Z nowego badania wynika, że ​​w ciągu 30 lat częstość występowania nowotworów wśród osób poniżej 50 roku życia wzrosła o 80%!

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Badanie przeprowadzone przez Szkołę Medyczną Uniwersytetu Zhejiang w Chinach przyniosło zaskakujące wyniki dotyczące globalnej epidemii nowotworów. Z raportu Global Burden of Disease 2019 wynika, że w ciągu ostatnich 30 lat liczba zdiagnozowanych nowotworów wśród osób poniżej 50. roku życia wzrosła o 79,1%. Ten alarmujący wzrost przełożył się również na katastrofalny wzrost umieralności wśród młodych ludzi o 27,7%.

 

Dane zebrane z 204 krajów wskazują, że liczba przypadków nowotworów w wieku od 14 do 49 lat wzrosła z 1,82 mln w 1990 r. do 3,26 mln w 2019 r. Co ciekawe, badanie to podważa powszechnie utrzymywane przekonanie, że młodsza populacja jest narażona głównie na rak piersi. Chociaż rak piersi pozostaje jednym z głównych powodów zgonów w tej grupie wiekowej, obserwuje się również znaczący wzrost przypadków raka tchawicy, płuc, jelit i żołądka. W szczególności liczba przypadków raka tchawicy i prostaty rośnie w największym tempie.

 

Należy zwrócić uwagę na znaczenie wczesnej diagnostyki i profilaktyki w walce z rakiem, zwłaszcza w młodszym wieku. Wczesna diagnoza i odpowiednio dobrane leczenie mogą znacząco poprawić rokowania dla pacjentów. Należy zachęcać młodzież do zdrowszego stylu życia, w tym zdrowego odżywiania, ograniczenia spożycia alkoholu i tytoniu oraz regularnej aktywności fizycznej. Te proste kroki mogą znacznie obniżyć ryzyko zachorowania.

 

Raport zawiera również prognozy na przyszłość, które nie są optymistyczne. Przewiduje się, że do 2030 roku liczba przypadków nowotworów wśród młodych ludzi wzrośnie o kolejne 31%, a liczba zgonów o 21%. W szczególności osoby w wieku od 40 do 49 lat są bardziej narażone na ryzyko.

 

Czynniki ryzyka identyfikowane w badaniu obejmują niezdrowe nawyki żywieniowe, spożycie alkoholu, palenie tytoniu, brak aktywności fizycznej, zanieczyszczenie powietrza oraz choroby takie jak otyłość, cukrzyca i wysoki poziom cukru we krwi. Szczepienia odgrywają również ważną rolę w profilaktyce niektórych typów nowotworów. Na przykład skuteczne szczepienia przeciwko wirusowi zapalenia wątroby typu B doprowadziły do spadku przypadków raka wątroby.

 

Niniejsze badanie przedstawia pierwszy tak kompleksowy obraz globalnej sytuacji dotyczącej zachorowań na nowotwory wśród młodszej populacji. Wyniki te powinny skłonić decydentów na całym świecie do podjęcia pilnych działań, aby odwrócić te niepokojące tendencje i chronić zdrowie przyszłych pokoleń.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika S

Jakie do wygodne, że dane

Jakie to wygodne, że dane podano tylko do 2019 roku. Nie trzeba się tłumaczyć, czemu w latach 2020-2023 zachorowania na raka wzrosły niemal 200 razy, czyli jak kto woli prawie 20000% (oficjalne dane z różnych Krajowych Rejestrów Nowotworów)

Portret użytkownika r.abin

30 lat!? To niewątpliwie -

30 lat!? To niewątpliwie - związane jest z "ociepleniem klimatu". Tylko należy ustalić, czy - bezpośrednio, czy też - jako skutek "działań ubocznych, środków - uzytych do walki" (z klimatem). W kazdym przypadku, zalecane jest "zaniechanie walki" i przystąpienie - do negocjacji pokojowych

Portret użytkownika xoxo

A czy porównano to co ludzie

A czy porównano to co ludzie jedli 70, 50 lat temu, z tym  co jedzą od 30 lat? Czy porównano jak zmienił się skład produktów spożywczych na przestrzeni lat? Czy wzięto pod uwagę sposób uprawy roślin, hodowli zwierząt i udziału środków chemicznych zużywanych do tych celów? Po co? Szczepta się bo eksperty każą!

Portret użytkownika wiktor wektor

Otóż to ! Kiedyś natrafiłem w

Otóż to ! Kiedyś natrafiłem w sklepie na "smalec z cebulką" (taki mały w foremce z aluminium) i jaki był jego skład.. ? Powinny być tam tylko dwa elementy: smalec i cebula a było ich chyba 12 (nie pamiętam dokładnie) a wśród nich: emulgator, zagęstnik, aromat, mączka chlebowa, barwnik itp. No jasna cholera !, nawet smalec z cebulą potrafią zafałszować, zatruć i obrzydzić.

A literki tak małe że bez lupy nie rozczytasz !

Portret użytkownika spokoluz

To dzięki zdrwoej diecie

To dzięki zdrwoej diecie serwowanej przez korpo - więcej plonów z chemią , konserwanty , gmo , gotowce chemiczne , pędzone uprawy warzyw z gigantyczną chemią , pędzone hodowle ze sterydami i antybiotykami itd.....

Gdzie te czasy kiedy szynki wędzone suche i kiełbasy wędzone z własnego wyrobu z mięsa pochodzenia naturalnego pachniały na strychu dziadka.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Dzik

Tak się dzieje niestety. A

Tak się dzieje niestety. A jakoś dziwnym trafem badania o przyczynach powstawania raka nie wskazały na żywność która jemy, genetycznie zmodyfikowaną, która wywołuje raka, bezpłodność i impotencję, słodziki i syropy glukozowo fruktozowe 100 razy tańsze od cukru , które wywołują cukrzycę, pestycydy , herbicydy i metale ciężkie w żywności, które wywołują raka, wszystkie zboża i kasze sypane środkami chemicznymi roundupowymi powodującymi raka, dodatkami do chleba powodującymi raka, powszechnymi w każdej żywności konserwantami, które zabijają i niszczą florę bakteryjną i wywołują raka, powietrze zatrute spalinami i metalami ciężkimi, wszechobecne promieniowanie GSM i 5G powodujące raka. Dlaczego te przyczyny pominęli naukofcy w tym badaniu ?

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Intermarium is solutioun for Europe

Skomentuj