna.W obecnej rzeczywistości wszelkie manipulacje i brak kompetencji (upadek autorytetów) wychodzą na jaw, cześć ludzi sie budzi a pozostali brodzą i będą brnąć dajel w różne egregory aż do obłąkania.Polecam blog Białczyńskiego o słowianach.http://bialczynski.wordpress.com/ Pozdrawiam.

Portret użytkownika kbk

kłócicie sie o Biblie, a

kłócicie sie o Biblie, a pytanie jest, dlaczego ten skamienialy las jest pod ziemia, jak sie tam znalazl, i jakie musialy byc zmiany na kontynencie (nagle) ze potrafily wielki las wsadzic pod ziemie... Chinczycy daja znaki - ze cos takiego znowu nas moze czekac. Zmiany kontynentow, i to nagle zmiany. Za 400 mln lat, a moze za 500 lat ktos "odkryje Nowy Jork pod 2 km ziemia" i stwierdzi ze to zaginiona cywilizacja sprzed 4000 mln lat swietlnych.  Pewnie to bylo ufo z 5-tego wymiaru czasoprzestrzeni, ktorzy komunikowali sie tunelami myslowymi ze spreparowanymi filmikami z youtube.

Portret użytkownika Pio&#039;76

Ależ katolik2010 się nie

Ależ katolik2010 się nie pomylił bo przecież głosi jedyną słuszną prawdę.Już wyjaśniam :-)W Asyżu JPII zapoczątkował msze ekumeniczne. To ekumenizm powoduje odrazę Boga i sprowadza gniew na gatunek ludzki. Jedynie Katolicyzm sprzed II Soboru Watykańskiego jest słuszną i prawdziwą religią Prawdziwego Boga. Święta Inkwizycja była strażnikiem prawdziwej wiary. To w skrócie do czego doszedłem w wyniku wymiany zdań z tym paranoikiem. Ponieważ Biblia została usunięta z indeksu ksiąg zakazanych po IISW, katolik2010 nie powinien jej czytać, ale ciągle ją cytuje. Coś jest nie tak ze spójnością poglądów tego pana z Tarnowskich Gór.

Portret użytkownika kokos

Na poczatek Venture

Na poczatek Venture :niestety znajomość Biblii z tego jak sie na nia powołujesz niestety znikoma - wygląda mi to w Twoich postach na slogan przytaczany na potrzeby komentarza. Ale Biblia to odrębny i zbyt obszerny temat."... W jakim celu tak usilnie pragniesz by osoby czytające twoje wypowiedzi obudziły się z ciemnoty umysłowej..."a to zjawisko, o którym już pisałem poniżej tzn. nie dość,że  pomówienie w najczystszej postaci, to wykorzystywane tylko w określonych tematach,bo gdy w temacie ACTA pojawiło sie stwierdzenie "czas sie obudzić" nikt tego nie traktował jako przebudzenie z ciemnoty umysłowej.Nie wiem jak Ty ale ja pisząc posty na pewno nie pragnę aby kto kolwiek robił coś wbrew swojej woli.Niestey wsród tylu tu piszących uczonych ( nie zaliczam sie do nich) nikt nie jest w stanie obalić w sposób rzetelny twierdzeń podanych przez Dr. Hovinda. Mało tego, są też tacy którzy chcą zakwestionować te tezy powołują sie na jego życiorys, ehh."Po owocach ich poznacie", a nie po dyplomach i lekkich mowach. Tusk też pięknie przemawiał i pewnie nie mało jest tutaj jego zwolenników ( lub byłych zwolenników, którzy to w walce z wizją zaściankowej europy i moherowymi beretami biegli w podskokach z transparentem PO ). Kto wtedy dał by wiarę, gdyby znalazł sie wizjoner i przepowiedział takie wydarzenia ?Zdaje sobie sprawę, że zawsze bedą tacy, którzy będą machali szabelką - tylko co z tego machania.Tak, dla mnie Biblia to jest Pismo natchnione przez Boga, nigdzie nie ma tylu proroctw. które sie spełniły i spełniaja na naszych oczach.Zresztą, nie tylko Hovind i jego argumentacja przemawia za prawdą zawartą w Bibli. Cała " zakazana archeologia" pełna jest potwierdzeń tych tez. Trzeba tylko wysilić się i poszukać ( artefakty, zapisy na kamieniach... )Pisałem już to ale powtórze : wiekszość ludzi słuchających naukowców popiera ich teorie do czasu, kiedy nie pokazują potwierdzenia w Biblii.Na you tub pełno jest filimków gdzie odkrycia archeologiczne potwierdzają historie Biblijne, są książki, opracoiwania...Każdy wierzy, przyjmuje za swoje to co chce i uważa za słuszne, tylko trzeba być czujnym i nie zostać zwiedzionym np. tak jak miliony przez Tuska, kiedy to grzmiał z trybun : Pamietajcie, jak zagłosujecie na Kaczyńskiego benzyna będzie po 5 zł hehe, no i nie zagłosowali hehe, Kaczyński = państwo policyjne - bedziecie podsłuchiwani, hehe...  

Portret użytkownika DRZEJLOWSKI

Co za bzdura!... określili

Co za bzdura!... określili wiek skamieniałości nie po C14 tylko w jakich wratwach "kolumny geologicznej je znaleziono... Śmieszne głupie ludziki zwane "naukowacami...Bardzo się mylą... Te skamieniałości powstały... co najmniej/co najwyżej...4-5 tys. lat temu...NIE MA BOWIEM DO DZIŚ ŻADNEJ METODY LABORATORYJNEJ, KTÓRA MOŻE OKREŚLIĆ NAUKOWO WIEK CZEGOKOLWIEK NA OKRES PONIŻEJ 10 TYS. LAT!!!Dla wtajemniczonych... "Geolodzy" określają wiek znaleziska wg "ustalonej" a'priori teori epok geologicznych w przekroju pionowym warstw materii skał zwanym "kolumną geologiczną".I tak... cokolwiek znajdą w danej warstwie określają na podstawie "wieku" tej warstwy.Nidojebki nie uwzględniają (udają, że ich nie ma) niestety oczywistych faktów, że w niektórych znaleziskach znajdowano kamienne pnie drzew, sięgajcych od podstaw tej kolumny, niemalże do jej wierzchołka w taki sposób, że oglądający mógłby zadać sobie pytanie:"czyż możliwe, by drzewo rosło 250 milionów lat?"....Dla zaciekawionych polecam film dr. Hovinda  pt "Wiek Ziemi"Taki śmieszny człowieczek, ale ma rację....

Portret użytkownika Silent_Bob

Błąd myślowy... nieprawdą

Błąd myślowy...nieprawdą jest, jakoby wszystko co znaleziono w obrębie warstwy musiało być równowieczne z tą warstwą.-eratyki są innego wieku niż otaczające osady(już pomijając wiek skał z jakich sa utworzone)zmiany położenia pionowego różnej wielkości kamieni polnych (kiedyś chłopi mówili, że one rosną, bo ciągle sie pojawiają na nowo). A my wiemy, że przemarzanie gruntu jest główną przyczyną tego ruchu-sposób na obserwację zjawiska: zaprojektować budynek płycej niż wymagane zagłębienie ze względu na przemarzanie i obserwować zachowanie budynku w przerwach między sprawami sądowymi wytoczonymi przez inwestora.-porwaki piasków i iłów trzeciorzędowych w utworach plejstocenuobserwacje-wiele odsłonięć z miejsc występowania zaburzeń glacitektonicznych-struktury pogrązowe-kliny mrozowe(zawierają materiał zsypujący się np do wnętrza klinów)-różnego rodzaju deformacje tektoniczne różnej skali i genezyTe i wiele innych przykładów pokazują, że inwersje stratygraficzne są bardzo częste.Niech kolega szanowny zastanowi się zanim zarzuci komuś wiedzę przedszkolną i bycie niedojebkiem. A najprostsza rada, jeśli wolno mnie, prostakowi cokolwiek doradzać-wypowiadajmy się w ramach swoich kompetencji i wiedzy.Tradycyjnie pozdrawiam

Portret użytkownika Melchizedek

Owszem, istnieje metoda

Owszem, istnieje metoda pozwalająca na datowanie do niemal 50 tys. lat wstecz:"...these results are improving the calibration for the radiocarbon technique and extending its usefulness to 45,000 years into the past."To natomiast o czym tym wspomniałeś dotyczy tolerancji pomiarowej przy określaniu wieku do 10,000 lat..."In 2008, a typical uncertainty better than ±40 radiocarbon years can be expected for samples younger than 10,000 years. This, however, is only a small part of the uncertainty of the final age determination" Poza tym proponowałbym, abyś nie był taki arogancki w swych wypowiedziach. Mówię to z sympatią i całym szacunkiem. Nie jesteś istotą wszechwiedzącą, bo takich nie ma, więc powiec, że tak czytałeś, tak słyszałeś, do takich wniosków dochodzisz, podejrzewasz na podstawie tego a  tego, ok? Zaciekawiły mnie drzewa w różnych warstwach - odrobię z tego lekcje, lecz upieranie się co do wieku Ziemi w granicach ok. 5,000 lat, mnie osobiście wydaje się bardzo, bardzo, bardzo mało wiarygodne. Pozdrawiam! P.S. Tak, wiem ile wynosi czas połowiczengo rozpadu 14C. A czy ty wiesz co oznacza spadek ilości izotopu 14C z czasem? 

Portret użytkownika oswiecony

niema sie tu co klucic o wiek

niema sie tu co klucic o wiek ziemi bo tak naprawde  nawet nie wiemy w  jakim wieku zyjemy czy erze  dzis mamy 2012 rok ale czy ten rok jest tak naprawde tym rokiem zapewnie nie bo skoro zyli sobie  nadertale ,inkowie ,atlanci i inni przed nami i znali by cos takiego jak kalendarz napewno by to spisywali chociasz rok po roku bo tak przewaznie liczylo sie  lata od zimi do zimy jesli wtedy czlowiek byl by rozumyny byc moze mieli bysmy dopiero 1950 albo 950 rok .
co do filmiku o dziejach ziemi to tak sobie  pomyslalem  skoro ziema kiedys sie rozeszla i kontynety rozerwaly sie  od siebie to i moze teraz jest odwrotnie zas bedzie tak jak kiedys i bedzie jeden wielki kontynet i dlatego chca zrobic ogulno swiatowy rzad 

Portret użytkownika Pio&#039;76

Żartujesz? Żydzi mają 5772,

Żartujesz?Żydzi mają 5772, Hindusi 1933 ery Saka, Muzułmanie 1434, katolik2010 z Onetu 6012, a Majowie... ostatni.Co do terminu zbiegnięcia się kontynentów z powrotem w pangeę  to "ogulno swiatowy" rząd, oraz reszta ludzkości ma marne szanse na doczekanie tego wydarzenia. 

Portret użytkownika Pio&#039;76

Taką samą wartość ma

Taką samą wartość ma wypowiedź, że jedyny prawdziwy kalendarz na świecie to kalendarz Hinduski. To kalendarz sięgający setki bilionów lat wstecz i uwzględniający wielokrotne zniszczenie wszechświatów oraz ich tworzenie.Twoje stwierdzenie, że ten jedyny jest prawdziwy nie wnosi niczego do dyskusji. Uznanie Biblii za jedyny autorytet bo tak jest napisane w Biblii to śmieszne. Gdybyście się urodzili w innych kulturach to wyznawalibyście tamtejsze poglądy z równie dużym przekonaniem.

Portret użytkownika drzejlowski

Pio'76 - Manipulujesz...

Pio'76 - Manipulujesz... kalendarz hinduski nic nie mówi o "bilionach" lat. Mówiąc o wielu cywilizacjach, które zginęły określa po prostu wielość światów, na których dochodziło do wojen, a pochodzących (tzn. wojen) od ziemskiej rasy ludzkiej.Potwierdza to dotychczasową moją wiedzę na temat obecnych wojen w kosmosie, które są prowadzone z innymi cywilizacjami w naszej galaktyce, gdzie stanowimy ( ze względu na liczebność populacjiu i zasoby) rolę "Legii Cudzoziemskiej".. Jak jesteś zainteresowany tematem, to powiem Ci później więcej. Masz do wyboru puknąć się w czoło...lub posiąść częśc wiedzy, o której nie usłyszysz i nie zobaczysz w żadnych mediach...

Strony

Skomentuj