Wzrosło prawdopodobieństwo kolizji z Ziemią 410 metrowej asteroidy 2013 TV135

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Świat astronomiczny przyjął z zaniepokojeniem ostatnie odkrycie ukraińskich astronomów, którzy zlokalizowali potencjalnie niebezpieczna asteroidę 2013 TV135. Początkowo szacowano, że ryzyko jej kolizji wynosi 1/63000, ale obecnie uważa się, że wzrosło ono i to aż pięciokrotnie.

 

Oznacza to, że teraz prawdopodobieństwo uderzenia w Ziemię wynosi aż 1/14000. Asteroida 2013 TV135, zwana również krymską, od miejsca jej odkrycia, ma około 410 metrów średnicy. Wstępne pomiary wykazały, że do zdarzenia może dojść 26 sierpnia 2032 roku.

 

Sprawa jest na tyle poważna, że obiekt ten uzyskał pierwszy stopień na skali Torino. Ta dziesięciostopniowa skala określa poziom ryzyka impaktu z naszą planetą znanych nam obiektów znajdujących się w okolicy Ziemi. Z ponad 10 tysięcy tego typu ciał niebieskich niemal wszystkie mają poziom 0 i jedynie dwa z nich, asteroida Apophis oraz wspomniana 2013 TV135 uzyskały poziom 1.

Gdyby do zderzenia rzeczywiście doszło siła eksplozji takiego obiektu wyniosłaby 2,5 miliona megaton trotylu. Nie trzeba chyba dodawać, że byłaby to regionalna katastrofa na niewyobrażalną skalę.

 

 

Więcej tego informacji astronomicznych można znaleźć w serwisie tylkoastronomia.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wkurwiony Rycerz

Ziemia ma natruralne pole

Ziemia ma natruralne pole ochronne, które powoduje odbicie "ślizgowe" obiektów potencjalnie zagrażających  ( efekt puszczania kaczek na wodzie płaskim kamieniem...)
 Nalezy spac spokojnie mając meteoryty i asteroidy w anusie...
 Nie ma żadnych dowodów, by w historii Ziemi zdarzyła sie taka kolizja. Istniejące "kratery" nie dowodzą impaktu, lecz z dużym prawdopodobieństwem eksplozje mega- wulkanów...
 Jedynie obiekty, które nie uległy oddziaływaniu naszego pola grawitacyjnego, lecą cre w zbliżeniu prostopadle do czaszy Ziemi niekiedy sie przedostają...

Portret użytkownika dinoTEZspaliSPOKOJNIE

Wkurwiony Rycerz

Wkurwiony Rycerz wrote:

Ziemia ma natruralne pole ochronne, które powoduje odbicie "ślizgowe" obiektów potencjalnie zagrażających  ( efekt puszczania kaczek na wodzie płaskim kamieniem...)
 Nalezy spac spokojnie mając meteoryty i asteroidy w anusie...
 Nie ma żadnych dowodów, by w historii Ziemi zdarzyła sie taka kolizja. Istniejące "kratery" nie dowodzą impaktu, lecz z dużym prawdopodobieństwem eksplozje mega- wulkanów...
 Jedynie obiekty, które nie uległy oddziaływaniu naszego pola grawitacyjnego, lecą cre w zbliżeniu prostopadle do czaszy Ziemi niekiedy sie przedostają...

 
a dinozaury ? Acute jebany jestes :D 

Portret użytkownika colleeman

Zabawne, że ludzie są tak

Zabawne, że ludzie są tak wpływowi na informacje i ograniczeni mediami. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się dlaczego wszystkie gwiazdy nie zmieniają swojego położenia poza jedną - Gwiazdą Północy? Model Kopernika niestety jest do kitu i powinien zostać poprawiony. A może Kopernik tworząc swój projekt nie popełnił błędu tylko nasza interpretacja jest niewłaściwa? Tak czy siak nasz układ planetarny i jego ruch nie zgadza się z wtłaczanymi w nasze głowy schematami. Jak możemy mówić o katastrofie z kosmosu, skoro populacja nawet nie wie jak wygląda nasz ruch w galaktyce a co gorsza w układzie słonecznym. To co pokazują nam naukowcy to jedna wielka ściema. Jeżeli ktoś ma choć trochę otwarty umysł niech zajży do sensacje nauki. Niektóre wontki są ciekawe i co gorsza mają podstawy naukowe.

Portret użytkownika Wkurwiony Rycerz

colleeaman, oczywiscie masz

colleeaman, oczywiscie masz rację. Ruch gwiazd występuje o tyle o ile rozszerza sie Wszechświat. Nie ma żadnego pędu wokól jakiegos "równika galaktycznego", czy jak inny dureń twierdzi, że kosmos leci przez przestrzeń spiralnym ruchem śrubowym. Stoi w miejscu a galaktyki i gwiazdy  tkwią w kosmosie niczym punkty osnowy geodezyjnej... Każda  ma swoje unikalne miejsce w przestrzeni...pozdrawiam

Portret użytkownika Wkurwiony Rycerz

No to sobie porównaj i

No to sobie porównaj i zauważ, że poza tym, że się od siebie oddalają są w tych samych miejscach niczym namalowane kółka na powierzchni balonu przy nadmuchiwaniu...( rozszerzanie sie Wszechświata)

Portret użytkownika nowy

 Ośmieszają się tym,że w

 Ośmieszają się tym,że w kierunku Ziemi pędzi kilometrowa asteroida.Kilometrowa asteroidka to po prostu drwiny z Ziemi.
Taka na przykład Ceres ma 768 km,Pallas 492 km,Vesta 392 km. Gdyby tak w Ziemię uderzyła planetoida Ceres na terytorium naszego kraju, to jej zasięg byłby od Morza Bałtyckiego prawie do samych gór na południu.Z Polski zostałoby tylko wgłębienie na nowe morze takie jak Morze Śródziemne czy Morze Czarne.
Na razie zabili Europę! Znajoma wrócila z Krety ze swoją córką i widziała na własne oczy jak teraz wygląda Morze Śródziemne.Jest ciemne, na nim pływają czarne plamy po ropie naftowej,niewielki przypływ wyrzuca na szare plaże różne śmieci;deski,zdechłe ryby, jakieś tam części drewniane itp.
Skończyły się raje wczasowe.Zaczęła się agonia naszej planety!
 
 
 
 

Portret użytkownika Back from the past

Gdyby CERES uderzyla w

Gdyby CERES uderzyla w Ziemie, to znikneloby cale zycie na Ziemi !
Ziemia potrzebowalaby conajmniej kilka tysiecy lat, aby sie zregenerowala. Nie wiem, jaki bylby stan atmosfery naszej Ziemi ( po regeneracji ), ale moge sobie wyobrazic, ze napewno nie bedzie ona taka, jak jest teraz ! Taka kolizja zmienilaby Ziemie radykalnie !
Bylaby wogole niepodobna do tej, ktora dzisiaj znamy.

Portret użytkownika izizi

Drwiny człowieku to jest twój

Drwiny człowieku to jest twój stan wiedzy... Do podobnej  katastrofy doszło 66 mln lat temu, kiedy wraz z wieloma gatunkami wymarły dinozaury. Dziesięciokilometrowa asteroida wybiła wówczas krater Chicxulub, pogrzebany dzisiaj pod grubą warstwą osadów na dnie Zatoki Meksykańskiej... Wymarło 70 % kręgowcw. nie chodzi o to, jaka powierzchnie atreroida przykryje, ale ona jest swego rodzaju bombą, co przy uderzeniu jest wielkie bum, potem ogromne pozary, itp. Super jak idioci sie biora za komentowanie zródeł naukowych. 

Portret użytkownika Wkurwiony Rycerz

izizi... Buhahahhaaa... "66"

izizi... Buhahahhaaa... "66" mln lat temu.... buhahahahaaa...
Widac, że szkółkę masz dopiero co za sobą... Zero wiedzy brak myślenia...
 Kości sprzed  np 66 mln lat... Dobre... dobry kawał... Żadna materia nie jest w stanie przetrwac wieku 66 mln lat... Wynika to z praw fizyki i chemi...której świat nauki "nie dostrzega"  i wciska takim lemingom jak ty taką wiedzę...

Strony

Skomentuj