Z ostatniej chwili - Trzy eksplozje w pobliżu autobusu Borussii Dortmund - mecz Ligi Mistrzów odwołany

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Dzisiaj doszło do prawdopodobnego ataku terrorystycznego na piłkarzy niemieckiego klubu piłkarskiego Borussia Dortmund. Według niemieckich mediów, na trasie przejazdu autokaru wiozącego piłkarzy klubu z Dortmundu, doszło do trzech eksplozji. Jedna z nich raniła niegroźnie piłkarza, Marca Bartę.

 

Hiszpański piłkarz występujący w barwach Borussii został odwieziony do szpitala. Prawdopodobnie raniły go odłamki szyb autokaru stłuczonych na skutek eksplozji. Z tego co wiadomo eksplodowały trzy ładunki 10 km od stadionu. Dwa w krzakach i jeden w zaparkowanym samochodzie. Informacje na ten temat potwierdziła niemiecka policja.

 

Autokar wiózł piłkarzy Borussii na ćwierćfinał Ligi Mistrzów na dortmundzkim stadionie SIgnal Iduna Park. Wygląda na to, że ktoś znał dokładną trasę przejazdu piłkarzy i przygotował na niej ładunki wybuchowe. Był to niemal typowy zamach z Afganistanu czy Iraku z wykorzystaniem improwizowanych ładunków wybuchowych. Jednak niemiecka policja nie potwierdza jeszcze teorii zamachu terrorystycznego.

 

Obecnie i tak docierają przeważnie szczątki informacji i nie można wykluczać, że część z nich jest nieprawdziwa. Niektórzy obstają, że bomba wybuchła pod autobusem. Na szczęście ewentualni zamachowcy nie odnieśli wielkiego sukcesu poza propagandowym. Teraz o ataku mówią wszystkie media świata.

 

Skutkiem tego zdarzenia jest też odwołanie dzisiejszego ćwierćfinału z AS Monaco, a właściwie przeniesienie go na jutro. Nie wiadomo jednak czy mecz zostanie rozegrany. Zależy od tego ocena ryzyka, którą muszą dokonać niemieckie służby. Gdyby się okazało, że mecz zostanie odwołany i jutro, będzie to oznaczało, że z pewnością był to zamach terrorystyczny i w związku z tym nie da się zapewnić bezpieczeństwa tak dużej imprezie masowej.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Teresa z Torunia

Na bank robota bombowego,

Na bank robota bombowego, niedoszłego cara. Co na to  wskazuje ?. Gdyby faktycznie za tym stało tzw. ISIS, to niemiaszki nie miałby już drużyny piłkarskiej. Już same żądania dotyczące samolotów latających nad Syrią czy liwidacja to wyraźny odcisk palca niedoszłego cara.

To tylko zabawa. Grożenie paluszkiem.

Portret użytkownika Groot

 Przychodzi muzułmanin do

 Przychodzi muzułmanin do polskiego sklepu myśliwskiego i pyta:
– Czy ma pan noże?
Sprzedawca przygląda mu się uważnie i pyta:
– Czy jest pan muzułmaninem?
– Tak
– Nie, nie mamy noży.
Muzułmanin wychodzi, ale zauważa noże na wystawie za sprzedawcą i wraca.
– Przepraszam, a czy może ma pan pistolety?
– To znowu Pan! Nie, nie mamy pistoletów.
Muzułmanin jest zdziwiony, gdyż na wystawie za sprzedawcą leżą pistolety.
– A czy może ma pan granaty?
– Nie! – odpowiada rozbawiony sprzedawca, mimo że leżą one obok pistoletów.
– Przepraszam, muszę się jeszcze pana o coś zapytać. Czy ma pan coś przeciwko muzułmanom?
– Tak! Mam: noże, pistolety, granaty.

Portret użytkownika dsfgfhgfds

Teraz leci program w tyle

Teraz leci program w tyle wizji,dzwonią ludzie [polacy] z Niemiec i mówią jak to jest tam przyjmowane ta cała sytuacja.Przyzwalają na niedoinformowywanie narodu przez media.Mają już tak zaprogramowane umysły,że Niemcy nawet nie rozmawiają ze sobą o problemie uchodźców.Media kłamią,nie mówią wszystkiego.A jak Polak im mówi o tym to tylko wysłuchają i tyle,nic nie mówią.Zresztą kochani , są filmy na youtubie jak to właściwie wygląda.

Portret użytkownika Akamai

To nawet nie o to chodzi, że

To nawet nie o to chodzi, że media kłamią. Bo Niemcy raczej mają świadomość tego co się dzieje. 

Oni po prostu się do tego przyzwaczajają. I o to wlaśnie decydentom chodzi. 

To tak zwany "syndrom gotowanej żaby". Jeśli powoli podnosi się jej temperaturę wody, to żaba nie reaguje i ginie we wrzątku.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Zgadza się.

Zgadza się.

Ale tu chodzi o coś więcej. Wprowadzenie ogólnego chaosu. Braku zaufania do służb porządkowych w sensie : " Nie są w stanie zapobiec tragedii !! Trzeba wprowadzić stan wyjątkowy i zgodzić się na obostrzenia i ograniczenie wolności wychodzenia z domu. !! Na zewnątrz jest niebezpiecznie !!! Słuchaj co mówią w telewizji, obey, obey, obey ..." .

C.D. łatwy do przewidzenia. Tylko to jest tak ładnie rozciągnięte w czasie i zgrane ze zmieniającymi się nastrojami w społeczeństwie, że od razu widać rękę mistrza. Mieli dużo czasu na przygotowanie scenariusza. Proszę wygodnie usiąść. Show time !

9598

Strony

Skomentuj