Za ataki akustyczne na amerykańskich dyplomatów na Kubie może odpowiadać przyroda

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Tajemnicze ataki akustyczne na amerykańskich dyplomatów na Kubie do dziś nie zostały wyjaśnione. Mimo prowadzonego śledztwa, nie udało się ustalić, co uszkodziło mózgi 26 pracowników ambasady USA na Hawanie. Choć rząd Stanów Zjednoczonych podejrzewa Chiny, Kubę i Rosję o te ataki, naukowcy właśnie wykazali, że tło całej sprawy może być o wiele bardziej przyziemne.

 

Pierwsze domniemane ataki akustyczne na pracowników amerykańskiej ambasady w stolicy Kuby miały miejsce już w grudniu 2016 roku. Władze Stanów Zjednoczonych twierdzą, że od tego czasu, łącznie 26 dyplomatów doznało uszkodzenia mózgu. Pracownicy zostali odesłani do kraju na badania.

Stany Zjednoczone są przekonane, że amerykańscy dyplomaci padli ofiarą ataku akustycznego i domagają się odszukania sprawców. Oczywiście Kuba zajęła się sprawą i nie znalazła niczego ciekawego, a nawet zarzucała Stanom Zjednoczonym utrudnianie śledztwa, ponieważ władze USA konsekwentnie odmawiały dostępu do rzekomych ofiar ataków akustycznych.

Niedługo potem dowiedzieliśmy się, że podobne ataki miały miejsce w konsulacie USA w mieście Guangzhou w chińskiej prowincji Guangdong. Od drugiej połowy 2017 roku aż do kwietnia 2018, jeden pracownik rządowy słyszał dziwne dźwięki. Badania podobno wykazały, że Amerykanin doznał łagodnego uszkodzenia mózgu.

Nie wiadomo, ile w tym wszystkim jest prawdy, ale sprawa pozostaje otwarta. Alexander Stubbs z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley postanowił sprawdzić, co może wydawać dźwięki zbliżone lub identyczne z tymi, które słyszeli amerykańscy pracownicy na Kubie i w Chinach. W październiku 2017 roku, w sieci pojawiło się nagranie, przedstawiające te „zabójcze” dźwięki.

Naukowiec twierdzi, że prawdopodobnie znalazł winnych tych „ataków”. Okazało się, że mogą nimi być świerszcze Anurogryllus celerinictus, które występują na Kubie i wydają ciągłe, nieznośne dla ludzkiego ucha dźwięki, które możemy posłuchać tutaj. Jednak czy owady te faktycznie mogłyby doprowadzić do uszkodzenia mózgu amerykańskich dyplomatów?

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika nn

Typowa żonglerka słowna z

Typowa żonglerka słowna z kasą w tle - czynniki naturalne (akurat?) coś jak gaz naturalny z łupków - ściema ot co.

Jak naturalne to nie ma odszkodowania, nie ma innych (trudnych) winowajców, i normalne - pod dywan jak nie mozna z tego zrobić kasy.

nn

Portret użytkownika Medium

Amerykańcy to chyba jakieś

Amerykańcy to chyba jakieś cyborgi, że szkodzą im odgłosy natury. 

W całej tej historii najbardziej interesuje mnie sposób diagnozowania uszkodzeń mózgu. Sama chętnie poddałabym się takim badaniom tym bardziej, że parę lat temu operacją mózgu ratowano mi życie. Jedyne badania wykonane później to TK głowy, gdzie w opisie zupełnie nie użyto terminu "uszkodzenie mózgu".

Portret użytkownika kokoszanel

Za rządów platformy testowano

Za rządów platformy testowano na zwykłych obywatelach takie nowości technologiczne. Wybierano między innymi:

- studentów,

- osoby samotne,

- osoby o cechach mitomańskich,

- cechy ,plus minus"

Gdyby świat się dowiedział, że w niepodległym kraju testuje się bronie na zwykłych obywatelach przez obce służby z krajów trzecich.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika SurvivorMan

Naród, to wybiera bujających

Naród, to wybiera bujających sie pod ścianą płaczu koszerniaków od 28 lat!!! Zauważyłeś zatem tylko pewien procent problemu... PiS, PO, SLD... Wczesniej Porozumienie Centrum, Unia Wolności itd... To te same KOSZERNE MORDY, oddające majątek Polaków Izraelowi i USraelowi i na rozkaz tych krajów, trzymające CELOWO polskie społeczeństwo na pewnym niskim poziomie zamożności!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Satowiec

A co ty myślałeś że jesteśmy

A co ty myślałeś że jesteśmy suwerennym państwem? Państwo które przegrywa jedną wojne dwa razy nie ma prawa bytu, jako niezależne. Od dłuższego czasu jesteśmy niewolnikami systemu elit tej planety. Nasi politycy składają się do strzelby aby ich... wiadomo Biggrin A oni póżniej mówią że to sukces.

P.S. Co zrobisz, gówna nie zjesz.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj