Za ekstremalne deszcze i powodzie w Europie odpowiada załamanie prądów strumieniowych w atmosferze

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wiele osób widząc potężne ulewy nad Europą zadaje sobie pytanie, co się dzieje i czy to już te zmiany klimatu, o których tak dużo słyszymy w telewizji. Wiemy, że powodzie w Europie spowodowane są przez blokujące się systemy wysokiego ciśnienia i wiemy, że ma to związek z tak zwanymi prądami strumieniowymi.

 

Według meteorologów główną przyczyną silnych opadów nad Europą Środkową, do których doszło pod koniec maja i na początku czerwca było wielkie załamanie prądów strumieniowych, które zwinęły się nad Europą i utknęły w miejscu.  Zablokowanie układów wysokiego ciśnienia powodują dwa układy niskiego ciśnienia nazywane "Frederick" i "Gunther".

 

Ekstremalne załamania w przebiegu prądów strumieniowych otworzyło drogę na silny południowy przepływ wilgotnego powietrza znad Morza Śródziemnego w kierunku Europy Środkowej, który spotkał się z zimnym powietrzem z północy.  To pozwoliło "Fryderykowi" i "Guntherowi" na zrzut wilgoci na obszarze od Niemiec przez Czechy aż po Polskę. Coś takiego podobno zdarza się raz na sto lat.

 

Zblokowane prądy strumieniowe spowodowały też rekordowe temperatury powietrza w północnej Finlandii i sąsiednich regionach Rosji i Szwecji. Rekord ciepła w maju zanotowały również stacje meteorologiczne na północ od koła podbiegunowego w Finlandii.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lofek44

Poczytajcie sobie o

Poczytajcie sobie o geoinżynierii pogodowej. Na YT są też stosowne filmiki. Te bydlaki już nawet nie kryją się z faktem, że każdemu w dowolnym miejscu na Ziemi mogą zaserwować zarówno powódz jak i totalną suszę.

Portret użytkownika Ja

Wszystko pieknie, ładnie,

Wszystko pieknie, ładnie, cacy Język odnośnie tego co wpływa na pogodę w europie, ale brakuję najistotniejszego, mianowicie czynnika sprawczego tych zawirowań i wpływu na nie, czyli co wywołało perturbacje przy przepływach prądów strumieniowych :] jak zwykle nałukłowcy odnośnie wyjaśnień nie podają tzw. pierwotnej przyczyny.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika syriues

Czlowiek malo wie o

Czlowiek malo wie o naturze,zawsze byl zaskakiwany przez nia i bedzie zaskakiwanym.To ze nie wplywa do nas prad z sahary to wszyscy wiedza,wcale nie trzeba tu geniuszu by sobie to uzmyslowic.
Najgorsze jeszcze przed nami

Portret użytkownika Pacal

To jest eyjaśnianie

To jest eyjaśnianie nieznanego innym nieznanym bo zapytam, skąd się te "zblokowane prądy" więły skoro ich przedtem nie było? Jakieś niebiańskie bóstwo "dmuchneło" na Ziemię, ot, tak sobie?
Żałosne mi się wydaje, u "specjalistów", popiosywanie się ich domniemaną "wiedzą", skoro sprowadza się to do żonglerki terminami, którym przydaje się pozór "naukowości" albo którymi wyręcza się wyjaśneinia mające być rzetelnymi a naprawdę pokrywa sie nimi własną niewiedzę albo naukową bezradność. Nie jeden raz "Uczenie" nie potrafią przyznać się do niższego własnegos ratusu wobec potężnej Natury, statusu który praktycznie równa ich z resztą ludzkiej populacji!

Portret użytkownika jaa

jaki HAARP? Gdy jeszcze nie

jaki HAARP? Gdy jeszcze nie było HAARPA ani innych tego typu urządzeń burze były bardziej gwałtowne. A zima stalingradzka to też HAARP? Pewnie coś podobnego, bo przecież Tesla wymyslił już wcześniej "potężną" broń. Wielodniowe ulewy w latach siedemdziesiątych, gdy przez dwa tygodnie albo i więcej, bo już nie pamiętam lało bez przerwy. Dzieciarnia co ma kilkanaście lat i niewiele wie, a jeszcze mniej pamięta z tego co działo się czterdzieści lat temu wciska jakieś chore tezy o jakimś HAARPIE. Chyba tylko po to żeby nie myśleć i mieć wytłumaczenie tego co się wydarza.  

Portret użytkownika RAM

jaa... to prawda. Nawet

jaa... to prawda. Nawet pisałem o tym, ze lipiec będzie jak czerwiec i to wskutek "spokojnego" Słońca. A ja tu pisałem o anomaliach pogodowych w skali globalnej. A to jest wynikiem manipulacji pogodą. Słyszałeś o froncie Ellinio? W latach siedemdziesiątych się pojawił i był skutkiem piewdzego uruchomienia broni Tesli nie przez Teslę...
To był lokalny "Harpik".. Teraz mamy HAARPA, który może rozpołowić planetę...

Portret użytkownika assuan

Dziś rano w wiadomosciach na

Dziś rano w wiadomosciach na polsacie, miły pan od pogody powiedział , że naukowcy mają działo plazmowe do sterowania pogodą i dodał dygresję czy aby takie ingerowanie w pogodę nie wyjdzie czasem na złe.... jak widać nawet już prezenterzy w polskich mediach podają informacje na temat istnienia urządeń do sterowania pogodą i wcale przy tym nie żartują !!

Portret użytkownika MulderXXX

Dzisiaj nad Tychami w

Dzisiaj nad Tychami w województwie śląskim przeszła nawałnica z silnym wiatrem, ulewnym deszczem i gradem, który wielkością dorównywał mniej więcej przepiórczym jajom. Potłuczone szyby w samochodach, a na trawnikach, chodnikach i ulicach połamane gałęzie i kupki gradzin - podrzucę zdęcia gdy tylko zdobędę odpowieni kabel USB

Portret użytkownika Flesz7

Sraarp a nie Haarp.... Jak

Sraarp a nie Haarp.... Jak mnie denerwują tacy ludzie... Wszystko co "nienormalne" to wina haarpa. Psujecie tylko opinię normalnym teoretykom spiskowym. Biggrin znacie bajkę o małym pasteżu żartownisiu, który straszył wioskę nadchodzącymi wilkami? Raz mu ludzie uwierzyli, drugi raz mu uwierzyli, a za trzecim razem gdy na prawdę wilki nadeszły nikt mu już nie uwierzył. Wiemy co dalej było? Rozumiecie barany? Psujecie wiarygodność. Rozkmińcie to.
Przeważnie gdy człowiek próbuje pomóc naturze, wychodzi "jak zawsze"... Gdyby tak amerykanie we wszystko ingerowali swoim haarpem moglibyśmy już zmienić nazwę planety na "Mars-2". Zmiany w klimacie byłyby katastrofalne dla naturalnego cyklu.
A to że Ziemia ma swoje humory jest chyba normalne. Zawsze miała. Powiem Wam więcej, ostatnie 2000 lat były wyjątkowo spokojne.
Planeta wejdzie w epokę lodowcową, czy jakąkolwiek tam inną, prędzej czy później. Bo taka jest jej natura. I Wy się z tym pogodzicie, czy tego chcecie, czy nie.
Smile

New World Disorder

Portret użytkownika devoratus

Usiądź spokojnie, oddychaj

Usiądź spokojnie, oddychaj głeboko... Smile
 
Może wspomniany pasterz był po prostu jasnowidzem, który zawczasu przestrzegał współplemieńców?
 
W końcu się przecież okazało, że miał rację...
 
Ja wolę Chińską przypowieść:
 
"Pewnemu człowiekowi przeszkadzały bawiące się pod oknem dzieci, więc powiedział im, że nad rzeką jest smok - by tam pobiegły i dały mu odpocząć. 
Po jakimś czasie plotka o smoku się rozeszła i ów człowiek zobaczył coraz więcej osób pędzących nad rzekę.
 W końcu nie wytrzymał i sam dołaczył do tłumu, a gdy pędził nad rzekę tak sobie myślał "w sumie to sam wymysliłem tego smoka - ale nigdy nic nie wiadomo"".
 
Zawsze lepiej sprawdzić samemu... Wink

 

 

Strony

Skomentuj