Za kilka miesięcy w Nevadzie odbędą się testy superszybkiego transportu Hyperloop

Kategorie: 

Hyperloop
Dwa lata temu zrobiło się głośno o planach zbudowania rewolucyjnego transportu o nazwie Hyperloop a dziś jesteśmy o krok od pierwszych testów. Firma Hyperloop Technologies ogłosiła, że na początku przyszłego roku ta naddźwiękowa kolejka wystartuje w Nevadzie.

 

Pomysłodawcą tego projektu jest Elon Musk ale jego wdrożeniem w życie zajmuje się wielu naukowców, inżynierów a z czasem też studentów. Firma Hyperloop Transportation Technologies chce zbudować tor testowy w Quay Valley w Kalifornii. Również koncern SpaceX, który należy do Elona Muska, zajmie się budową własnej konstrukcji w kalifornijskim Hawthorne, ale posłuży ona wyłącznie do testów które pozwolą przyspieszyć ogólny rozwój tego transportu.

 

Tymczasem firma Hyperloop Technologies (nie mylić z Hyperloop Transportation Technologies, to dwa różne koncerny), będzie budować swój własny tor w stanie Nevada w przyszłym miesiącu a niedługo potem rozpoczną się pierwsze testy. W pierwszej kolejności kolejka naddźwiękowa będzie transportować różne towary a z czasem także ludzi i to przy pełnej prędkości, tj. 1126 km/h. Ewentualnie Hyperloop może również powstać na trasie Las Vegas-Los Angeles.

 

W przyszłości superszybka kolejka będzie łączyć odległe amerykańskie miasta i pozwoli pasażerom pokonać ponad 600 kilometrów w ciągu 30 minut. Hyperloop ma być tani, szybki i napędzany energią słoneczną. Jednak nowa technologia pojawi się w ciągu kilku następnych lat, prawdopodobnie najpóźniej w 2020 roku.

 

 

Źródło: http://www.gizmag.com/hyperloop-technologies-high-speed/40813/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj