Zabójczy gatunek grzyba rozprzestrzenia się po amerykańskich szpitalach

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Odmiana grzyba Candida auris została zanotowana w ponad 30 krajach. Ponad 1500 przypadków zgłoszonych w USA.

Badania amerykańskiego rządu donoszą, ze dziesiątki pacjentów chorujących na Covid-19 zostało  zainfekowanych podczas leczenia w szpitalu na Florydzie przez nową i często śmiertelną odmianę grzyba. Candida auris został po raz pierwszy zidentyfikowany w 2009 roku w Japonii. Jest to pochodna drożdży odporna na działanie wielu leków.

 

Grzyb stał się bardzo szybko priorytetem dla centrów kontroli i zapobiegania chorobom na całym świecie, ze względu na 40% śmiertelności kojarzony z tą infekcją. Ten rodzaj grzybicy najczęściej występuje  w środowisku szpitalnym, w szczególności  u pacjentów używających cewników oraz rurek do karmienia i wspomagających oddychanie. Grzyb powoduje zakażenia uszu, ran i układu krwionośnego, śladowe ilości C.auris można znaleźć także w moczu i układzie oddechowym, nie wiadomo jednak na razie, czy grzyb atakuje bezpośrednio płuca i pęcherz.

Najnowszy wybuch zarażeń wystąpił w lipcu zeszłego roku. Szpital, którego nazwa nie została podana w raporcie, zgłosił zakażenie pacjentów leczonych na Covid-19, zainfekowani zostali pacjenci 4 pacjenci. W następnym miesiącu dodatkowe badania ujawniły 35 następnych przypadków, tym razem na terenie całego szpitala. Z tych 35 przypadków, udostępnione zostały dane uzupełniające 20 z nich. 8 pacjentów zmarło, nie jest jednak pewne, czy zakażenie grzybem było tego przyczyną.

 

Departament zdrowia we Florydzie i CDC przeprowadziło dochodzenie w celu zbadania przyczyny zakażeń. Ujawnione zostały liczne złamania protokołu. Sprzęt medyczny często nie był poprawnie dezynfekowany po użyciu,  często był też on składowany w nieszczelnych pojemnikach. Sprzęt ochrony osobistej był też często wykorzystywany więcej niż raz.

 

Po dokładnym czyszczeniu i usunięciu zagrożonego sprzętu medycznego nie wykryto dalszych zakażeń. Jak wspomina raport „taki przypadki przypominają nam o znaczeniu przestrzegania controli zakaźnej, dobrej praktyki stosowania PPE oraz obserwacji mało znanych patogenów takich jak C.auris”

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

Ja zwracam uwagę na inne

Ja zwracam uwagę na inne zagrożenie ,mianowicie "Bestie ze wschodu"W końcu -15-20 zimą to niespotykana historia w dziejach ludzkości.Zapewne pan Morawiecki wkrótce wyda rozporządzenie(dla naszego dobra)by wszyscy Polacy obowiązkowo nosili kalesony i czapki uszatki.Wszystko dlatego by nie obciążyć służby zdrowia chorymi na zapaleniem jajek i jajników.
Tak więc szykujmy się na kontrolę policji na ulicy, na obecność kalesonów na naszych tyłkach.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika maniek II

..."tradycyjne" pierdzielenie

..."tradycyjne" pierdzielenie kota przy pomocy zmutowanego Stiupida-19 - 20 - teraz 21!!..Candida to grzybek - podloze do powstania raka - swojego wyleczylem witamina C w zastrzykach!...byla kiedys w Polsce - mozna by`lo kupic w aptece - potem wprowadzili recepty - a potem w ogole zabroniono lekarzom uzywania  tego "specyfiku"!Kupowalem w Niemczech - nazywa sie Pascorbin 7.5grama/50ml - koszt 14-15 euro!US-rael - taki wielgasny kraj i co?...lekarze zapomnieli,ze wystarczy uzywac ultrafioletu - lamp - po 10-15 $/szt  coby zdezynfekowac caly szpital?!..ze WSZYSTKIEGO!!!Problem jest inny - to skok na kase - albo "wyprzedaz po pozarze" - o ktorym mowi film - Szklana pulapka 4 - cda - dokladny scenariusz co teraz sie dzieje ...Nowsze wydanie to  PLANET LOCKDOWN (TŁUMACZENIE PL) (CZĘŚĆ 1) https://m.cda.pl/video/6435599ecPLANET LOCKDOWN (TŁUMACZENIE PL) (CZĘŚĆ 2 https://m.cda.pl/video/643578895coby sie troche podszkolic proponuje   https://ukryteterapie.pl/kategoria/ksiazkiJerzego Zieby - w ktorych ten czlowiek wyjasnil WSZYSTKO - ze nawet  najgorszy tuman zalapie o co idzie - pod warunkiem ze umie czytac!oraz jak sie pozbyc innych pasozyduf....ja preferuje stary lek Kalach-7.62!https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin/...pozdrowionka!

Skomentuj