Xi Jinping będzie rządził Chinami do końca swojego życia

Kategorie: 

Źródło: Departament Obrony Stanów Zjednoczonych

Parlament Chin niemal jednogłośnie przyjął ważną zmianę w konstytucji, która znosi kadencyjność. Państwo Środka będzie teraz posiadać jednego przywódcę prawdopodobnie aż do jego śmierci.

 

Podczas głosowania w Ogólnochińskim Zgromadzeniu Przedstawicieli Ludowych, zaproponowany w lutym pakiet zmian konstytucji został przyjęty niemal jednogłośnie – 2958 deputowanych zagłosowało „za”, tylko dwie osoby były przeciwne, trzy wstrzymały się od głosu a jeden był nieważny. Zatem decyzją miażdżącej większości, prezydent Chin może być od teraz wybierany nieprzerwanie co każde pięć lat.

 

Zatwierdzona poprawka do konstytucji oznacza, że obecny lider Xi Jinping będzie mógł rządzić również po 2023 roku, gdy zakończy się jego druga kadencja. Należy dodać, że prezydent Chin jest również Sekretarzem Generalnym Komunistycznej Partii Chin oraz przewodniczącym Centralnej Komisji Wojskowej – jeden człowiek będzie mógł skupiać całą władzę nad państwem i siłami zbrojnymi aż do śmierci.

Donald Trump w niebywały sposób skomentował wydarzenia w Chinach. Zwrócił uwagę, że „wspaniały” Xi Jinping zostanie prezydentem na całe życie i dodał, iż podobny system być może należałoby wprowadzić na próbę także w Stanach Zjednoczonych. Później Trump tłumaczył się, że to był tylko żart, ale nie wszyscy są o tym przekonani.

 

Władze Chin zniosły kadencyjność bez konsultacji ze społeczeństwem. Światowe media donoszą, że rząd cenzurował wszelką krytykę w mediach społecznościowych i jednocześnie ogłosił, że decyzję w tej sprawie podjęto w zgodzie z mieszkańcami.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.8 (5 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

On jest jak Mao. Napisał nową

On jest jak Mao. Napisał nową czerwoną książeczkę, którą musi przeczytać każdy kto należy do komuszej partii. Przeczytało ją miliard i taki jest rezultat. W Chinach mało kto umie pisać, wielkie dzieła napisało kilku autorów reszta się nie liczy bo czyta i pisze tylko rachunki. Literatura Chińska to 4 książki i z 10 poradników, widocznie jak już umiesz w Chinach pisać to stajesz się coś jak Jezus Lenin - mumifikują cie i wieszają na ścianie jak makatkę.

Portret użytkownika kapitan ameryka

Tak powinno byc u nas jak za

Tak powinno byc u nas jak za czasów królów .Przyjdą czasy jak kiedyś gdy połowa Europy była pod naszymi rządami. Polski językiem światowej dyplomacji. Biało-czerwone sztandary, przed którymi drżą obce wojska.Był czas, gdy Polska stanowiła największe państwo Europy. Polaka, jadącego nad morze pytano: nad które? Byliśmy pierwszymi władcami Berlina, zasiadaliśmy na moskiewskim tronie, posiadaliśmy Krym i forty na Karaibach. Przez długi czas nasz kraj rozpychał się na cztery strony świata. Dlaczego o tym nie pamiętamy? 
Kaffa, Kurlandia, Gambia, Tobago… nie kojarzą się z Polską. A jednak wszystkie wchodziły w skład polskiego mocarstwa. Od średniowiecza po XVIII wiek Polacy wojowali o Inflanty, Spisz, Krym, Mołdawię, Szwecję, Ukrainę, Czechy. Mimo to pojęcie „polskie imperium” jest nieobecne w naszej historii. Aż do teraz.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika fdkgj

cesarz xi jinping pierwszy...

cesarz xi jinping pierwszy....zawsze twierdziłem , że kasta mandarynów nigdy w  chinah nie wymarła,  to zresztą było widać już na początku lat 90-tych, gdy przyszła odwilż i mandaryni mogli sobie oficjalnie  kupiuc pierwsze ferrari i porszaki.

Portret użytkownika okd

Ciekawi mnie czy on też

Ciekawi mnie czy on też zacznie wprowadzać eksperymenty godpodarcze i społeczne jak Mao Zedong? W końcu w krajach komunistycznych zawsze był wspaniałomyślny przywódca i śmierć paru milionów ludzi.

[...] Offtopic

Portret użytkownika Zefel Retinger

Kiedy człowiek zostaje

Kiedy człowiek zostaje sportowcem chce zostać mistrzem świata. Kiedy zostaje politykiem chce zostać władcą świata. Że niby Putin jest taki dobry? To powiedzcie czemu Rosja sięgała nie tak dawno do Berlina a teraz ledwie do Donbasu?

Portret użytkownika U_P_Adlina

No dla was kolego mycaku

No dla was Putin nie jest dobry, bo pokrzyżował wam plany na Bliskim Wschodzie i na ukrainie. Ale zwalczanie przez niego banderyzmu i hamowanie uSSmańskiego bandyty jest dla Polski jak najbardziej pozytwne. To po pierwsze. 

Po drugie, to nie Rosja sięgała do Berlina, tylko żydo-ZSRR w którego skład wchodziła Rosja tak jak i wiele innych narodów, więc nie manipuluj rzeczywistością. Tylko co to ma wspólnego z "dobrocią" putina, o którym piszesz? 

I po trzecie - to, że chwali się Rosję za to, że zwalcza banderyzm i hamuje uSSmańskiego bandytę nie powoduje, że przestaje się być Polakiem. [...]

Kultura wypowiedzi!

Moderacja

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Zefel Retinger

Judaizm jest tak samo zbędny

Judaizm jest tak samo zbędny jak Chrześcijaństwo i islam jednak jak sam widzisz wszystkie te religie palaja do siebie taką nienawiścią że grzechem by było tego nie wykorzystywać. No za PRL też gloryfikowano Ruskich władców. A gdybyś choć trochę interesował się  strategią to wiedział byś że Banderyzm jest potrzebny do tego by móc go później zbrojnie obalić

Portret użytkownika U_P_Adlina

Za PRL władcami byli nie

Za PRL władcami byli nie ruscy władcy, tylko władcy żydo-bolszewickiego ZSRR. To różnica.

A kto ten banderyzm będzie zbrojnie obalał? Polacy? Wy sobie wyhodujecie banderowskiego potworka, a Polacy potem będą przelewać krew w zwalczaniu go? A wy będziecie sobie siedzieć w fotelach i oglądać to w tv szamiąc chipsy? Chyba cię pogięło. Polakom banderyzm nie jest potrzebny. Jak wam jest potrzebny, to jego hodowlę przenieście sobie do siebie na Bliski Wschód.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj