Za kilka lat amerykańskie wojsko użyje pierwszych maszyn bojowych

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Jak twierdzą firmy zajmujące się robotyką, pierwsze maszyny o zastosowaniu bojowym zobaczymy na polu walki już w ciągu kilku lat. Mowa tu o niewielkich lecz ciężkich, zdalnie sterowanych robotach, wyposażonych w dowolną broń - humanoidalne roboty takie jak ATLAS wciąż są w fazie rozwoju.

 

Firmy HDT Robotics, iRobot, Northrop Grumman i QinetiQ zaprezentowały dwa tygodnie temu zdalnie sterowane roboty z zamontowanym karabinem maszynowym M240, które w trakcie testów potrafiły oddać celne strzały na odległość 150 metrów. Podpułkownik Willie Smith, szef Bezzałogowych Pojazdów Naziemnych w Fort Benning uważa, że roboty nie są tylko narzędziami a członkami zespołu, natomiast technologia "znalazła się tam gdzie być powinna".

 

Specjalnie zaprojektowany robot MADSS (Mobile Armed Dismount Support System) może zostać wyposażony w karabiny maszynowe, wyrzutnie granatów a nawet w wyrzutnie rakiet przeciwpancernych. Jego druga wersja CaMEL (Carry-all Modular Equipment Landrover) jest przeznaczona do przewożenia ładunków o łącznej masie nawet 450 kilogramów. Obie maszyny są zdalnie sterowane.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wideo/pierwsze-maszyny-bojowe-pojawia-sie-polu-walki-w-ciagu-kilku-lat

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika colleeman

Człowiek to nie jest normalna

Człowiek to nie jest normalna rasa. Brak szacunku do siebie nawzajem, wojny, giełda, szczepionki na siłę, media kierujące światopogląd - to wszystko jest przez kasę i dla niej. Faktem jest, że to co zostało wymyślone dla wojska po mału spływa dla zwykłego zjadacza chleba - mikrofale, telefony, nawigacja, skutery wodne i śnieżne, komputery. To wszystko było wymyślane dla celów militarnych. Człowiek jest arogancki i pazerny. Gdzieś ludzkość zbłądziła a były to czasy fenicjan. 

Portret użytkownika OLI

Pytam - dlaczego

Pytam - dlaczego społeczeństwo daje zgode rządom na wydawanie setek milionow dalarów na ciągłe zbrojenie armii stworzonej do zabijania. A może było by lepiej wydać te pieniądze na służbe zdrowia i na   inne cele dla poprawy warunków życia ludzi.////

Portret użytkownika 3plabc

Gdyby ludzie wydawali

Gdyby ludzie wydawali pieniądze na rozwój ludzkości, a nie na wojny to już dawno nikt nie wiedział by co to głód i susza, większość chorób była by pewnie wyeliminowana .... a Sahara przypominała by pewnie rajski ogród. Niesety nie dość, że człowiek z natury głupi to jest jeszcze jeden mały mankament.... na niczym tak się nie zarabia jak na wojnie.

Skomentuj