Zaburzony Golfsztrom może być przyczyną występowania ekstremów pogodowych

Kategorie: 

Źródło: www.geog.ucsb.edu

Prądy oceaniczne nie są już w stanie ogrzać naszej planety w stopniu w jakim robiły to do tej pory. Oznacza to, że zdarzenia takie jak śnieg do końca marca czy potężne upały w maju staną się normą. Pogoda będzie mogła się zmieniac w ciągu godzin powodujac skoki lub dramatyczne spadki temperatury.

 

Naukowcy wciąż nie moga się zdecydować czy mamy globalne ocieplenie czy też wręcz przeciwnie Ziemia wkracza w okres ochłodzenia. Przyczyną tej klimatycznej huśtawki może być ciepły prąd zatokowy, Golfsztrom. Kłopoty zaczęły się od 2010 roku, od kwietnia, ale bynajmniej nie chodzi tym razem o Smoleńsk, ale o katastrofę ekologiczną w Zatoce Meksykańskiej. To właśnie dlatego prąd Golfsztrom nazywa się  też Zatokowym.

 

W wyniku awarii na platformie wiertniczej Deep Horizon przez kilka miesięcy z szelfu wydostawała się ropa. Aby ją rozproszyć do morza wylewano tysiące ton płynów dyspersyjnych. Efektem tego Golfsztrom został poważnie zakłócony.

Po wypadku na platformie naftowej widać było na zdjęciach satelitarnych, że prąd zatokowy był podzielony na odrębne wiry.

"Nawet najmniejsza ingerencja w tak złożonym systemie nieliniowym może prowadzić do skutków nieprzewidywalnych i krytycznych.  Każdy słyszał o "efekcie motyla" - mówi fizyk Gianluigi Zangari. 

Konsekwencje tych zmian dr Zangari ocenia jednak ostrożnie.  Mówi, że prognozowanie wyników wymaga lat obserwacji, ale przyznaje, że jego prognozy są niekorzystne.

Nie da się ukryć, że zmiany klimatu przyspieszyły a gwałtowność zdarzeń atmosferycznych wzrosła. Nikogo już nie dziwi wielka ulewa zatapiająca miasto czy kolejne tornado. W zeszłym roku pogoda notowała rekordowe temperatury dodatnie a w tym była niezwykle długa zima. Do tego trzeba się przystosować, bo nic nie wskazuje na to, że szybko dojdzie do jakiejś stabilizacji. Gdy do zaburzeń przepływu Golfsztromu dodamy jeszcze niezwykle spokojne Słońce to można uwierzyć w stałe ochłodzenie, które będzie się objawiało przesunięciem pór roku i mieszaniem zimny z latem.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika i będzie tak

hmm.... to po tych

hmm.... to po tych katastrofach (atomowych) życie będzie wyglądało jak w ''Metro 2033'' lub też ''Metro Last Light''...  
ciekawe jak życie się dalej potoczy...  

Portret użytkownika kto

DEPOPULACJA-Tak Tak

DEPOPULACJA-Tak Tak LEMINGI.
Po wycieku w zat. meksykańskiej i po Fokushimie i po pozostałych drobnych awariach  El.Atomowych już nie ma odwrotu dla zwykłych ludzi jedynie elity się uratują ale mam nadzieje że ich też okłamią i wykończą bo to u nich będzie kasa.
Ew,Św.Jana to tylko przykrywka i jakoś trzeba głupolom to w mówić że to dla ich "dobra" gdy się chce wybić parę mld. ludzi.
Depopulacja będzie przebiegać przez co najmniej 50 lat lub więcej, będziemy więcej chorować i umierać ,będzie wiecej różnych epidemii  a przedewszystkim będą nasze dzieci mieć problemy z zajciem w ciąże z donoszeniem ciąży oraz mutacje genów. Potrzebna jest jeszcze wojna bo na kogoś trzeba zgonić  a najlepiej na przegranego.
Zachamowanie narodzin oraz przyśpieszenie eleminacji społeczeństwa to główny cel depopulacji.
Technika i Genetyka jest tak daleko posunięta technicznie że nie potrzeba całej masy społeczeństwa. Biorąc możliwości przedłużenia życia o 30-50 lat jest nas po prostu za dużo.
Ale Q...ć  dlaczego ja mam umierać tylko po to żeby jakiemuś S....wi żyło sie dłużej i lepiej!!!
Taka cisza wśród polityków i biznesmenów bo oni myślą że przeżyją że tylko chołotę wybiją ale oni zapomnieli że jak ktoś jest złodziejem  to złodziejem będzie dalej i będzi kradł i podobnie z mordercami- wybiją pozostałych  bogaczy aby okraść. do cna.
DEPOPULACJA
 
 

Portret użytkownika Kazek12

Za zmiany klimatyczne na

Za zmiany klimatyczne na Ziemi odpwioada rabunkowa gospodarka surowcowa i brak odpowiedzilności za katastrofy spowodowne z tego tytułu, a odpowiedzilnością próbuje sie obciążyć Narody całego  swiata lansując polityke klimatyczną taka jak obecnie i zarobiebnia na tym du zych pieniędzy przez szemrane elity Bractwa Babilońskiego.

Portret użytkownika zibi1973

A ja się nie zgadzam do końca

A ja się nie zgadzam do końca z tymi haarpami i tym podobnymi uważam że przyszedł ten czas zagłady ludzkości co kilka milionów lat temu,człowiek człowieka będzie szukał,najprawdopodobnie wszyscy zginiemy robi się chaos na ziemi,a tak wyśmiewali się z końca świata i jeszcze zobaczymy,ultra szatanie smarój tyłek idą po ciebie twój czas się kończy powoli,jeszcze ci przypomne mondralo nie odchodż nigdzie a wiesz wyjeżdzam z tego polskiego bałaganu do angli nie na zmywak  jak będziesz coś pisał do mnie to zaczni od myster ok

Portret użytkownika Lofek44

Tak więc musimy zdać sobie

Tak więc musimy zdać sobie sprawę z jednej rzeczy. Zjawiska niekorzystne dla nas (ogółu) narastają już nie z roku na rok a z miesiąca na miesiąc. Wszystko jednak przy całkowitej ciszy w mediach, od czasu do czasu przerywanej jakimś newsem o kolejnej katastrofie czy wypadku. I wszystko w atmosferze rzekomego "panowania nad sytuacją", no bo nasi poważni naukowcy i eksperci wiedzą wszystko. Niestety to kłamstwa. Jesteśmy urabiani na każdym kroku. Wydaję mi się że linia bezpieczeństwa została już przekroczona. Teraz będziemy ponosić tego konsekwencje. Ci z kolei, co dopuścili się tych zbrodni wobec planety, zapewne zaszyją się niczym szczury w swoich podziemnych miastach i zapomną o tym co tutaj. No bo po co wydawali by tyle miliardów na te swoje podziemne zabawki?
Tak moi drodzy. Mamy duży problem i myślę że dopiero przed nami największe wyzwania z kategorii "jak przeżyć".

Portret użytkownika smith

Moim zdaniem to oni wogóle

Moim zdaniem to oni wogóle nie wiedzą co się dzieje. Prognozy pogody już kompletnie się nie sprawdzają. Kilka lat temu się zgadzały. Nie ma ani zapowiedzianych deszczów ani burz, nic się nie sprawdza.
Za to jak już coś przychodzi, np szkwał - to nic o tym nie wiedzą, no może na
godzinę przed. Opady deszczów zmniejszały  sie na przestrzeni lat.Pada coraz  rzadziej - teraz deszcz to wydarzenie, a nie norma. Ale jak już coś przychodzi to pozostaje tylko modlić się, grad wielkości jabłek i bombardowanie, wichura itd. Jeżeli chodzi o mnie to boję się tego typu ekstremów, bo albo nic albo nawałnica... Obawiam się też, że skoro tak kiepsko z opadami ostatnio - to w  końcu ten brak zrównoważą jakieś ciągłe katastrofalne opady deszczów prowadzące do powodzi. Tak jak było z brakiem śniegu, przez całą zimę prawie nic, a pod koniec marca śniegu po pas. Oby tak nie było z wodą.

