Z powodu koronawirusa ludzkości grozi katastrofalny głód

Kategorie: 

Źródło: youtube.pl

"Pandemia" koronawirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę Covid-19, może doprowadzić do światowej katastrofy na wielką skalę. Nie chodzi jednak o to co zrobi z ludzmi ten kolejny wirus grypopodobny. Bardziej niebezpieczne mogą się okazać sposoby walki z nim, na skutecz czego miliony ludzi na całym świecie mogą stanąć w obliczu głodu.

 

Organizacja Narodów Zjednoczonych wprost ostrzega przed głodem, jaki może być konsekwencją walki z koronawirusem SARS-CoV-2.

„Wszystkie posiadane przez nas dane, w tym prognoza WFP, według której liczba osób cierpiących z powodu niedożywienia wzrośnie o 80 procent do końca roku… wskazuje na prawdziwą katastrofę” – tłumaczy David Beasley, dyrektor wykonawczy Światowego Programu Żywnościowego ONZ (WFP).


Istnieje ryzyko wystąpienia głodu o "biblijnych" rozmiarach. Gwałtowny wzrost liczby osób niezdolnych do wyżywienia się będzie tylko bezpośrednim skutkiem pandemii, która zakłóciła rozwój produkcji żywności i logistyki na całym świecie. Trwalsze szkody nieuchronnie zostaną wyrządzone w nadchodzących latach.

„Jest oczywiste, że napięcie społeczne będzie rosło, migracja będzie się nasilać, konflikty będą eskalować, a głód najprawdopodobniej dotknie tych, którzy wcześniej tego nie doświadczyli”.

ONZ przewiduje, że dramatycznie zmieni się sytuacja w Ameryce Łacińskiej, a liczba osób niedożywionych wzrośnie o 269 procent. Ten sam wskaźnik dla krajów Azji Wschodniej i Środkowej wynosi 135 procent. W Afryce Subsaharyjskiej liczba głodujących może się prawie podwoić!

Eksperci ostrzegają, że globalny głód jest już i tak wielki. Jeśli teraz nie podejmie się odważnych działań, wiele osób umrze, a dzieci przez lata będą cierpieć z powodu niedożywienia. Z tego powodu utracony zostanie cały postęp w walce z głodem, wypracowany w ciągu ostatniej dekady.

 

Koszt bezczynności będzie niesamowicie wysoki. Około 138 milionów ludzi w 83 krajach polega w tym roku na WFP w zakresie dostaw żywności. Dla wielu z nich organizacja humanitarna ONZ jest „ostatnią nadzieją na przetrwanie”. W Sudanie Południowym przybyło 1,6 miliona ubogich, a już wcześniej 5 milionów ludzi było w potrzebie. W Jemenie WFP karmi 13 milionów ludzi.

 

Sytuacja w Libanie stała się szczególnie ponura od czasu niszczycielskiego wybuchu w Bejrucie dwa tygodnie temu. Eksplozja nie tylko zniszczyła zapasy zboża, ale także przecięła łańcuchy dostaw, ponieważ uszkodzony port był używany do transportowania około 85% żywności, której potrzebuje Liban.

 

Beasley wezwał międzynarodowych darczyńców do zapewnienia organizacji dodatkowych funduszy na radzenie sobie z nadchodzącą katastrofą. WFP będzie potrzebować 4,9 miliarda dolarów w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, aby wesprzeć swoje programy humanitarne.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika lisek

Człowiek jest największym

Człowiek jest największym rakiem tego świata!!!! Po co tyle miliardów ludzi? Po co w Afryce, Ameryce łacińskiej czy Indiach jest taki gigantyczny przyrost naturalny? 8 miliardów ludzi... Z tego w europie 500 milionów.. Musi dojśc do głodu i smierci lub wojny o zasoby...  Podatek powinno wprowadzić się nie od emisjii CO2 ale od przyrostu naturalnego w danym kraju... Dodatni to płać...

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Głód sami wywołują każąc

Głód sami wywołują każąc rolnikom niszczyć zbiory i wybijać stada. Zastanawia mnie czy coś się wydarzy 23 Września tego roku bo tą datę masoni umieścili we wielu swoich filmach, więc zanim nas dopadnie głód i będziemy na siebie polować jak dzikie zwierzęta może się wydarzyć coś w rodzaju 9/11 tylko z dużo większym rozmachem, a barany to kupią skoro kupiły koronkę bez jakiegoś większego sprzeciwu. Może w tym dniu planują oficjalnie ogłosić światu coś ważnego?

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Arya

Pamiętacie jak na początku

Pamiętacie jak na początku plandemi pisałem o kreacji? Niektórzy się wtedy strasznie śmiali z moich słów. Ciekawe czy będzie im do śmiechu, jak głód zajrzy im w oczy. A może już zajrzał, bo nie widzę komentarzy tych osób, może sprzedali swoje komputery, by mieć za co kupić jedzenie.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika sceptyyk

 Aryowski, powitka

 Aryowski, powitka Smile

Pamiętacie jak na początku plandemi pisałem o kreacji?

 Nie pamiętamy... Przypomnij Smile

 Niektórzy się wtedy strasznie śmiali z moich słów.

 Którzy to niegodziwcy?...  Smile

 A może już zajrzał,... może sprzedali swoje komputery, by mieć za co kupić jedzenie.

 Jest jeszcze zawcześnie. Ale, co się odwlecze, to nie uciecze.... Wszystko przed nami. A tak na poważnie, byłem jednym z tych, którzy namawiali, do zakupów żywności tzw długiego przechowania i dalej namawiam - jest jeszcze czas. Ja tak zrobiłem, nic się nie psuje, a jestem do przodu na różnicy cen. Bądżmy pewni, przygotowują nam takie jebnięcie biedy, że.... Pominę sobie opisy. Każdy zrobi jak uważa i uważa jak zrobi.  Pozdrówka  Smile

Strony

Skomentuj