Wzrost ilości dążeń niepodległościowych w Europie

Kategorie: 

Flandryjscy manifestanci - Źródło: cafebabel.co.uk

Co jakiś czas dochodzi do poważniejszego przesilenia w Europie. Zwykle wiąże się to z lokalnymi konfliktami zbrojnymi lub wielkimi zmianami społeczeństwa. Ostatni taki proces zapoczątkował zmiany w Europie Wschodniej w wyniku, których otoczenie Polski ewoluowało tak, że dzisiaj już nie mamy trzech a siedmiu sąsiadów. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzi kolejna faza zmian tego typu.

 

Aktualnie najbardziej znaczące procesy separatystyczne mają miejsce w Wielkiej Brytanii. Już w 2014 roku odbędzie się referendum, którego stawką będzie niepodległość Szkocji. Może to oznaczać, że Wielka Brytania w formie, jaką znamy dzisiaj nie będzie już istniała.

 

O ile na wyspach Anglicy i Szkoci usiłują prowadzić jakiś dialog to w Hiszpanii rząd nie chce słyszeć o planach odłączenia się Katalonii. W tym przypadku mamy do czynienia z narodem, który posiada własny język, kulturę a na dodatek dobrą kondycję gospodarki. Katalonia produkuje jedną czwartą krajowego PKB Hiszpanii, ale zajmuje jedynie jedną dziesiątą powierzchni kraju. Trudno się, zatem dziwić, że w głowach przedsiębiorczych Katalończyków już dawno zaświtała idea niepodległościowa.

Potencjalne nowe państwa w Europie - źródło: disclosure.tv

Buntują się też inne pracowite nacje jak Flamandowie, którzy, mimo, że żyją na 45% powierzchni Belgii wypracowują aż 60% krajowego bogactwa. Co roku flamandzka mniejszość dopłaca do większości francuskojęzycznej około 6 mld EUR. Flamandowie zaczynają marsz do niepodległości wygrywając kolejne wybory lokalne. Podobna sytuacja jest w północnych Włoszech. To właśnie dzięki przedsiębiorczości północy Włochy są nadal jedną z wiodących gospodarek europejskich. Szczególnie buntuje się Tyrol Południowy zawsze cieszący się daleko idąca autonomią.

 

Nie inaczej jest też w Polsce gdzie w siłę rośnie organizacja zwana Ruchem Autonomii Śląska. Coraz więcej ludzi na Śląsku deklaruje, że nie czują się Polakami i chcieliby raczej tworzyć nowy byt oczywiście funkcjonujący w ramach Unii Europejskiej i blisko współpracujący z Niemcami. 

 

Ogólny trend w Europie jest, więc taki, że wybijanie się na niepodległość jest w cenie. Należy wyrazić nadzieje, że o ile dojdzie do jakichś rozwodów i redefiniowania mapy naszego kontynentu to stanie się to w formie aksamitnego podziału jak w przypadku Czechosłowacji i nie rozpocznie to kolejnego wojennego szaleństwa w postaci tego, co widzieliśmy w latach dziewięćdziesiątych na Bałkanach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika noc44

4.04...6.11.12...O,TU

4.04...6.11.12...O,TU maNY...BLU:e:...
    Pewnego dnia cała dziedzina zawiśnie na 1-gwoździu...
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
   Inf.STA%ŁOSIE...!...>4.11.12...
 
Kod jaK zwyKLE niezaWODNY:
 fkDg5f...
 
 

Portret użytkownika Maleniak

Ale CYRK. LOL   Dążenia

Ale CYRK. LOL
 
Dążenia niepodległościowe w fikcyjnych państwach które już dawno nie są nipodległe i nigdy już nie będą. A ludzie jak te barany "walczą o autonomię" żeby być jeszcze słabszymi na rynku wielkiego biznesu który już dziś ma dochody większe niż dowolne państwo europejskie.

Portret użytkownika syriues

A Polska? Co z Ta

A Polska?
Co z Ta Polska?
Przeciez w taki sam sposob pracujemy,tak samo dzialamy ,ubieramy sie i odzywiamy.
Kiedy nasz kraj bedzie normalny?
Kiedy w ogole te spoleczenstwo na swiecie sie obudzi ?
Tyle mam pytan i sam nie wiem dlaczego tu ciagle chodzi o przywileje ,bo nie o pieniadze.Pieniadze sa jak kotara zaslaniajaca scene.Jest sobie ,bo musi byc ,by nie bylo widac przebierajacych sie aktorow-czyli tzw mieszaczy.
Ja nadal sie zastanawiam jak dlugo jeszcze czlowiek bedzie kierowany umslowo przez innych za pomoca zwyklych plotek ubarwionych kolorowymi pixelami i czarno bialym pismem.
Jak dlugo ten swiat istniec bedzie w iluzji i w jaka nastepna iluzje wejdziemy?
kto nami znow bedzie kierowal i czym nas zwabi?
Juz niedlugo czlowiek nie bedzie sie zachowywac jak stado i juz nie bedzie modne mowic o wronach i krakaniu jak to w przyslowiu.
I znow ktos wykorzysta ta opcje do zmanipulowania ludzkosci w skali globalnej,gdzie nikt nie interesuje sie nikim.
O co tu chodzi i dlaczego czlowiek jest az taki krotkowzroczny tego nie wiem.Wiem,ze kiedys nadejdzie czas ,ze bedzie dobrze.
A odnosnie kiedys podanego tematu o czasie-to jest takie cos w Biblii w armageddonie.1000 lat przeminie jak jeden dzien ,a jeden dzien bedzie dlugi jak 100 lat.To nie jest cytat ale ma to samo znaczenie
Takze nie doszukujcie sie czasu ,bo ten temat jest nieznajomy ludziom i nawet jakby czlowiek poznal cala prawde o wszystkim to i tak jednej rzeczy nie wie.Gdzie sie schowal Bog.Czasem wydaje mi sie ,ze on nas schowal w kuli wszechswiata i my z tego zamkniecia nie wyjdziemy chyba ze bedziemy wolni i nic nas nie zmieni nawet w obliczu smierci.
Czlowiek poznaje drugiego czlowieka w obliczu bardzo traumatycznych zdarzen.A te takie zycie jakie widzimy na co dzien to tylko odbijanie pileczki -czyli zabawa w udawanie

Portret użytkownika Anarchiusz

wiesz 1% ludzi to osoby o IQ

wiesz 1% ludzi to osoby o IQ poniżej 90 1  to równierz liczba przedstawiająsa tzw. geniuszy (ludzi z IQ powyzej 130) olbrymia wiekszosc ma IQ okolo 92... czyli ich wiek umysłowy to 92% wieku fizycznego... jeszcze większa liczba ludzi to (przeciętniacy wyrobnicy) lenie/uparciuchy/ludzie zniecheceni do poszerzania wiedzy/ludzie uważający że nauka szkolna wystarczy im za wiedzę/ludzie uznajacy że prawdziwe życie i wiedza wiązą się z posiadaniem dziecka i utrzymaniem domu...itd.itp. ... żaden z tych ostatnich 2 typów(drugi typ licz z podtypami) nie ma checi by zmieniać świat , wolą wierzyc )i liczą na to) że ktoś pokieruje "swiatem" za nich. problemem jest to że są większością, problemem jest to że ich nie wyeliminujesz/wyedukujesz więc potrzebny jedt ktoś kto nimi posteruje/ułoży świat dla nich.. niestety nie będzie to 1% geniuszy(onmi poświęcają czas na samodoskonalenie czy poprostu dla siebie[na rozrywkę w większości bo nie musza się przejmować swoją przyszłością.. dadzą sobie radę zawsze]), na szczęście też nie 1% idiotów(nikt im nie da dojśc do władzy(realnej[marionetka nie ma wpływu jest tylko narzędziem].. ale popsrostu 1% ludzi którzy zechcą poswięcic na taką działalność czas i życie... nie tracąc go dla innych a wykorzystując dla siebie(dlatego że pochodza z 2 typu ludzi wymienionych przezeminie na początku, są przeciętniakami kturzy całą swoja wiedzę i czas przemysleń ze względu na iQ poświęcaja tylko na zapewnienie sobie i bytu . Na więcej ich poprostu nie stać(niekturzy [wyjątki] są wystarczajaco inteligętni ale brak im woli tworzenia sensownego systemu po prostu wola się bogacić). i dlatego jest jak jest i zawsze będzie  niezależnie od systemu religi itd.. poprostu jakie by nie byłt tworzą je i operują nimi ludzie.
 
PS: po samej wypowiedzi ciężko okreslić IQ można określić czyjąś wiedzę.. i choć brak ci  wiedzy co może wykluczyć cię z 1% geniuszy.. to przecież możesz być jeszcze młody a wtedy nawet IQ 200 daje ci wiek umysłowy 2 razy wyższy niż fizyczny (możesz mieć np.15 lat  i wiedzę przecietnego 30latka) więc wszystko jest możliwe. Pragne natomiast pogratulowac ci i z radością przyjać (choć nie mam do tego prawa, nie jestem wybranym reprezentantem Wink ) w 1 % ludzi  zadających właściwe pytania i zastanawiających się nad właściwymi dla życia sprawami(na które możesz mieć wpływ( a nie zastanawianie się nad czymś na co wpływu nie masz np. wybóh słońca/przebiegunowanie itp)  oraz w 1% ludzi starających się samemu znaleźc odpowiedź na nurtujace cię pytania. możę w przyszłości zostaniesz 1% dorosłych geniuszy.. i nie bedziesz musał martwić się o swuj los, czego z calego serca ci życzę. I choc mam malutka nadzieje ze kiedys znajdzie się geniusz chcący i mający sposobnośc zmienić swiat ludzki na lepszy to życze ci byś nim nie został.. (gdy poznasz odpowiedzi na swoje pytania zrozumiesz dlaczego). życze wytrwalości i powodzenia.

Portret użytkownika khemit

Polskę może uratować jedynie

Polskę może uratować jedynie Obóz radykalno narodowy ! Mogą zakazać lotów nad naszym państwem o czym pisałem wielokrotnie ! Tylko oni są na tyle silni wewnętrznie i tylko oni są Polakami silnymi a nie słabeuszami ! Wszelki inne ugrupowania są za słabe albo oszukały Polaków, tylko ONR jest siłą zdolną uratować nas przed opryskami chemtrail !
 
http://www.onr.h2.pl/
 
 
 
 
 
 
Pamiętajcie tylko ONR !

Hr aHA

Portret użytkownika ja

ludzie mają dość korupcji i

ludzie mają dość korupcji i nie sprawiedliwości, w erze internetu łatwiej jest znaleźć ludzi podobnie myslących a tym samym mamy dodatkową motywację że nie jesteśmy sami, podejmujemy działania oczywiście wymuszone różnymi wydarzeniami. Narazie walczylismy w polsce o takie rzeczy jak wolny internet, niedługo będziemy walczyć o prawdę, a później o życie i wolność... o przyszłość...

Strony

Skomentuj