Zaginione 86 lat temu szczątki ostatniego wilka torbacza znalezione w szafie muzealnej

Kategorie: 

Źródło: kadr z Youtube

Zagubione szczątki ostatniego znanego wilka torbacza zostały znalezione w szafie muzealnej w australijskim stanie Tasmania.

 

Ostatni znany wilk torbacz o imieniu Benjamin zmarł w zoo w Hobart 7 września 1936 roku. W aktach kolekcji zoologicznej nie zachowały się żadne wzmianki o nim. Przyjęto, że ciało wilka zostało zniszczone.

 

Naukowcy dowiedzieli się, że zwłoki zwierzęcia trafiły do ​​kolekcji Tasmańskiego Muzeum i Galerii Sztuki, ale nie zostały odpowiednio skatalogowane. Przez wiele lat kuratorzy muzeów i badacze bezskutecznie szukali szczątków tego zwierzęcia.

 

Niedawno eksperci znaleźli dokument sygnowany przez wypychacza zwierząt w niepublikowanym raporcie rocznym muzeum za lata 1936-1937. W nim, wśród zwłok innych zwierząt, nad którymi pracował specjalista, wymieniono wilka torbacza. Eksperci dokonali przeglądu przechowywanej w muzeum kolekcji skór i szkieletów wilków torbaczy.

 

Udało się zlokalizować okaz przygotowany przez taksydermistę. Nie został przekazany do badań, więc nie ma o nim żadnych zapisów. Był używany jako pomoc dydaktyczna. Wspomniany wilk torbacz był starszą samicą. Została złapana przez myśliwego Eliasa Churchilla w południowej Tasmanii i sprzedana do zoo w maju 1936 roku.

 

Wilk torbacz mieszkał w zoo zaledwie kilka miesięcy, po czym zdechł, a jego zwłoki przeniesiono do muzeum. Paddle mówi, że znalezisko kładzie kres spekulacjom, że ostatnim znanym wilkiem torbaczem był samiec o imieniu Benjamin. W muzeum można zobaczyć skórę i szkielet ostatniego znanego wilka torbacza.

 

Podczas europejskiej kolonizacji Tasmanii wilki torbacze, które były skrytymi zwierzętami nocnymi, były nagradzane hojnymi nagrodami za ich zabijanie, ponieważ uważano, że te drapieżniki szkodzą żywemu inwentarzowi.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pajacowo

kurwa czy wy potraficie

kurwa czy wy potraficie napisac chociaz jeden gownoartykuł bez błędów? czy zawsze czytelnik ma się domyślać co autor miał na myśli?

"Podczas europejskiej kolonizacji Tasmanii wilki torbacze, które były skrytymi zwierzętami nocnymi, były nagradzane hojnymi nagrodami za ich zabijanie, ponieważ uważano, że te drapieżniki szkodzą żywemu inwentarzowi." wy na pewno jestescie Polakami? w kazdym artykule coś odpierdalacie z pisownią lub sensem zdania.

Skomentuj