YouTube przestanie pokazywać nastolatkom filmy o agresji społecznej i ludzkim ciele

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Od 2 listopada platforma wideo YouTube wprowadzi ograniczenia w działaniu algorytmów rekomendacji dla nastolatków. Dotyczyć one będą w szczególności tak drażliwych tematów, jak filmy o ludzkim ciele i agresji społecznej. Administracja platformy szczegółowo opowiedziała o tym na swoim blogu.

Nowe środki ochrony nastolatków są wdrażane w ramach projektu partnerskiego z Radą Doradczą ds. Młodzieży i Rodziny, organizacją zrzeszającą psychologów, badaczy i innych ekspertów w dziedzinie rozwoju dziecka. Komisja od kilku lat doradza YouTube w zakresie zagrożeń, jakie treści online mogą stwarzać dla zdrowia psychicznego nastolatków.

 

Organizacja pomogła administratorom platformy zidentyfikować kategorie filmów, które mogą powodować problemy przy ponownym oglądaniu. Dotyczy to w szczególności treści, które „porównują cechy fizyczne [ludzi] i idealizują jeden typ względem drugiego, idealizują określony typ sprawności lub masę ciała lub demonstrują agresję społeczną w postaci bezkontaktowej walki lub znęcania się”.

 

YouTube zaktualizował niektóre swoje produkty, aby skupić się na dobrym samopoczuciu nastolatków. Wiadomości wzywające do „przerwy” będą teraz wyświetlane częściej i pojawią się przypomnienia o pójściu spać. Panel zasobów kryzysowych, który pojawia się przy wyszukiwaniu potencjalnie problematycznych zapytań, np. związanych z zaburzeniami odżywiania, stał się bardziej widoczny, co ułatwia kontakt z odpowiednimi infoliniami.

 

Administracja platformy współpracuje także ze Światową Organizacją Zdrowia i organizacją Common Sense Networks. Planowane jest opracowanie zasobów edukacyjnych dla rodziców i nastolatków. Dowiedzą się oni, jak bezpiecznie tworzyć filmy do publikacji w Internecie, jak reagować na komentarze i wiele więcej. Ograniczenia w działaniu algorytmów rekomendacji na YouTube w USA zaczną obowiązywać 2 listopada. W przyszłym roku innowacja zostanie rozprzestrzeniona na inne kraje.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika maracash

Rychło w czas. Przecież to

Rychło w czas. Przecież to właśnie na YT zrodzili się pierwsi patostreamerzy. Przez lata robili dzieciom i młodzieży kibel z mózgu, zdając sobię doskonalę sprawę z faktu, że głupota się sprzedaję i teraz się, rzekomo, zabrali za sprzątanie Biggrin .

Dotyczy to w szczególności treści, które „porównują cechy fizyczne [ludzi] i idealizują jeden typ względem drugiego...

zapewne chodzi tu o wdrażanie ideologii gender, itd. Odgórne przesłanie będzie, mniej więcej, takie - nie ważne czy masz wacusia czy kasię, masz prawo się czuć kimś innym i wszyscy muszą Cię zaakceptować. 

W praktyce, "walkę" YouTube z agresją społeczną, najlepiej obrazuję istnienie setek youtubowych kanałów, rozpowszechniających patologów z FAME MMA. 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika BG-OG

Kurcze , to z pół You tuba

Kurcze , to z pół You tuba zniknie. A dodajmy do tego jeszcze jednolity przekaz, niebudzący "niepokojów społecznych" i mamy marksistowski przekaz z MINISTERSTWA PRAWDY UE. A lemingi myślały, że będzie więcej wolności w wyniku marksistowskiej rewolucji.

 

Skomentuj