Z powodu zniszczenia elektrowni wodnej w Nowej Kachowce Morze Czarne zaczęło się odsalać

Kategorie: 

Źródło: tg

W wyniku zniszczenia elektrowni wodnej w Nowej Kachowce na Morzu Czarnym rozpoczął się proces odsalania, a zasolenie wody na wybrzeżu Odessy jest trzykrotnie niższe niż norma, podała Państwowa Inspekcja Ochrony Środowiska, a poinformowała o tym w niedzielę Ukraina.

 

W sobotę inspektorzy w trzech lokalizacjach w Odessie pobrali próbki wody morskiej do badań. Wyniki pokazują, że zasolenie wody jest 2,7 razy niższe niż normalny poziom.

 

Jak informowaliśmy, tama została zniszczona 6 czerwca 2023.

 

Minister Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych Ukrainy Rusłan Strelec powiedział, że szkody spowodowane zniszczeniem elektrowni wodnej Kachowka oszacowano już na ponad 55 mld hrywien (1,38 mld euro).

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika spokoluz

To samo chciałem napisać ale

To samo chciałem napisać ale byłeś pierwszy Smile Idiotów nie brakuje - każda rzeka wpływająca do morza czy oceanu w delcie wypływowej odsala wodę - tak było , jest i będzie i chocby skały srały nikt tego nie zmieni. A że teraz delta jest większa to tylko czasowe wydarzenie - za 1 m-c bedzie znów normalnie.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj