Z ostatniej chwili. Dżihadyści twierdzą, że zestrzelili rządowy myśliwiec

Kategorie: 

Źródło: Public domain

Syryjska agencja informacyjna AMN podała przed momentem, że dwie grupy terrorystyczne wchodzące w skład FSA (Free Syrian Army) poinformowały o zestrzeleniu odrzutowca należącego do sił rządowych. Zestrzelenie miało nastąpić na pustynnym obszarze  Rif Dimashq.

 

Grupa o nazwie Ahmad Al-Abdo Martyrs Brigade poinformowała, że maszyna syryjska została trafiona ogniem przeciwlotniczym z ziemi i spadła w okolicach wsi Umm Ramam dzisiaj około południa. Koalicjant wyżej wymienionego oddziału, grupa Jaish Asoud Al-Sharqiyah działająca w tym samym rejonie potwierdza zestrzelenie.

 

AMN posiadające własne zródła informacyjne w SAA (Syrian Arab Army) nie była na razie w stanie zweryfikować informacji podanych przez dżihadystów. Kiedy 5 czerwca dżihadystom rzeczywiście udało się zestrzelić maszynę Su-22,  natychmiast udokumentowali zestrzelenie licznymi fotografiami.

 

Jak do tej pory nie ma żadnych zdjęć potwierdzających sukces dżihadystów, dlatego do momentu ich opublikowania należy do informacji podanej przez dżihadystów podchodzić z dystansem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)



Komentarze

Skomentuj