X zapłacił popularnym blogerom prawie 20 milionów dolarów w trzy miesiące

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

W lipcu sieć społecznościowa X (dawniej Twitter) zaczęła dzielić się przychodami z reklam z blogerami, gdy ich posty były pokazywane innym zweryfikowanym użytkownikom. Aby zakwalifikować się do programu, użytkownicy muszą subskrybować plan X Premium, mieć ponad 500 obserwujących i uzyskać ponad 5 milionów wyświetleń na Twitterze w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Do tej pory X wypłacił już prawie 20 milionów dolarów twórcom treści.

 

„Tworzyć. Zjednoczyć. Zbierz to wszystko na X. Umożliwiamy sukces gospodarczy nowym segmentom, takim jak autorzy. Do tej pory wypłaciliśmy naszej społeczności twórców prawie 20 milionów dolarów” – napisała Linda Yaccarino w X 29 września 2023 r.

 

Według właściciela X, Elona Muska, w lipcu autorom zapłacono około 5 milionów dolarów za publikacje opublikowane w okresie od lutego do lipca 2023 r. Jeśli X zapłacił teraz 20 milionów dolarów, oznacza to, że do programu nagród dla twórców dołączyło znacznie więcej twórców lub reklamy X generują znacznie więcej wyświetleń. Autorzy są teraz zainteresowani tym, aby użytkownicy odpowiadali na ich tweety, ponieważ najsilniejsze emocje generują największe zaangażowanie.

 

Twitter od dawna jest platformą, na której trudno zarobić, podczas gdy na przykład YouTube od ponad dziesięciu lat ma swój program partnerski udział w przychodach z reklam. Teraz sytuacja się zmieniła i autorzy X mają możliwość zarabiania na platformie po prostu zapisując się do X Premium (oczywiście zdobywając odpowiednią liczbę subskrybentów i wyświetleń).

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj