Zaćmienie Słońca widziane z perspektywy pokładu samolotu

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Zaćmienie Słońca widziane z pokładu samolotu to nieco inaczej wyglądające zjawisko. Podstawową różnicą jest fakt, że ludzie nie zwykli prowadzić takich obserwacji z wysokości 10 kilometrów i dzięki temu widać nieco więcej.

 

Podstawowa różnica polega na tym, że z wysokości widać podążający cień księżycowy, który wygląda niemal jak zbliżająca się burza, albo wielkie tornado. Robi się coraz ciemniej, zupełnie jak na Ziemi, i po chwili tarcza naszego satelity przysłania Słońce.

 

Z pokładu samolotu widać również słynny diament, czyli błysk światła, który wskazuje kiedy rozpoczyna się i kończy kulminacyjna faza zaćmienia. Świadkowie twierdzą, że w tym momencie widać protuberancje, ponieważ Księżyc pełni funkcję gigantycznego koronagrafu jak te zainstalowane na pokładzie satelitów SOHO i SDO.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Andree

Widać, że masoneria prężnie

Widać, że masoneria prężnie działa w ogłupianiu gojów (rzekoma płaska Ziemia), ale tutaj ich nie znajdą.
Tutaj chodzi tylko o ośmieszenie ludzi samodzielnych, którzy wierzą w teorie spiskowe, aby stali się jeszcze bardziej niewiarygodni i śmieszni, gdy zaczną pisać o mafii rządzącej światem.

Portret użytkownika kapitan ameryka

Już to widze jak oni do nas

Już to widze jak oni do nas wejdą.PIS sie nie daje niemieckiej hitler jugent zadeklrowali tylko setke, a i tak do tej pory ich niema. Nasza władza niepozwoli na to tylko dziekowac ze sie nie daja naciskom pseudo europejskiego prawa.Pora zacząć budowe muru.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

Portret użytkownika X

mnie dziwi coś innego niż ta

mnie dziwi coś innego niż ta płaskość horyzontu: Księżyc wpierw jest poza tarczą; potem nagle w samym centrum i stoi tam długie minuty, a potem znow nagle odlatuje z tarczy. 
To albo głupie, albo ja - stary fizyk - musze się douczyć fizyki światła...
...no albo fizyki aparatów cyfrowych.
 
 

Portret użytkownika X

tak, i dlatego mam owe

tak, i dlatego mam owe wątpliwości:
1. jak "naukowiec" leci nad chmury by obejrzeć zaćmienie, to albo użyje dobrej kamery (kwestia programu), albo założy na obiektyw choćby najtańszy filtr za dolara.
2. jeśli zwalimy sprawę na oprogramowanie, to dlaczego program przysłonił tak mały obszar a nie całego "blinka" słonecznego.
3. dlaczego mam wrażenie, że ten samolot stoi w miejscu, a efekt cienia na chmurach jest photoshopowy?
 
Ten film jest dziwny.
I nie chodzi tu o płaski horyzont, bo ta moda na płaską ziemię to już zdebilenie.

Portret użytkownika X

no pisikałem się :-)

no pisikałem się Smile  obejrzałem ten filmik na YT o linii Karmana i co?
i nic; bełkot.
 
Swoją drogą droga Karen pozdrów Tadka Owsianko, bo zdaje się że to on jest tym Niebocentrycznym autorem filmików. Kiedyś byliśmy dobrymi znajomymi; daaawno temu, ale głos wciąż chyba poznaję.

Portret użytkownika X

nie wiem, kto dał Ci plusa,

nie wiem, kto dał Ci plusa, ale o kształcie ziemi chyba nie masz pojęcia. Wielu tu takich, którzy myślą, że choryzont powinien się wyoblać.  Niestety takie myślenie to skutek braku wyobraźni i wiedzy -- choryzont zatacza wokół Twojej głowy koło i NIE MOŻE się wyoblać.  
Poucz się trochę.
 
A pusta ziemia to zupełnie inny problem fizyki i nie mieszaj, bo robisz z siebie totalnego głąba.

Strony

Skomentuj