Portret użytkownika Tomekddsf

UWAGA!!! ŻYWNOŚĆ SPRZEDAWANA

UWAGA!!!
ŻYWNOŚĆ SPRZEDAWANA W POLSCE ZAWIERA SUBSTANCJE USZKADZAJĄCE DNA!!!
TUSK W IMIENIU NIEMIEC NAKAZUJE DODAWANIE DO ŻYWNOŚCI SPRZEDAWANEJ W POLSCE SUBSTANCJE POWODUJĄCE USZKODZENIE DNA. POWODUJE TO:
- STARZENIE SIĘ;
- RAKA;
- USZKODZENIE NASIENIA U WSZYSTKICH MEŻCZYZN W POLSCE!!!!!!!!!!!!!!!!!
PANOWIE BĘDZIECIE MIEĆ UPOŚLEDZONE DZIECI!!!!!!!!!!!!
CZAS NA REWOLUCJE!!!!!!!!!!!!
TO WSZYSTKO JEST ROBIONE W IMIENIU NIEMIEC (CHYBA WIECEI Z HISTORII, ŻE JUŻ RAZ DOKONALI HOLOKAUSTU)
SPÓJRZCIE NA REKLAMY WSZĘDZIE SĄ BARWY NARODOWE NIEMIEC!!!
LUDZIE CZY NIE CZAS NA REWOLUCJE?!!!
DOWÓD NA ZATRUWANIE ŻYWNOŚCI!!!
NAGLE    W    MEDIACH/REKLAMACH    PRZESTALI BYĆ POKAZYWANI MĘŻCZYŹNI O POLSKICH RYSACH TWARZY A KOBIETY ZACZĘTO POKAZYWAĆ W TOWARZYSTWIE MĘŻCZYZN O INNEJ KARNACJI (CZARNE WŁOSY)
ZAUWAŻCIE, ŻE OSTATNIO DUŻO REKLAM PRZEDSTAWIAJĄCYCH UPOŚLEDZONE DZIECI!!! TAK JAKBY CHCIELI COŚ ZASUGEROWAĆ!!!
DOWÓD:
PROSZĘ PRZECZYTAĆ PONIŻSZY ARTYKUŁ, KTÓRY POJAWIŁ SIĘ W PONIEDZIAŁEK!!!
"W trosce o nasienie! Czym karmić mężczyznę?
Jeśli planujesz dziecko powinnaś zadbać nie tylko o siebie, ale i o swojego mężczyznę. Jak wykazują badania, dieta ma istotny wpływ na jakość męskiego nasienia, a co za tym idzie na zapłodnienie. Kiedy myślisz o potencjalnym kandydacie na ojca swoich dzieci, to jaka jest twoja pierwsza myśl? Wysoki brunet? Okazuje się, że zamiast cechom zewnętrznym powinnaś się przyjrzeć DNA partnera. 
 

Ostatnie badania przedstawione w Journal Fertility and Sterility pokazały, że dieta ma niebagatelny wpływ na jakość spermy – a więc na nośnik DNA – u mężczyzn powyżej 40. roku życia. Odpowiednie spożywanie cynku, kwasu foliowego oraz witamin C i E może zmniejszyć o 20% ryzyko uszkodzenia DNA. Co więcej, odpowiednia dieta nie tylko zapobiega uszkodzeniom, ale może nawet polepszyć ruchliwość plemników, co sprzyja zapłodnieniu. Jak pomóc własnemu mężczyźnie i jednocześnie sobie w oczekiwaniu na potomka? Kilka prostych zmian w jego diecie to droga do sukces. 
 
·  produkty bogate w witaminę C – szklanka soku pomarańczowego do śniadania nie wystarczy. Warto wzbogacić dietę naszego partnera np. o humus. Doskonały jako pasta do kanapek. Dodatkowo zawiera sporo błonnika, który daje uczucie sytości na dłużej. Jako dodatek do drugiego śniadania, warto wprowadzić czerwoną paprykę.
·  kwas foliowy – warzywa o zielonych liściach są doskonałym źródłem kwasu foliowego. Jeśli nasz partner twierdzi, że nie będzie jak królik żywił się wyłącznie sałatą, możemy podawać mu warzywa strączkowe. Mają jeszcze jedną zaletę – pomagają utrzymać prawidłową wagę.
·  witamina E – chipsy i popcorn podczas meczu to już przeszłość. Zadbaj, aby na stole zamiast słonych przekąsek pojawiły się migdały. Są bogate w witaminę E oraz obniżają poziom złego cholesterolu. Mają też istotny wpływ na jakość pracy serca.
·  cynk – na romantyczną kolację przygotuj krewetki. Nie dość, że są afrodyzjakiem, to jeszcze obfitują w cynk, który jest odpowiedzialny nie tylko za jakość nasienia, ale również pomaga utrzymać prostatę w dobrej kondycji i zapobiegają jej chorobom w przyszłości.

Dodatkowo taka kolacja może być doskonałym wstępem do miłosnych uniesień i waszych starań o dziecko. Pamiętaj, że dziecko to wasze wspólne „dzieło”, więc warto zadbać o swojego mężczyznę, aby móc wspólnie cieszyć się zdrowym maleństwem."

 

 

 Martyna Kamińska

 
 
Źródło: Kafeteria  (http://kafeteria.pl/przykawie/obiekt.php?id_t=2035)
28 kwiecień 2013rok;
UWAGA!!!
ŻYWNOŚĆ SPRZEDAWANA W POLSCE ZAWIERA SUBSTANCJE USZKADZAJĄCE DNA!!!
TUSK W IMIENIU NIEMIEC NAKAZUJE DODAWANIE DO ŻYWNOŚCI SPRZEDAWANEJ W POLSCE SUBSTANCJE POWODUJĄCE USZKODZENIE DNA. POWODUJE TO:
- STARZENIE SIĘ;
- RAKA;
- USZKODZENIE NASIENIA U WSZYSTKICH MEŻCZYZN W POLSCE!!!!!!!!!!!!!!!!!
PANOWIE BĘDZIECIE MIEĆ UPOŚLEDZONE DZIECI!!!!!!!!!!!!
CZAS NA REWOLUCJE!!!!!!!!!!!!
TO WSZYSTKO JEST ROBIONE W IMIENIU NIEMIEC (CHYBA WIECEI Z HISTORII, ŻE JUŻ RAZ DOKONALI HOLOKAUSTU)
SPÓJRZCIE NA REKLAMY WSZĘDZIE SĄ BARWY NARODOWE NIEMIEC!!!
LUDZIE CZY NIE CZAS NA REWOLUCJE?!!!
DOWÓD NA ZATRUWANIE ŻYWNOŚCI!!!
NAGLE    W    MEDIACH/REKLAMACH    PRZESTALI BYĆ POKAZYWANI MĘŻCZYŹNI O POLSKICH RYSACH TWARZY A KOBIETY ZACZĘTO POKAZYWAĆ W TOWARZYSTWIE MĘŻCZYZN O INNEJ KARNACJI (CZARNE WŁOSY)
ZAUWAŻCIE, ŻE OSTATNIO DUŻO REKLAM PRZEDSTAWIAJĄCYCH UPOŚLEDZONE DZIECI!!! TAK JAKBY CHCIELI COŚ ZASUGEROWAĆ!!!
DOWÓD:
PROSZĘ PRZECZYTAĆ PONIŻSZY ARTYKUŁ, KTÓRY POJAWIŁ SIĘ W PONIEDZIAŁEK!!!
"W trosce o nasienie! Czym karmić mężczyznę?
Jeśli planujesz dziecko powinnaś zadbać nie tylko o siebie, ale i o swojego mężczyznę. Jak wykazują badania, dieta ma istotny wpływ na jakość męskiego nasienia, a co za tym idzie na zapłodnienie. Kiedy myślisz o potencjalnym kandydacie na ojca swoich dzieci, to jaka jest twoja pierwsza myśl? Wysoki brunet? Okazuje się, że zamiast cechom zewnętrznym powinnaś się przyjrzeć DNA partnera. 
 

Ostatnie badania przedstawione w Journal Fertility and Sterility pokazały, że dieta ma niebagatelny wpływ na jakość spermy – a więc na nośnik DNA – u mężczyzn powyżej 40. roku życia. Odpowiednie spożywanie cynku, kwasu foliowego oraz witamin C i E może zmniejszyć o 20% ryzyko uszkodzenia DNA. Co więcej, odpowiednia dieta nie tylko zapobiega uszkodzeniom, ale może nawet polepszyć ruchliwość plemników, co sprzyja zapłodnieniu. Jak pomóc własnemu mężczyźnie i jednocześnie sobie w oczekiwaniu na potomka? Kilka prostych zmian w jego diecie to droga do sukces. 
 
·  produkty bogate w witaminę C – szklanka soku pomarańczowego do śniadania nie wystarczy. Warto wzbogacić dietę naszego partnera np. o humus. Doskonały jako pasta do kanapek. Dodatkowo zawiera sporo błonnika, który daje uczucie sytości na dłużej. Jako dodatek do drugiego śniadania, warto wprowadzić czerwoną paprykę.
·  kwas foliowy – warzywa o zielonych liściach są doskonałym źródłem kwasu foliowego. Jeśli nasz partner twierdzi, że nie będzie jak królik żywił się wyłącznie sałatą, możemy podawać mu warzywa strączkowe. Mają jeszcze jedną zaletę – pomagają utrzymać prawidłową wagę.
·  witamina E – chipsy i popcorn podczas meczu to już przeszłość. Zadbaj, aby na stole zamiast słonych przekąsek pojawiły się migdały. Są bogate w witaminę E oraz obniżają poziom złego cholesterolu. Mają też istotny wpływ na jakość pracy serca.
·  cynk – na romantyczną kolację przygotuj krewetki. Nie dość, że są afrodyzjakiem, to jeszcze obfitują w cynk, który jest odpowiedzialny nie tylko za jakość nasienia, ale również pomaga utrzymać prostatę w dobrej kondycji i zapobiegają jej chorobom w przyszłości.

Dodatkowo taka kolacja może być doskonałym wstępem do miłosnych uniesień i waszych starań o dziecko. Pamiętaj, że dziecko to wasze wspólne „dzieło”, więc warto zadbać o swojego mężczyznę, aby móc wspólnie cieszyć się zdrowym maleństwem."

 

 

 Martyna Kamińska

 
 
Źródło: Kafeteria  (http://kafeteria.pl/przykawie/obiekt.php?id_t=2035)
28 kwiecień 2013rok;

Portret użytkownika Robal

Dramatyczny apel niezależnych

Dramatyczny apel niezależnych chińskich i chilijskich naukowców do Ludzkości.
Stoimy na krawędzi całkowitej zagłady życia na Ziemi. Grupa wpływowych ludzi posiadająca finansowe i technologiczne możliwości ,wykorzystując niewiedzę i chciwość podległych im służb wprowadza właśnie ostateczny plan depopulacji i zniszczenia ziemskiego ekosystemu.
Poprzez uwalnianie codziennie do atmosfery milionów ton metalicznych i toksycznych substancji umieszczonych w ładowniach wszystkich samolotów pasażerskich świata i systemów z tym skojarzonych całkowicie zawładnęli procesami pogodowymi, geologicznymi  i zdrowiem istot żywych na Planecie. Powstrzymać ten  proces można jedynie poprzez całkowite zatrzymanie ruchu lotniczego i zniszczenie tych środków transportu.
Stąd apel do wszystkich pilotów na Ziemi – Otwórzcie oczy na to co czynicie. Przetrwanie cywilizacji jest tylko w Waszych rękach.  To się naprawdę dzieje i nabiera tempa z każdym dniem. Nie dajcie się zwieść ,nie wierzcie w antidotum -  Wasi koledzy umierają i wasi bliscy także.
Obserwujcie niebo i rozpowszechniajcie tą informację gdzie to tylko możliwe.
                                                                                                Niech Stwórca ma nas w swojej opiece !

Strony

Skomentuj