Zachodnie media są zdegustowane masowymi modłami Polaków w akcji "Różaniec do granic"

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Wczoraj w całej Polsce odbyła się akcja "Różaniec do granic", zorganizowana przez środowiska katolickie. Polegała na zgromadzeniu się wzdłuż granic Polski na wspólnej modlitwie za pomocą różańca, w której wzięło udział według różnych szacunków od 200 tysięcy do miliona wiernych Kościoła Katolickiego. Jej celem była prośba o pokój dla Polski i Świata. Lewicowe media z Europy Zachodniej zawyły ze złości upatrując w akcji ukrytego wydźwięku antyislamskiego i antyimigranckiego.

 

Zachodnie media, na przykład brytyjske BBC akcję "Różaniec do granic" nazywają wydarzeniem "kontrowersyjnym". Sugeruje się, że była to manifestacja przeciwko uchodźcom. Przypisywanie różnych fobii swoim przeciwnikom politycznym to typowa zasada działania dzisiejszych lewicowo nastawionych mediów. Trudno się zatem dziwić, że widząc sukces akcji polegającej na wspólnej modlitwie, wykazują się niezrozumieniem i strachem przed tak znaczącą mobilizacją polskiego społeczeństwa.

Różaniec opublikowany na Twitterze przez premier Beatę Szydło

Katolicy twierdzą, że odmawiany różaniec, służący do tak zwanej modlitwy mechanicznej, podobnej do młynka modlitewnego z buddyzmu, to potężna "broń". Celem wczorajszej modlitwy było, jak sami mówią "wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny dla świata, Ojczyzny, Kościoła, rodzin, wspólnot i dla nas samych". Na dzień tej akcji religijnej wybrano Święto Matki Bożej Różańcowej, ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją. 

Prawdopodobnie na tej podstawie opierają się "oskarżenia" zagranicznych mediów zdegustowanych zbiorową modlitwą Katolików. Co innego gdyby te modły były prowadzone na dywanikach przez ludzi skierowanych w stronę Mekki. To by się na pewno postępowym zachodnim mediom spodobało.


 

Ocena: 

3
Średnio: 2.8 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Eva11

w tym momencie juz bardziej

w tym momencie juz bardziej rozumiem Katolikow !

przyszedl moment ,ze zbuntowalam sie przeciw modlitwom do figurek ...

ale zrozumialam jedno i dlatego nei rozumiem teraz  wielu  tu piszacych ...Ciebie rowniez Angelusie  i tych co to niby wierza w Stworce ....

przeciez modlitwa jakaby nie byla i dokogo by nie byla kierowana jest bardzo wazna ...

przeciez Stworca to nie tyran ,wiec jak mialby sie obrazac na ludzi wierzacych w moc modlitwy z powodu slow wypowiadanych?

NAJWAZNIEJSZE ZEBY WIERZYC ,ze prosba zostanie spleniona ...

wielu katolikow dokonuje cudow ! bo wierza w to,ze ich modlitwa zostanie spelniona ...

a kiedy modla sie tysiace poteznieje sila swiadomosci !

nie wazne sa slowa ...wazne ,ze Ci ludzie w to wierza ...

i wlasnie teraz mamy dowod jak Polacy potrafia sie jednoczyc ...a ,ze niektorych boli sztandar jaki niosa ...niech niosa co kolwiek ,a my powinnismy sie sercem do nich przylaczyc !

i uwierzyc ,ze cos chroni Polske ! bo tylko wiara jest potega !

kazdy niech mowi czy mysli co zechce ,ale powinien sie przylaczyc do wsppolnej modlitwy ,medytacji !

a nie psioczyc ,ze zle slowa sa wypowiadane !

Angelsusie Stworca nie wkurzy sie na sloww jakie sa mowione ...sam mowiles ,ze on nie spelnia zyczen ...wiec co sprawia te cuda ? -sami ludzie modlacy sie !

wiec przylacz sie i nie narzekaj ! bo to On dal nam te moc ...pamietasz Jezus o niej mowil !

jak chcesz mozesz nawyklinac ,to tez modlitwa ...ale badz z tymi ludzmi ,wtedy nic Polsce nie zagrozi i zadna ruska bomba nie doleci ....

Pozdrawiam Modlacych Sie ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj