Z powodu spowolnienia ruchu obrotowego naszej planety, w 2018 roku przewiduje się znaczne zwiększenie liczby silnych trzęsień ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na niedawnej konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Geologicznego, znany geofizyk Roger Bilham z University of Colorado w Boulder, przedstawił swoje analizy, z których wynika, że liczba poważnych trzęsień ziemi w 2018 roku może znacznie wzrosnąć.

 

Roger Bilham studiował statystyki trzęsień ziemi o sile ponad 7 stopni w skali Richtera, począwszy od roku 1900 do chwili obecnej i jego zdaniem okazało się, że duże trzęsienia ziemi występują częściej, gdy obrót Ziemi wokół własnej osi jest nieznacznie zmniejszony. Wynika to z charakterystyki ruchu odbywającego się w jądrze, w głębi naszej planety.

 

W XX wieku zidentyfikowano aż 5 takich okresów hamowania rotacji, i w czasie ich trwania, liczba silnych trzęsień ziemi gwałtownie wzrastała. W niektórych przypadkach w okresach wzrostu występowania silnych trzęsień ziemi, ich liczba wzrastała aż o 50 % zatem pod względem statystycznym hipoteza została udowodniona. 

 

Z wyliczeń naukowców wynika,że kolejny okres spowolnienia rotacji Ziemi nastąpi w 2018 roku, a więc oczekuje się, że tak jak poprzednio, liczba silnych trzęsień ziemi dramatycznie wzrośnie. Niestety nowoczesna nauka nie umie przewidywać gdzie i kiedy może dojść do wielkich wstrząsów.sejsmicznych. Można jedynie założyć, że stały poziom zagrożenia będzie towarzyszył obszarom aktywnym sejsmicznie na przykład w obrębie Pacyficznego Pierścienia Ognia.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Kokosz

tak sobie to wymyslili..

tak sobie to wymyslili...wcisnąć ludziom ciemnotę...ale będzie taki  piękny człowiek, piekny umysł, który może to powstrzymać i uratować ten bajeczny świat...wystarczy że mu się pokłonimy

Portret użytkownika żulo

Ta wiadomość jest ciekawa

Ta wiadomość jest ciekawa tylko trzeba ją zrozumieć.

Tłumaczę dla wszystkich:

Są ludki, naukowcy, którzy faktycznie zajmują się na serio Ziemią i mają dane, które wskazują że będą trzęsienia ziemi. Rzecz w tym że oni wiedzą coś o czym nie chcą powiedzieć. Tzn. znają intersujące i co ważne prawdziwe mechanizmy odpowiedzialne za zwiększoną aktywność sejmisczną. Jednak nie chcą ich zdradzić. Stąd wymyślili bajeczkę o spowolenieniu obrotu Ziemi jako przyczynie. Bajka jest idiotyczna bo Ziemia od dawien dawna spowalnia. Po drugie spowolnienie jest minimalne a po trzecie jeśli faktycznie byłoby to jakieś nietypowe spowolnienie to musi stać za tym jakaś przyczyna.

W każdym razie by nie siać paniki, by udawać że rzeczy są pod kontrolą już zawczasu ostrzegają. Tak by ludziom się zdawało że to co nadchodzi jest normalne. Ale nie jest to normalne. Tzn. z większego galaktycznego punktu widzenia pewnie jest to całkiem normalne. Ale nie z punktu widzenia zwykłego człowieczka, którego horyzont zdarzeń z trudem sięga parę lat wstecz.

Coś nadchodzi. Zapewne ma to związek z zachowaniem Słońca. To może być coś naprawdę dużego ale ludzie nie muszą o tym wiedzieć. Nie muszą znać prawdziwych mechanizmów. Mają jedynie ufać rządowi, który nad wszystkim czuwa.

Portret użytkownika alvaro31185

TOJEST NORMALNY PROCES I

TOJEST NORMALNY PROCES I KATASTROFALNY DLA LUDZI POKREC PILECZKA OD PINPONGA BY OBRACALA SIE WDL WLASNEJ OSI I ZOBACZYSZ EFEKT KONCOWY COSIE STANIE? PED ZWOLNI AZ W KONCU SIE ZATRZYMA I TAK JEST Z ZIEMIA DNI NOCE SIE WYDLUZAJA I DOBA TAK SAMO BEDZIE SIE WYDLUZAC JUZ TAK SIE DZIEJE WLASCIWIE ALE TRZESIENIA ZIEMI SA SPOWODU ZE JADRA ZIEMI OBRACA SIE SZYBCIEJ NIZ WARSTWY ZEWNETRZNE TJ WARSTWA SKORUPY I PLASZCZA WEWNETRZNEGO TEZ SIE RUZNI PREDKOSCIA CO POWODUJE TARCIE ALE NIE TYLKO TRZESIENIA ZIEMI ALE I POGODA SIE ZMIENI DJAMETRALNIE TO BY WYJASNIALO SKUDKI ANOMALJI POGODOWYCH .

STACJA BAZOWA 1 OLSZTYN

Portret użytkownika Pyra też człowiek

Skończ Waść bajdurzyć. Jakoś

Skończ Waść bajdurzyć. Jakoś nigdzie, prócz Twego wywodu, nie spotkałem się wcześniej ze stwierdzeniem, że "dni i noce się wydłużają". Nadal takie same... Różnice występują tylko w odczuwaniu czasu. Ale to tak nie w tę stronę, o której mówisz, bo ludziom czas "przyśpiesza". Ale nieważne... Twój argument, tudzież porównanie to inwalida. Puszczając byle jaką piłkę w ruch obrotowy, będzie musiała ona stykać się z jakąkolwiek powierzchnią, która chcąc, czy nie chcąc i tak wywoła tarcie, a te z kolei, jak wiadomo jest siłą wsteczną dla ruchu. Wytłumacz mi natomiast, proszę, co miałoby niby zatrzymać jakąkolwiek planetę kręcącą się wokół własnej osi w kosmosie, hę? Na pewno nie tarcie. Także jak wspomniałem wcześniej argument/porównanie-inwalida. Zakładając prawdziwość wszelkich tez, teorii etc. głoszonych przez dzisiejszą naukę za prawdę, uważam, że jedyną rzeczą z zewnatrz (w tym przypadku czytaj: spoza Ziemi - kosmos) mogącą wpłynąć na ruch obrotowy, będzie jedynie inne ciało niebieskie co najmniej o masie 0,5 masy Ziemi (jak nie zbliżonej), które swoją grawitacją mogłoby pozakłócać nam spokój.
A pogoda? - Niech się więcej bawią, to na bank nie będzie "anomalii".

Portret użytkownika Logiczna logika

Szanowna koleżanko chciałem

Szanowna koleżanko chciałem zwrócić ci uwagę że twoje hasło "wolnych ludzi nic nie złamie" jest zwyczajnym kłamstwem - dlaczego ? Ktoś kto powiedział ci że jesteś wolna zapomniał chyba o tym że musisz płacić podatki, posyłać dzieci do szkoły, odpowiadać na wezwania z instytucji rządowych, szczepić trującymi szczepionkami swoje potomstwo, a jeżeli dostajesz uposażenie za "wspaniałe" rzeczy których dokonałaś w imię (kto wie ten wie kogo) to jest to zwykłe uzależnienie finansowe które czyni cię niewolnikiem wykonującym posłusznie polecenia, tak więc hasło wolność to kłamstwo jeżeli daje je ktoś kto uzależnia i uciska lud. Podobnie jest z hasłem równość - bo jest rozwarstwienie społeczne - bogaci mogą zakładać rodziny i kształcić się. A braterstwo zamieniło się w waśnie i spory. Tak więc miłej walki o swoje wolność równość i braterstwo.

Portret użytkownika nikt taki

Logiczny logiku... z

Logiczny logiku... z logicznego punktu widzenia "wolnych ludzi nic nie złamie' jest jedynie stwierdzeniem i nie widzę tak jakiegos konkretnego stwierdzenia kto jest wolny a samo słowo "wolność" jest jak najbardziej prawdziwe chociaz w dzisiejszych czasach może wydawac sie utopią

ps. kto logika wojuje od logiki ginie Wink

ps.2. wybacznie brak znaków interpunkcyjnych. To jest moja osobista "wolność" (jakkolwiek ja zrozumiecie i zinterpretujecie Wink )

Strony

Skomentuj