Z powodu ogólnoświatowej kwarantanny nastąpił gwałtowny spadek aktywności sejsmicznej Ziemi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Aktualnie około jedna trzecia wszystkich ludzi na świecie przebywa w zamknięciu w ramach ogólnoświatowej walki z pandemią koronawirusa. Taka sytuacja niesie za sobą szereg niespotykanych dotychczas skutków. Jeden z nich odnotowały również sejsmografy. Mowa o gwałtownym spadku aktywności sejsmicznej Ziemi.

Ograniczenia w przemieszczeniu się dla ludzi na całym świecie wprowadzone w związku z pandemią COVID-19 zmniejszyły ilość fal sejsmicznych pochodzenia antropogenicznego. Mowa o wibracjach wytwarzanych dotychczas przez człowieka, na przykład za sprawą podróżowania, codziennych dojazdów do pracy, masowych koncertów i wielu innych.

 

Fale sejsmiczne Ziemi to w głównej mierze efekt zjawisk geologicznych, na przykład erupcji wulkanu, uderzenia meteorytu czy spadku lawiny. Powodują one dźwięki o niskiej częstotliwości, które znajdują się poniżej zakresu ludzkiego słuchu. Wykrywa się je za pomocą specjalnie zaprojektowanych instrumentów, takich jak sejsmografy. Na poziom aktywności sejsmicznej Ziemi ma jednak wpływ również ruch drogowy, praca maszyn i linii elektroenergetycznych. W efekcie różnice w intensywności fal sejsmicznych dotychczas można było zaobserwować nawet porównując ze sobą dni robocze i weekendy czy po prostu dzień i noc. Wzrost fal sejsmicznych był także odnotowywany w przypadku masowych koncertów.

O ile zatem spadł poziom fal sejsmicznych od czasu ogłoszenia pandemii koronawirusa? Jak informuje Thomas Lecocq, sejsmolog z Królewskiego Obserwatorium Belgii w Brukseli, od 14 marca średni poziom hałasu sejsmicznego obniżył się aż o 33%. Mniej wyróżniają się także tzw. „godziny szczytu”. Podobne wyniki uzyskali sejsmologowie z innych dużych miast na całym świecie, na przykład Los Angeles czy Londynu. Ich zdaniem obecne warunki sprzyjają dokładniejszemu przyjrzeniu się naturalnej aktywności sejsmicznej Ziemi. Dzięki temu łatwiej będzie można wykryć choćby mniejsze trzęsienia ziemi, które dotychczas pozostawały nieodnotowane.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika jaa

Sejsmografy rejestrują

Sejsmografy rejestrują wszystkie drgania, też te, które nie są trzęsieniami ziemi. Spadek aktywności ludzi powoduje zmniejszenie ilości różnych, związanych z tym wibracji powierzchni Ziemi co przekłada się na odczyty rejestratorów.

Portret użytkownika inzynier magister

ciekawe zjawisko ten brak

ciekawe zjawisko ten brak trzęsień !

Angielski biskup Philip Egan z Portsmouth przyznaje, że zaczyna wątpić w słuszność swojej decyzji o odwołaniu Mszy świętych z udziałem wiernych. Jak mówi, sklepy są przecież otwarte, podobnie jak muzułmańskie meczety, dlaczego zatem to właśnie kościoły mają być zamknięte?

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Jestem który jest

Jeszcze się będziesz się

Jeszcze się będziesz się czołgał na plecach do tych KOŚCIOŁÓW o ile dożyjesz. Bądziesz SKOMLAŁ i WYŁ przed drzwiami żeby ci je otwato, ale po twoim zachowaniu myślę, że się NIE załapiesz. Te KOŚCIOŁY to ostatnie SCHRONIENIE dla tych, którzy chcą ŻYĆ ! a teraz sobie WYJ do SWOJEGO SZATANA !!!

Portret użytkownika angelus

głupiś ty i ty i tępy.. twoje

głupiś ty i ty i tępy.. twoje kościoły to kupa gówna a wierni twoim demonom to idioci. Nie będę się czołgał do tych kibli,które zwą się kościołami,  bo Bóg jest dla mnie oczywistością i wiem, że moja dusza ku niemu uleci po śmierci... A ty tępaku musisz w to wierzyć.. Oczywiście twoja zakłamana i chwiejna wiara to kupa gówna, które jak przyjdzie deszcz prawdy rozmyje sie jak gówno...

Portret użytkownika Arya

Nie zgadzam się na zburzenie

Nie zgadzam się na zburzenie kościołów. To są budowle słowiańskie i innych kultur, zaadaptowane przez kościół. Te budynki w przeszłości pełniły inną rolę niż obecnie, wyburzenie ich nie byłoby dobre. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj