Wzrost aktywności kostarykańskiego wulkanu Turrialba

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Rankiem 16 czerwca br. odnotowano nowy wzrost aktywności kostarykańskiego wulkanu Turrialba, która rozpoczęła się wstrząsami i umiarkowanym wybuchem z wyrzuceniem popiołu i pary. W ciągu dnia na górze zarejestrowano trzy eksplozje. Wysokość kolumny pyłu wulkanicznego nad kraterem osiągnęła pułap 1,5 km.

 

 

Zdaniem ekspertów z Narodowej Sieci Sejsmologicznej Kostaryki, chmura popiołu przemieszcza się w kierunku północno - zachodnim i obejmuje obszar około 12 km. Skutki wybuchu odczuwają szczególnie mieszkańcy prowincji Cartago i San Jose, a także Parku Narodowego Braulio Carrillo.

 

Obywatele kantonu Oreamuno w prowincji Cartago oraz kilku wiosek w północnej części prowincji Heredia skarżą się na lekki zapach siarki. Krajowa Sieć Sejsmologiczna ustaliła strefę zagrożenia w promieniu 5 km od krateru.


Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj