Zagadka tajemniczego lotu MH370 nie została rozwiązana

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Aero Icarus/CC BY-SA 2.0

8 marca 2014 roku doszło do tajemniczego zniknięcia samolotu pasażerskiego malezyjskich linii lotniczych Malaysia Airlines, który wykonywał lot z Kuala Lumpur do Pekinu. Na jego pokładzie znajdowało się wtedy 239 osób. To zaskakujące, że maszyna tak po prostu zaginęła a dzisiejsza zaawansowana technologia nie przyczyniła się do jej odnalezienia. Po trzech latach, poszukiwania zakończyły się porażką i zostały oficjalnie zakończone.

 

Malezja we współpracy z Australią i Chinami prowadziła operacje poszukiwawcze na Oceanie Indyjskim. Powszechnie uważa się, że to właśnie tam mogło dojść do katastrofy lotu MH370. W ramach poszukiwań znaleziono kilka fragmentów maszyny, w tym część skrzydła na francuskiej wyspie Reunion niedaleko Madagaskaru. Eksperci zdołali potwierdzić, że klapolotka faktycznie należała do zaginionego samolotu.

 

Mimo zakrojonych na dużą skalę poszukiwań wrak Boeinga 777 nie został odnaleziony. W ramach badań sprawdzono 120 tysięcy kilometrów kwadratowych Oceanu Indyjskiego - regiony, w których mógła znajdować się zaginiona maszyna zostały wytypowane na podstawie analizy ścieżki lotu i innych dostępnych informacji. Niektórzy zasugerowali, aby rozszerzyć zakres poszukiwań, lecz kierujący operacją poszukiwawczą przyznali, że nie da się ustalić położenia samolotu i ostatecznie poddali się. Na początku 2017 roku, po 1046 dniach, poszukiwania oficjalnie dobiegły końca.

 

W raporcie opublikowanym przez australijskie Biuro ds. Bezpieczeństwa Transportu stwierdzono, że jest to niewyobrażalne oraz niedopuszczalne, aby w obecnej erze lotnictwa nie udało się ustalić co się stało z samolotem i pasażerami na jego pokładzie. Jest to raport końcowy, który podsumowuje wyniki poszukiwań. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że nigdy nie poznamy lokalizacji zaginionego Boeinga 777. Potrzebne są tu konkretne wskazówki, choć maszyna równie dobrze może zostać odkryta zupełnie przypadkowo.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Pan Kracy

Koment dwukrotnie

Koment dwukrotnie ocenzurowany na AJ:
"Mimo zakrojonych na dużą skalę poszukiwań wrak Boeinga 777 nie został odnaleziony."
Na pokładzie było m. in. 20 inżynierów, związanych z obronnością USA. 4 (z 5) było współwłaścicielami patentu na nową broń energetyczną. Było tak, że jak zginie np. czterech, to piąty ma całość i zyski z patentu. Kto był tym piątym? Firma Freescale Semiconductor. A kto nią zarządza? Jacob Rothschild. To chyba cała zagadka...

"Na początku 2017 roku, po 1046 dniach, poszukiwania oficjalnie dobiegły końca."
Reuter podał, że lot MH370 został celowo zawrócony w kierunku wysp Andaman (dane radarów) i kontynuował lot tym kursem, ostatnio widziany przez radary wojskowe (widziany, gdy oficjalnie zaginął) na wysokości północno-zachodniego wybrzeża Malezji.
Nic dziwnego, że zaprzestano poszukiwań - i tak nie było czego szukać.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Istnieje teoria że to ten

Istnieje teoria że to ten samolot został pół roku później rozbity na Ukrainie. Podobno trupy śmierdziały formaliną oraz nie było w nich żadnej krwi. Paszporty mieli nowe prosto z drukarki, bez pieczątek. Trzeci dziwny przypadek był taki że dosłownie kilkanaście minut po tej ''katastrofie'' ktoś odciął i ukradł cały kokpit z tego wraku (pewnie by ukryć jakieś zaawansowane elementy mechanicznego pilota).

Skomentuj