Z powodu częstych erupcji wulkanicznych na Kamczatce cierpią wieloryby szare

Kategorie: 

Specjaliści z rezerwatu przyrody Kronotsky na Kamczatce zauważyli spadek liczby szarych wielorybów, które pływają w tamtejszych wodach, a spotykane są także u wybrzeży Ameryki Północnej w miesiącach letnich. Naukowcy uważają, że może to być spowodowane częstymi erupcjami wulkanicznymi na półwyspie, pisze Gismeteo.

 

Pożywieniem wielorybów jest bentos, czyli mikroorganizmy, które żyją na dnie zbiorników wodnych. Pył wulkaniczny wpada do rzek i przenoszony jest do oceanu, gdzie osiada na dnie. Tak więc bentos miesza się z popiołem wulkanicznym i naturalna pasza wielkich morskich ssaków staje się toksyczna. Naukowcy planują dalsze monitorowanie skutków erupcji kamczackich wulkanów, ich wpływ na środowisko i los wielorybów szarych w 2014 roku.

 


 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj