YouTube wprowadza zmiany z powodu koronawirusa, które będą miały wpływ na wszystkich

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

YouTube postanowił obniżyć jakość filmów zamieszczanych na stronie, aby zmniejszyć obciążenie Internetu w krajach Unii Europejskiej.

 

Według Reutersa, wynika to ze wzrostu liczby przeglądających z powodu kwarantanny w związku z koronawirusem. Właściciel YouTube, Alphabet Corporation, został zachęcony do tego przez Thierry'ego Bretona, europejskiego komisarza ds. rynku wewnętrznego.

 

Polityk poprosił serwisy streamingowe o obniżenie jakości wideo, aby uniknąć problemów z połączeniem internetowym. Według niego treści wideo stanowią ogromną część ruchu sieciowego. Breton wcześniej rozmawiał z CEO Alphabet Sundar Pichai i CEO YouTube Susan Wojcicki. Niedługo potem firma wydała oświadczenie podkreślające, że jest to środek tymczasowy i że domyślna jakość wideo stanie się standardem.

 

Podobne środki mogą być podjęte w stosunku do Netflixa. Władze Włoch rozważały nawet czasową blokadę dostępu do tego serwisu streamingowego, bo zagrażał stabilności łącz internetowych, które są obecnie niezbędne do pracy zdalnej. 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Strony

Skomentuj