Zaginął samolot malezyjskich linii lotniczych AirAsia

Kategorie: 

Poszukiwany samolot Airbus A320-200 - źródło: Jyi1693/en.wikipedia.com/CC-BY-SA-3.0
Samolot Airbus A320-200 malezyjskich tanich linii lotniczych AirAsia jest właśnie poszukiwany. Na jego pokładzie znajdowało się 161 osób wraz z załogą. Maszyna w trakcie lotu z Indonezji do Singapuru straciła łączność z kontrolą ruchu lotniczego. Sytuacja wygląda tak, jakby samolot po prostu rozpłynął się w powietrzu.

 

Rok 2014 jest z pewnością najgorszym rokiem pod względem tragicznych wydarzeń, związanych z lotnictwem a wszystkie trzy katastrofy uderzyły w malezyjskie linie lotnicze. Wszystko zaczęło się w marcu, gdy samolot Boeing 777 zniknął z radarów i tak słuch o nim zaginął. Również w lipcu doszło do sytuacji, w której inny samolot Boeing 777 został zestrzelony na granicy Rosji i Ukrainy. Należy zadać sobie pytanie - co się tu właściwie dzieje?

 

Tym razem mowa jest o samolocie Airbus A320-200 malezyjskich linii lotniczych AirAsia. Lot QZ8501 miał odbyć się z Indonezji z miasta Surabaja do Singapuru. Przedstawiciel ministerstwa transportu Indonezji powiedział, że pilot samolotu poprosił o zgodę na lot na wysokości 38 tys. stóp, tj. o 6 tys. stóp wyżej, ponieważ chciał uniknąć chmur. W pewnym momencie doszło do utraty łączności.

Źródło: Twitter

 

Maszyna rozpoczęła swój lot o godzinie 21:20 czasu uniwersalnego a do lądowania w Singapurze miało dojść o godzinie 00:30. Ustalono, że kontakt z pilotami został zerwany o godzinie 23:24, czyli około godzinę przed planowanym lądowaniem. Minęło więc sporo czasu od utraty łączności a samolotu jak nie było, tak nie ma. Obecnie trwa operacja poszukiwawcza, w której bierze udział Indonezja, Malezja i Singapur.

 

Poprzednie dwa stracone samoloty należały do przewoźnika Malaysia Airlines, natomiast AirAsia nigdy jeszcze nie straciła maszyny. Na poszukiwanym obecnie samolocie Airbus A320-200 znajdowało się dwóch doświadczonych pilotów, 149 Indonezyjczyków, trzech Południowokoreańczyków oraz jeden Francuz, Singapurczyk i Malezyjczyk.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika rysiek223

Samolotu tego jak i

Samolotu tego jak i wczesniejszego należy szukać na wyspie Garcia, gdyż ten pierwszy zaginiony samolot był widziany przez ludzi płynących jachtem do Australii jak podchodził do ładowania na tą wyspę a po ogłoszeniu komunikatu o poszukiwaniu samolotu osoby z jachtu kontaktowały się z prasą przez telefon satelitarny i co nic. Jacht z  ludźmi zaginął, poza tym na 2 dzień telefony pasażerów z samolotu logowaly się do sieci ale uznano to za błąd. Ponadto tym samolotem leciały osoby które pracowały nad czymś podobnym co Tesla, myślę ze należałoby pierwsze sprawdzić kto leciał tym  teraz samolotem a rozwiązanie samo się nasunie. A jeszcze nasuwa się jedna sprawa dlaczego ok 20 osób zrezygnowało z lotu przed wylotem? kojarzy mi się to z WTC gdy w ten dzień nie przyszła rekordowo duża ilośc ludzi do pracy. Pozdrawiam i przepraszam za błędy ale pisałem na szybkiego ze smartfona.

Portret użytkownika inzynier magister

Na CNN starają się wciskać

Na CNN starają się wciskać wszystkim kit że to wina pogody ! Teraz jest taki rozkaz od tych co doprowadzili do zniknięcia ! Przecież mieli pełno czasu na wezwanie pomocy, czyli musieli zostać zdezintegrowani momentalnie, bo inaczej by krzyczeli przez mikrofon !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Co niektórzy to wiedzą jak

Co niektórzy to wiedzą jak uziemiać samoloty:
Ci Chińscy naukowcy co lecieli tym samolotem opatentowali coś co nie udało się opatentować Amerykanom. Kto przejął te patenty? Niejaki baron Jacob Rotschild.
Synem barona Jacoba Rotschilda jest Nathan Rotschild, bliski kolega Olega Deripaski do którego należy zakład w którym remontowano TU-154 przed lotem do Smoleńska.
http://www.fakt.pl/Co-laczy-mafie-z-remontem-Tu-154-,artykuly,84309,1.html

Nathan Rotszyld na prywatnym jachcie Deripaski.
 

Rotszyld z Deripaską na imprezie. Obok żydowski miliarder Peter Munk.

Kirsan Ilmużynow, Jacob Rothschild, Oleg Deripaska

 

Strony

Skomentuj