Youtube zamierza usuwać treści ostrzegające przed możliwymi szkodliwymi skutkami szczepień

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

YouTube zaktualizował swoje zasady dotyczące "dezinformacji" o szczepionkach. Zdaniem hierarchów tej platformy, oznacza to usuwanie kanałów wielu działaczy antyszczepionkowych, za twierdzenie, że „zatwierdzone szczepionki są niebezpieczne i powodują chroniczne skutki zdrowotne”. Najwyraźniej, od teraz o szczepieniach można będzie mówić dobrze albo wcale.

 

Firma tłumaczy, że nowe podejście do filmów antyszczepionkowych obejmuje zwalczanie treści, które informują o tym, że szczepionki powodują autyzm, raka lub niepłodność, oraz że zawarte w nich substancje mogą pozwalać na śledzenie tych, którzy je otrzymują. Zakaz ten, jest rozszerzony na produkty, takie jak szczepionka przeciwko odrze, śwince i różyczce. Co ciekawe, YouTube powiedział, że istnieją „ważne wyjątki” od nowych wytycznych i będzie nadal zezwalać na składanie osobistych zeznań dotyczących szczepionek. Brzmiało to niemalże jak obiektywizm ze strony Youtube, jednak już chwilę później zaznaczono, że dotyczy to tylko filmów, które nie naruszają innych wytycznych dla społeczności. Zdaniem Youtuba, "krytyczny kanał" nie może również promować niechęci do szczepień.

Innymi słowy, ta amerykańska korporacja, właśnie zakazała wszelkiej krytyki szczepień. Nie jest to jednak wielkie zaskoczenie, ponieważ Youtube już dawno chwalił się, że od zeszłego roku usunięto ponad 130 000 filmów, za naruszenie zasad dotyczących szczepień przeciwko COVID-19. We wtorek, platforma wideo poinformowała niemieckie media, że ​​zablokowała niemieckojęzyczne kanały rosyjskiego nadawcy państwowego Russia Today, za naruszenie wytycznych dotyczących dezinformacji dotyczących COVID-19. Niezależnie od tego czy zgadzamy się z jakąś opinią, podstawą demokracji jest możliwość jej wygłaszania. Najwyraźniej takie wartości jak wolność słowa, stały się zbędne w XXI wieku.

 

Naciski ze strony wielkich konglomeratów medialnych, to najwyraźniej wystarczający bodziec, do coraz większego cenzurowania opinii i wypowiedzi. Google, ogłosił w środę, że rozszerzy swoją politykę przeciwko dezinformacji na wszystkie szczepionki, które władze ds. zdrowia uznają za skuteczne. Zakaz obejmie wszelkie media, które twierdzą, że szczepionki są niebezpieczne lub prowadzą do przewlekłych skutków zdrowotnych. Wkrótce, podobne decyzje zostaną podjęte przez inne media społecznościowe, a wszelkie próby nagłaśniania skandali związanych z eksperymentalnymi produktami firm farmaceutycznych, zostaną wycięte z debaty publicznej. Podobnie uczyniono przecież z Donaldem Trumpem, który został dosłownie wycięty z debaty publicznej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika mazia

oni już to robią!!!ostatnio

oni już to robią!!!ostatnio nawet zauważa się spowolnianie/blokowanie internetu przez operatorów sieci jeśli jestęsmy na storonach czy wydarzeniach które rząd kazal blokować/szkodzic. Dzisiaj było to ewidentnie w przekazach z marszu przeciw segregacji w Waszawie / np operator sieci play/! ONI idą kolejny rok po trupach , więc za chwilę będzie wyłączany internet jak np w Australii. Płacimy abonamenty ale co to ich obchodzi, gdzieś nas mają kanalie.

Portret użytkownika Robaczkowa

No, własnie ,,jestem w Play"

No, właśnie ja też ,,jestem w Play"!  Wczoraj gdy był marsz internet się stale zawieszał. Ale mnie nie o to chodzi, wyszukiwarki nie były lepsze. Jak się wpisywało coś o marszu to pokazywały wydarzenia sprzed kilku lat. To było celowe działanie. Informacje o marszu przed marszem też blokowali. Na YouTube zmniejszali zasięgi, nie pokazywali ikonek filmików z takimi zawiadomieniami. Domyślam się bo jak już coś cudem znalazłam to było tam bardzo mało wyświetleń. 

Portret użytkownika Robaczkowa

Dzisiaj jest w Warszawie ten

Dzisiaj jest w Warszawie ten protest antycowidowy. Ja nie pojechałam na niego bo jestem chora i leżę w łóżku. Chciałam przynajmniej zobaczyć na YouTube jak to wygląda, czy dużo ludzi przyszło. Jest już po godzinie 17-stej, a w necie nic nie ma. Dziwne mi się to wydaje. Zaczęło się już 5 godzin temu i nic? Wpisuję różne słowa w wyszukiwarkę ale jak na razie bez efektu.

Blokada internetu czy protest odwołali?

Mam wrażenie jakby mnie dopadł efekt Mandeli i jakbym się przeniosła do innej alternatywnej rzeczywistości. Mam wprawdzie gorączkę i mnie mocno ścięło ale ... No chyba nic mi się nie pomyliło z tym protestem antycovidowym?

Dopisane po czasie! - No, w końcu coś znalazłam! https://www.youtube.com/watch?v=NaPB_ObXaBY  

Ale jaja! Na trasie marszu poustawiali bariery, żeby nic nie mogło przejechać.

Portret użytkownika inzynier magister

Niedawno organizacja ICAN

Niedawno organizacja ICAN (Informed Consent Action Network) ogłosiła[1] niepokojący fakt dotyczący szczepionki Pfizer COVID:

„FDA zapewniła opinię publiczną, że będzie działała przejrzyście wobec każdej zatwierdzonej szczepionki COVID-19. Ta obietnica z pewnością obejmowałaby poinformowanie opinii publicznej, co znajduje się we fiolce wstrzykiwanej w ramiona milionów ludzi. Niemniej jednak FDA postanowiła ukryć przed opinią publiczną składnik, który stanowi ponad 20% nierozcieńczonej fiolki każdej szczepionki Pfizer!”

„Po nadaniu szczepionce Pfizera licencji, FDA zezwoliła na przekazanie opinii publicznej arkusza informacyjnego[2], który zawiera listę składników szczepionki. Co zaskakujące, lista ta nie wspomina o tajnym składniku. Jaki jest, czym jest ten tajny składnik? Nikt nie wie tego poza Pfizerem i FDA. W dokumentacji technicznej, która nie jest przeznaczona do powszechnej dystrybucji, FDA ujawniła[3], że ​​ten tajny składnik stanowi około 22% nierozcieńczonej fiolki (0,45 ml z 2 ml), ale całkowicie wymazała nazwę tajnego składnika.

„Prawnicy ICAN natychmiast skontaktowali się z FDA i poprosili o skasowanie tej edycyjnej korekty. Jednak FDA odmówiła zrobienia tego bez formalnego żądania. Dlatego ICAN, za pośrednictwem swoich prawników, złożyła formalny wniosek do FDA[4] o ujawnienie szczegółów tajnego składnika”.

Wniosek: Bez ujawnienia każdego składnika szczepionki ŚWIADOMOWA ZGODA JEST NIEMOŻLIWA. Osoba, której nakazano zaszczepienie się może tego odmówić, ponieważ nie może uzyskać wystarczających informacji na wyrażenie zgody.

I na jakiej podstawie szczepionka może być legalna? Jeśli świadoma zgoda jest prawem, to ukrycie jej możliwości poprzez ukrycie składnika szczepionki automatycznie spowodowałoby, że szczepionka byłaby nielegalna.

Nie mówimy tutaj o kucharzu, który ma jakąś sekretną mieszankę przypraw do swoich potraw. Tu mowa o zastrzyku genetycznym przeznaczonym dla całej planety.

Jon Rappoport

1 października 2021

Tłum i oprac. www.bibula.com

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Canadol

Watro tutaj dodać, że jak

Watro tutaj dodać, że jak powszechnie wiadomo YouTube należy do konsorcjum Google a ten posiada kilkadziesiąt patentów na produkcję i wytwarzanie szczepionek. Dla tych co nie wiedzą firma Google posiada własne fabryki szczepionek. Więc czego się spodziewać, przecież nie pozwolą krytykować własnych produktów. 

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika Wungiel

Dobrze prawisz! Ja ciągle

Dobrze prawisz! Ja ciągle zapominam, że właściwie śmigam w jednych spodniach, bo co mi wpłynie na konto, to pcham w różne narzędzia i inne drobiazgi... Hobbystycznie siedzę raczej w obróbce metalu, z mikronowymi precyzjami, ale niedawno kupiłem sobie oryginalne amerykańskie, prosto z Ameryki "One Man Crosscut Saw". Jakby mi zabrakło prądu do cyrkularki, to tego - a poza tym - lubię cieszyć oko takimi gratami (to nie żaden materializm - raczej takie estetyczne skrzywienie)...

Do twojej listy dołożyłbym jeszcze literaturę fachową z dowolnych dziedzin - od medycyny przez rolnictwo po metalurgię. Wprawdzie nie sądzę aby było tak źle, że trzeba będzie robić operację wyrostka przy pomocy krzemiennego kozika albo wytapiać stal narzędziową w dymarce za domem, ale jeżeli te najgorsze przypuszczenia o "zaszczepionych" mają się potwierdzić, to będzie tu kiedyś brakować specjalistów z fachem w ręku...

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika tomasz26

Wszystkie kanały są pod

Wszystkie kanały są pod jurysdykcja rządów ,ydow itp . to dla nich wentyl bezpieczeństwa..Jakby nie było internetu już dawno rzady, ydy religie i cała piramidka były by rozniesione na widłach na pryzmę obornika.

Strony

Skomentuj